3 tys. sztuk pizzy w 24 godziny – PizzaHut podjęła wyzwanie

Udostępnij nas na:
HackYeah – największy stacjonarny hackathon w Europie – rzucił wyzwanie dostarczenia pizzy wszystkim uczestnikom wydarzenia. Zadanie nie jest proste. Jak w mniej niż 24 godziny dostarczyć świeżą, ciepłą pizzę dla niemal 3 tys. osób? Organizatorzy postanowili rzucić publiczne wyzwanie. Już po kilku godzinach podjęła się go PizzaHut.

W 24-godzinnym wydarzeniu HackYeah organizowanym w Ptak Expo weźmie udział około 3000 uczestników. Większość z nich czeka całodobowa praca nad projektami konkursowymi. HackYeah to bowiem hackathon – czyli 24-godzinny maraton programowania. Jego uczestnicy w trakcie wydarzenia pracują nad rozwiązaniami zadań konkursowych. Po zapoznaniu się z nimi i uformowaniu zespołów, uczestnicy mają 24 godziny na przedstawienie projektów – w formie działającego systemu IT lub aplikacji mobilnej. To ciężka praca, ale też warta świeczki – w tym momencie pula nagród sięga 140 000 PLN, a organizator zapowiada jeszcze dwie tury podwyższenia stawki!

#PizzaChallenge – wyzwanie organizatorów

Organizatorzy HackYeah zapewniają uczestnikom hackathonu pełen wikt i opierunek. Planowane jest kilka posiłków ciepłych, jak również napoje i przekąski. Nic jednak w trakcie tego typu wydarzeń nie sprawdza się tak dobrze i nie jest tak ciepło przyjmowane przez uczestników, jak pizza! Z uwagi na ograniczenia logistyczne i ogromną liczbę uczestników, organizatorzy nie byli w stanie samodzielnie zapewnić jej dla każdego. Co więcej, niewiele restauracji serwujących pizzę byłoby w stanie dostarczyć tak dużą liczbę pizz w tak krótkim czasie. Organizatorzy się jednak nie poddali, i postanowili opublikować wyzwanie pod hasłem #PizzaChallenge.

– Wiemy z doświadczenia, że na różnych hackathonach to pizza jest tym posiłkiem, który jest najchętniej serwowany. Trudno się dziwić – świeża pizza trafia w gusta niemal każdego, a przy okazji jest bardzo pożywna, co ważne w trakcie całodobowej pracy. Z uwagi na fakt, że dostarczenie pizzy wszystkim uczestnikom jest ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, zdecydowaliśmy się opublikować publiczne wyzwanie – komentuje Marta Kowalska, organizatorka wydarzenia.

Mission Impossible? Nie dla PizzaHut!

Wyzwanie pojawiło się na Facebooku wydarzenia, i po krótkim czasie zostało przyjęte. Sieć restauracji PizzaHut podniosła rękawicę i podjęła się wykonania tego bardzo złożonego zadania.

35 kg pieczarek i 390 kg sera

HackYeah odbędzie się 14-15 września 2019 w podwarszawskim Ptak Expo. Po oficjalnym rozpoczęciu i uformowaniu zespołów, Pizza Hut rozpocznie dowóz świeżych pizz na teren wydarzenia. Do produkcji 3 tys. pizz pizzeria użyje 390 kg mozzarelli, 52 kg szynki, 34 kg pepperoni, 35 kg pieczarek oraz 123 kg  sosu pomidorowego. W akcję zostaną zaangażowane warszawskie restauracje Pizza Hut.

Wejdź na HackYeah za darmo z PizzaHut

Przebieg wyzwania możecie śledzić na Social Mediach HackYeah, lub na miejscu wydarzenia. PizzaHut dzięki podjęciu wyzwania została pierwszym w historii Pizza Partnerem hackathonu HackYeah. Używając kodu “PizzaPartner” możecie dołączyć do wydarzenia za darmo. Organizator zaprasza programistów, grafików oraz osoby niezwiązane z IT, które mają pomysły na projekty zmieniające świat na lepsze w kategoriach “Środowisko”, “Komunikacja” oraz “Bezpieczeństwo”.

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE – RAPORT 2019
> kliknij, aby się zapoznać się z pełnym wydaniem <

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.