Strona główna Wiadomości 2012 maj 28 Czwarty hotel B&B powstanie w Łodzi
REKLAMA

Sieć szuka lokalizacji w kolejnych miastach

Czwarty hotel B&B powstanie w Łodzi

Horecanet.pl, 28 maja 2012

24 maja 2012 roku odbyła się uroczysta gala otwarcia hotelu B&B Warszawa - Okęcie, należącego do francuskiej sieci hoteli ekonomicznych. Warszawski hotel jest drugim obiektem sieci w Polsce. Kolejne powstaną we Wrocławiu i Łodzi.

Wydarzenie było symboliczną inauguracją działalności obiektu – hotel otwarto już pod koniec 2011 roku. W spotkaniu uczestniczyli m.in. partnerzy biznesowi B&B Hotels, którzy przyczynili się do powstania obiektu, a także Georges Sampeur, Prezes Grupy B&B Hotels. Spotkanie stanowiło okazję do pierwszych podsumowań oraz przedstawienia dalszych planów rozwoju Sieci na polskim rynku.

B&B Warszawa - Okęcie to komfortowy hotel ekonomiczny zlokalizowany w pobliżu lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Pięciokondygnacyjny obiekt, w którym mieszczą się 154 pokoje, został zaprojektowany w sposób zapewniający gościom maksymalną funkcjonalność oraz wygodę. Od momentu rozpoczęcia działalności pod koniec grudnia 2011 roku, staje się on stopniowo coraz bardziej rozpoznawalnym punktem na mapie Warszawy.

- Większość rezerwacji pochodzi od klientów biznesowych, którzy cenią sobie bliskość lotniska oraz znakomity stosunek ceny do jakości. Ponad 80 proc. całości sprzedanych noclegów to rezerwacje krajowe. Co ciekawe, coraz więcej z nich, realizowanych jest przez gości przybywających do Warszawy drogą lotniczą - mówi Michał Rzeźnik, dyrektor hotelu B&B Warszawa - Okęcie.

Generalnym wykonawcą hotelu jest firma RD bud, działająca na polskim rynku od 1997 r. W swoim portfolio firma posiada m.in. obiekty biurowe, przemysłowe i logistyczne, centra handlowe, hotele, stacje serwisowe oraz salony sprzedaży. Dodatkowo spółka przeprowadziła gruntowny remont jednego z najbardziej luksusowych hoteli w kraju. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pracy wykonanej przez firmę RD bud.

Wykonawcy budynku udało się m.in. znakomicie wyciszyć wnętrze hotelu, dzięki czemu odwiedzający go klienci mogą zapomnieć, że mieści się on przy jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Warszawie, Alei Krakowskiej – podsumowuje Michał Rzeźnik. Spółka RD bud, wywodząca się francuskiej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul, była odpowiedzialna również za realizację toruńskiego hotelu należącego do B&B.

Ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, hotel B&B Warszawa – Okęcie przygotował dla swoich gości m. in. broszury informujące o atrakcjach piłkarskich oraz strefach kibica organizowanych w stolicy. Hotel przyjął też wiele rezerwacji na czas rozgrywek, z których zdecydowana większość pochodzi od gości z Rosji. Przy tej okazji okazało się, iż uruchomiona w marcu tego roku aplikacja, umożliwiająca rezerwację pokoi poprzez Facebooka, stała się funkcjonalnym narzędziem zarówno dla turystów krajowych, jak i tych z zagranicy. Wszyscy kibice, chcący cieszyć się atmosferą Euro 2012, nadal mają szansę zarezerwować nocleg – w hotelu pozostały jeszcze wolne miejsca. Opłata za pokój na czas Mistrzostw Europy wynosi 399 złotych. Po zakończeniu rozgrywek, ceny powrócą do standardowych stawek - w przypadku gości indywidualnych będzie to 199 złotych w tygodniu oraz 169 złotych w weekendy.

B&B planuje kolejne inwestycje w Polsce. We Wrocławiu rozpoczęły się już przygotowania do prac budowlanych. Otwarcie obiektu w stolicy Dolnego Śląska planowane jest na drugą połowę 2013 roku. Dodatkowo sieć złożyła już wszelkie niezbędne dokumenty do uzyskania pozwolenia na budowę hotelu w Łodzi. Jesteśmy niezwykle zainteresowani polskim rynkiem.

- Segment komfortowych hoteli ekonomicznych nie jest tu jeszcze mocno rozwinięty. Nasza oferta jest konkurencyjna, dlatego wierzymy, iż zyska duże uznanie. Obecnie poszukujemy atrakcyjnych lokalizacji w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Poznaniu oraz Warszawie – mówi Georges Sampeur, prezes Grupy B&B Hotels.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Makarun o zakazie handlu

Marcin Szworak współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.