Strona główna Wiadomości czerwiec Co to jest pasywne chłodzenie?
REKLAMA

Cicho, tanio i bezawaryjnie

Co to jest pasywne chłodzenie?

Horecanet.pl, 19 czerwca 2017

Pasywne chłodzenia polega na tym, że zamiast głośnego i pochłaniającego kurz i brud wentylatora, do chłodzenia urządzenia wykorzystuje się zjawisko oddawania przez metale energii cieplnej do otoczenia. Głównym elementem pasywnego chłodzenia są radiatory, czyli rozpraszacze ciepła, wykonane z aluminium lub miedzi.

Autor:

Cechą tych metali jest wysoki poziom przewodności cieplnej. Rozgrzane elementy komputera, poprzez styczność z radiatorem szybciej przekazują ciepło do powietrza. W przypadku terminali POS funkcję radiatora pełni solidna obudowa ze specjalnego stopu aluminium.

Dlaczego pasywne chłodzenie?
Chłodzenie pasywne, zwane również biernym lub naturalnym, ma pięć bardzo ważnych zalet:
•    Niższy pobór energii,
•    Bezgłośna praca
•    Bezawaryjność - wentylatory, które łatwo zbierają kurz, są najczęstszymi przyczynami uszkodzeń sprzętów komputerowych
•    Możliwość pracy w środowisku o wysokiej wilgotności, zapyleniu, niskich (0°C) lub wysokich (50°C) temperaturach otoczenia, np. w fabrykach na produkcji

Pasywne chłodzenie w terminalach Posiflex
Model KS-6315 jako pierwszy terminal POS nie posiadał wentylatora. Od razu zdobył duże uznanie - praca terminala była nie tylko cichsza, ale także zużywała mniej prądu. Kolejne terminale stały się odporne na wodę i kurz, dzięki czemu można stosować je w różnych warunkach i w praktycznie każdej branży, m.in.: w ogródku restauracji, sklepie z odzieżą czy mokrym barze w aquaparku. Najbardziej popularne modele terminali Posiflex, takie jak POS XT-3815, POS-3316E, KS-7415 wyposażone są właśnie w system pasywnego chłodzenia Fan Free.

Kłęby kurzu wyjmowane z wnętrza starych pecetów to już przeszłość. Brak wentylatora w urządzeniach Posiflex sprawia, że brud nie jest zasysany pod obudowę urządzenia i nie ma konieczności czyszczenia podzespołów. Na takim urządzeniu można pracować wiele lat i w różnych warunkach. Terminale z technologią Fan Free nie wymagają częstych serwisów, czy wymiany na nowe.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Sztuka serwowania napojów kawowych

Kamil Gaszewski Beverage Category Coordinator Costa Coffee Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG Marketing © BROG Marketing Sp. z o.o. S.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.