Strona główna Wiadomości czerwiec Co to jest pasywne chłodzenie?
REKLAMA

Cicho, tanio i bezawaryjnie

Co to jest pasywne chłodzenie?

Horecanet.pl, 19 czerwca 2017

Pasywne chłodzenia polega na tym, że zamiast głośnego i pochłaniającego kurz i brud wentylatora, do chłodzenia urządzenia wykorzystuje się zjawisko oddawania przez metale energii cieplnej do otoczenia. Głównym elementem pasywnego chłodzenia są radiatory, czyli rozpraszacze ciepła, wykonane z aluminium lub miedzi.

Autor:

Cechą tych metali jest wysoki poziom przewodności cieplnej. Rozgrzane elementy komputera, poprzez styczność z radiatorem szybciej przekazują ciepło do powietrza. W przypadku terminali POS funkcję radiatora pełni solidna obudowa ze specjalnego stopu aluminium.

Dlaczego pasywne chłodzenie?
Chłodzenie pasywne, zwane również biernym lub naturalnym, ma pięć bardzo ważnych zalet:
•    Niższy pobór energii,
•    Bezgłośna praca
•    Bezawaryjność - wentylatory, które łatwo zbierają kurz, są najczęstszymi przyczynami uszkodzeń sprzętów komputerowych
•    Możliwość pracy w środowisku o wysokiej wilgotności, zapyleniu, niskich (0°C) lub wysokich (50°C) temperaturach otoczenia, np. w fabrykach na produkcji

Pasywne chłodzenie w terminalach Posiflex
Model KS-6315 jako pierwszy terminal POS nie posiadał wentylatora. Od razu zdobył duże uznanie - praca terminala była nie tylko cichsza, ale także zużywała mniej prądu. Kolejne terminale stały się odporne na wodę i kurz, dzięki czemu można stosować je w różnych warunkach i w praktycznie każdej branży, m.in.: w ogródku restauracji, sklepie z odzieżą czy mokrym barze w aquaparku. Najbardziej popularne modele terminali Posiflex, takie jak POS XT-3815, POS-3316E, KS-7415 wyposażone są właśnie w system pasywnego chłodzenia Fan Free.

Kłęby kurzu wyjmowane z wnętrza starych pecetów to już przeszłość. Brak wentylatora w urządzeniach Posiflex sprawia, że brud nie jest zasysany pod obudowę urządzenia i nie ma konieczności czyszczenia podzespołów. Na takim urządzeniu można pracować wiele lat i w różnych warunkach. Terminale z technologią Fan Free nie wymagają częstych serwisów, czy wymiany na nowe.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE