Strona główna Wiadomości luty 15 Będzie pierwszy w Polsce Radisson Red
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Będzie pierwszy w Polsce Radisson Red

Horecanet.pl, 15 lutego 2017

Rezidor Hotel Group oficjalnie ogłosił plan otwarcia pierwszego w centralnej Europie hotelu Radisson Red, który powstanie w Krakowie, przy słynnym „Szkieletorze”.

Autor:

Radisson Red to nowa marka Carlson Rezidor, której twórcy zainspirowali się ideami pokolenia Y i ważnymi dla niego sferami życia: technologią, modą, muzyką i sztuką. Marka Red skupia się na przyszłościowym myśleniu o desiginie.

- Jesteśmy bardzo dumni z możliwości wprowadzenia do Polski naszej marki Radisson Red. Nie mogliśmy wybrać ciekawszej lokalizacji niż Kraków – otulone legendą miasto to jedna z najważniejszych lokalizacji na rynku hotelarskim. Radisson Red będzie stanowić ekscytujący kontrast, ale także uzupełnienie dla jego pięknej historii i atmosfery, wprowadzając elementy nowoczesnej technologii - powiedział Ellie Younes, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. rozwoju w Rezidor Hotel Group.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

Ukończenie budowy Radisson Red Kraków planowane jest na jesień 2019 roku. Obiekt będzie się składał z 230 pokoi, restauracji i baru oraz przestrzeni przeznaczonej na spotkania. Do dyspozycji gości będzie czynne całą dobę centrum fitness. Nieruchomość, w której powstanie hotel, stanowi integralną część budowanego Unity Center. Inwestorem tego kompleksu jest spółka Treimorfa Project, której wspólnikami są Eurozone Equity Company oraz grupa GD&K.

- Branża hotelarska to dla nas nowy segment działalności, jednak współpraca z takim partnerem oraz wyjątkowa lokalizacja pozwalają nam czuć się w niej komfortowo. Jesteśmy przekonani, że hotel jako element kompleksu biurowego będzie atrakcyjny zarówno dla najemców, jak i gości. To pierwszy taki obiekt w Krakowie – powiedziała Iwona Fumanik, pełnomocnik Eurozone Equity.

Pierwszy hotel Radisson Red otwarto w Brukseli w kwietniu 2016 roku, kolejny - w Minneapolis w listopadzie 2016 roku. Do 2020 roku Radisson Red planuje otworzyć jeszcze 60 obiektów.

- Wprowadzenie Radisson RED na rynek jest kluczowym filarem w naszej strategii rozwoju w tym kraju. Obecnie mamy tu dwanaście hoteli – i ponad 2,7 tys. pokoi – Radisson Blu i Park Inn by Radisson. Rezidor koncentruje się w tym momencie na powiększaniu udziału na polskim rynku – mówi Ellie Younes.

Jak podkreśla Rezidor Hotel Group, Radisson Blu jest największą siecią hoteli w Polsce w segmencie hoteli o wysokim standardzie (upper-upscale) ze względu na liczbę lokalizacji oraz liczbę pokoi, którymi zarządza.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.