Strona główna Wiadomości kwiecień 19 1000 stopni w InterContinentalu
REKLAMA

Charytatywna impreza w hotelu

1000 stopni w InterContinentalu

Horecanet.pl, 18 kwietnia 2017

W dniu 2 kwietnia 2017 roku w warszawskim pięciogwiazdkowcu odbyła się czwarta edycja InterContinental Tower Run – charytatywnego biegu po schodach wieżowca.

Autor:

Uczestnicy biegu InterContinental Tower Run mieli do pokonania około 1000 stopni i 49 pięter. Trasa prowadziła z garażu podziemnego na poziomie -5 , przez lobby hotelu i sale konferencyjne, aż do 44 piętra czyli RiverView Wellness Centre.

Najlepszy wynik wśród mężczyzn osiągnął Piotr Łobodziński (Mistrz Świata w bieganiu po schodach), który na najwyższe piętro dobiegł w 4 minuty i 59 sekund! Drugie miejsce zajął Karol Galicz z czasem 5 minut 20 sekund, a trzecie Paweł Ruszała, któremu pokonanie 49 pięter zajęło 5 minut i 27 sekund. 
Wśród pań najlepsza była Sylwia Bondara, która zajęła pierwsze miesjce z wynikiem 7 minut i 37 sekund, na drugim miejscu na metę dobiegła Zuzanna Kielak z czasem 7 minut 58 sekund. Na podium stanęła również Dagmara Magiera, z rezultatem 8 minut i 9 sekund.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO HOTELARZY
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
 
link do aktualnego numeru: MARZEC 2017

Łącznie w wydarzeniu wzięło udział 111 biegaczy, wśród nich między innymi szef kuchni Karol Okrasa oraz dyrektor generalny hotelu InterContinental Warszawa, Marten Schoenrock.

InterContinental Tower Run to jednak przede wszystkim szczytny cel i dobra zabawa. Dochód ze sprzedaży pakietów startowych co roku przekazywany jest w 80 proc. na pomoc dla konkretnej osby potrzebującej, w tym roku to kilkuletnia Lusia. Dziewczynka cierpi na zespół Goldenhara, urodziła się z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i co jest dla niej szczególnie groźne, ma tylko jedną nerkę. Wymaga więc stałego leczenia i rehabilitacji. Więcej informacji o Lusi: https://www.facebook.com/dlalusi/.

W  2016 roku zebrane fundusze przekazaliśmy na leczenie 3,5 letniej Helenki, u której zdiagnozowano autyzm dziecięcy.

Pozostała część dochodów (20 proc.) zostanie przeznaczona dla IHG Foundation- organizacji charytatywnej działającej w ramach InterContinental Hotels Group (IHG).

Bożena Łada, menedżer RiverView Wellness Centre powiedziała: Nasz bieg to sportowa wyprawa na szczyt hotelu InterContinental, z pomocą w tle. Chcemy pokazać możliwości naszego budynku, pracę hotelu oraz jego zasoby. W tym roku zaczynaliśmy bardzo wcześnie bo już o 7:05 ruszyli pierwsi zawodnicy, ale o to nam chodziło, aby „diabelska pora” zamieniła się w  „anielską pomoc”. Frekwencja dopisała, było wiele atrakcji począwczy od trasy, wyjścia na dach, po „królewskie śniadanie” na koniec. Zależy nam na tworzeniu niezapominanych wrażeń dla uczestników i dołożeniu swojej cegiełki w niesieniu pomocy potrzebującym.”

Hotel dziękuje sponsorom i partnerom imprezy: Adidas Polska, Adidas Coty, Dr Gerard, Lech Free, a także Bigtruck Brand Polska oraz wydawnictwu Dream Books.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Makarun o zakazie handlu

Marcin Szworak współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.