Strona główna Wiadomości Coraz więcej gości wybiera poniedziałek na wypoczynek
REKLAMA

Nowy trend w branży

Coraz więcej gości wybiera poniedziałek na wypoczynek

Horecanet.pl, 13 czerwca 2018

Dość powszechnie uważa się, że wraz z początkiem tygodnia w hotelach liczba gości mocno spada. Tymczasem w ostatnich miesiącach można zaobserwować trend rosnącej liczby osób, które stawiają na wypoczynek w tych dniach. Według udostępnionych właśnie przez Hotel Dębowy danych w ciągu ostatniego roku liczba ta wzrosła aż o 43 proc.

Autor: Shutterstock

Coraz więcej gości postanawia przedłużyć sobie weekend o co najmniej jeden dzień. To oznacza zazwyczaj dłuższy pobyt z rodziną lub przyjaciółmi i więcej czasu na zwiedzanie. Ale to nie wszystko. Jest też coraz liczniejsza grupa osób, które rozpoczynają pobyt dopiero niedzielnym popołudniem lub wieczorem, by kontynuować go do poniedziałku, wtorku lub nawet dłużej.

Skąd taki pomysł? Zalety tego rozwiązania zna każdy, komu chociaż raz zdarzyło się nieco „przesunąć” w czasie weekendowy wypad za miasto. Po pierwsze, kiedy na drogach wjazdowych do metropolii tworzą się w niedzielne popołudnia korki, my spokojnie jedziemy w przeciwnym kierunku. Po drugie, na miejscu możemy liczyć na ciszę i spokój, które dla wielu osób stają się nieodzownym składnikiem wypoczynku. Po trzecie, ceny za nocleg z reguły są wtedy niższe, a dodatkowo pojawiają się bonusy, którymi hotele kuszą gości. Po czwarte wreszcie, taki model wypoczynku jest najlepszym sposobem na uniknięcie poniedziałkowej handry.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO HOTELARZY

link do aktualnego numeru
MAJ 2018

Obecny model pracy mocno ewoluuje. Coraz większa liczba freelancerów i pracowników, którzy mają możliwość pracy zdalnej, sprawia, że zmienia się też model podróżowania. Poniedziałkowa praca w przyhotelowym parku, połączona z wypoczynkiem, zamiast z luksusem zaczyna być kojarzona z oszczędnym podróżowaniem, balansem między życiem prywatnym a zawodowym i mądrą regeneracją. Internet sprawił, że świat stał się mały także w tym sensie, że „oderwał” pracownika od biurka.

Według danych Hotelu Dębowego, jednego z najbardziej znanych miejsc wypoczynku na Dolnym Śląsku, liczba osób, która odwiedziła obiekt z niedzieli na poniedziałek w pierwszych pięciu miesiącach 2018 roku była aż o 43 proc. wyższa niż w analogicznym okresie roku 2017.

– Pierwsze syndromy tego trendu obserwowaliśmy już w poprzednich latach, ale w tym roku zdecydowanie przybrał on na sile – mówi Karolina Sochaj, menadżer Hotelu Dębowego. To sprawiło, że dostosowaliśmy do nowej sytuacji naszą ofertę. Jako, że zjawisko „ruchomego weekendu” staje się coraz bardziej powszechne, jesteśmy przekonani, że tą drogą pójdą także inne hotele.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE