Kampania podkreśla istotne korzyści wiążące się z jego zastosowaniem, takie jak zdrowie, smak i ekologia.
Po pierwszej fazie w 14 krajach i 7 językach (USA, Kanada, Belgia, Holandia, Luksemburg, Francja, Włochy, Polska, Australia, Nowa Zelandia, Argentyna, Brazylia, Kolumbia i Peru) widać już, że kampania osiągnęła duży sukces. Reklamy w magazynach branżowych dotarły do osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji w branży spożywczej na czterech kontynentach, podczas gdy kampania cyfrowa została skierowana do konsumentów, dając im okazję do udziału w dyskusji na temat szkła i opakowań szklanych.
Druga faza kampanii rozpoczęła się we wrześniu i bierze w niej udział dwóch nowych ambasadorów szkła: Zefferino i Mario Flora Monini, producenci oliwy z pierwszego tłoczenia Monini oraz projektant Francesco Lucchese, który zaprojektował artystyczne wazy szklane dla dobrze znanych firm z Murano (Wenecja). Dołączyli oni do Stefano Agostiniego, prezesa i CEO firmy Sanpellegrino, Nicka Lecloux, współzałożyciela true fruits, Geira Skeie, szefa kuchni i zdobywcy nagrody Bocuse oraz Céline Cousteau, ekolożki i producentki telewizyjnej – którzy wzięli udział w pierwszej fazie kampanii.
- Oliwki mają bardzo subtelny smak. Razem z moją siostrą Marią Florą staramy się kontynuować rodzinną tradycję, przykładające wiele uwagi do zachowania równowagi i intensywności smaku. Szkło doskonale konserwuje nasze oliwy, dzięki czemu cały świat może posmakować odrobiny Włoch - tak wyjaśnia udział swojej firmy w kampanii Zefferino Monini.
Rozpoczynając kampanię, O-I zamierzało dać głos konsumentom, umożliwiając im wyrażenie swoich potrzeb względem opakowań i wymagań co do zdrowia, smaku i ekologii. Równocześnie dając głos dobrze znanym i wpływowym CEO, O-I chce zachęcić właścicieli marek do zastanowienia się nad wykorzystaniem opakowań szklanych i przemyślenia wartości, jakie szkło może wprowadzić do ich marek w kwestii postrzegania jakości, ochrony zdrowia, wyjątkowego smaku i ekologii.
Jednym z celów kampanii „Glass is Life” jest wyrażenie prawdziwej natury szkła: materiału, który można bez końca poddawać recyklingowi bez utraty jakości. Wprowadzając jeszcze większe ilości stłuczki szklanej do produkcji nowych butelek, można stworzyć cykl zamknięty, co pozwala uniknąć wykorzystywania nowych zasobów naturalnych. Dając jasny wyraz swojemu zaangażowaniu w ochronę środowiska, O-I ogłosiło zamiar zwiększenia proporcji stłuczki w szklanych butelkach przy jednoczesnym obniżeniu zużycia energii o 50 proc. i redukcji emisji dwutlenku węgla o 65 proc. do 2017 roku. Życie jest przewodnim motywem kampanii, która prezentuje punkty widzenia obrońców przyrody, kucharzy i projektantów na korzyści płynące z wykorzystania szkła.
Owens-Illinois, Inc. jest największym producentem opakowań szklanych na świecie i preferowanym partnerem wielu najważniejszych światowych marek spożywczych i napojów. Przychody firmy w 2010 r. wyniosły 6,6 mld dolarów. Centrala firmy znajduje się w Perrysburgu, Ohio, USA. O-I zatrudnia ponad 24 000 osób w 81 zakładach w 21 krajach. O-I dostarcza bezpieczne, efektywne i ekologiczne opakowania szklane dla rozwijającego się rynku światowego.