Strona główna Wiadomości luty 20 Czy miejsce wykonywania pracy ma znaczenie?
REKLAMA

Skorzystaj z darmowego miejsca do pracy dla przedsiębiorców!

Czy miejsce wykonywania pracy ma znaczenie?

Horecanet.pl, 20 lutego 2017

Na efektywność pracy osoby samozatrudnionej wpływa wiele czynników, ale najważniejszym z nich jest odpowiednie miejsce wykonywania pracy. Dla niektórych najlepsze będzie spokojne, odosobnione biurko, a dla innych przestronna sala konferencyjna, w której można aktywnie współpracować z innymi osobami.

Autor:

Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą lub zarządzający małymi czy średnimi firmami bardzo często narzekają na warunki swojej pracy. Większość z nich prowadzi działalność we własnym domu. Co ważniejsze, nie wszyscy mogą sobie pozwolić nawet na wydzielenie niewielkiej przestrzeni, na przykład jednego pokoju, na biuro. Taka sytuacja jest nie tylko wysoce nieefektywnym rozwiązaniem, ponieważ praca w niedostosowanym miejscu jest obarczona ryzykiem występowania wielu rozpraszaczy, ale również bywa niezdrowa dla naszej psychiki. Nie od dzisiaj wiadomo, że oddzielenie pracy od życia rodzinnego jest podstawą zadowolenia życiowego, szczęścia i spokoju. Natomiast gdy te dwa światy – zawodowy i prywatny – przeplatają się między sobą, to ryzyko wypalenia zawodowego i chronicznego stresu wyjątkowo wzrasta.

Jak zorganizować sobie odpowiednie miejsce do wykonywania pracy?

Tylko niewielu początkujących przedsiębiorców może sobie pozwolić na wynajęcie biura, które generuje dodatkowe, comiesięczne koszty. Do tej pory takie osoby najczęściej korzystały z kawiarni, które nie były ani komfortowym, ani tanim rozwiązaniem. Koszt zakupu kawy i ciastka wahał się w granicach od 20 do 30 złotych. Dodatkowo nie w każdej kawiarni panują odpowiednie warunki do skupienia. Poza tym nie ma tam żadnego dostępu do sprzętów biurowych, tak niezbędnych w każdej pracy. Od pewnego czasu mieszkańcy dużych miast mają na szczęście ciekawą alternatywę. Mogą skorzystać z biur coworkingowych, wykupując abonament miesięczny lub płacąc za każdy dzień korzystania z przestrzeni do pracy. Niestety nadal nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ jest po prostu drogie.

Darmowe stałe miejsce do pracy możesz teraz dostać od swojego banku!

Powyższa sytuacja dotyczy nie tylko młodych przedsiębiorców. Równie dużą potrzebę posiadania podstawowego miejsca do pracy mają freelancerzy współpracujący z różnymi firmami na podstawie umów cywilnoprawnych, ale nieposiadający swojej działalności gospodarczej. Właściciele Idea Banku doskonale rozumieją te potrzeby. Dlatego bank udostępnia swoim klientom, zarówno przedsiębiorcom, jak i wolnym strzelcom, bezpłatne miejsce do wykonywania pracy, nazwane Idea Hub.

Idea Hub – podstawowe lub zapasowe miejsce pracy

Darmowa przestrzeń coworkingowa Idea Hub może stanowić zarówno stałe miejsce pracy, jak i dodatkowe wsparcie. Wielu przedsiębiorców lub freelancerów korzysta z niej codziennie, przebywając tam po kilka godzin lub nawet „na pełen etat”. Inni traktują ją jako wygodny punkt, w którym można spotkać się z kontrahentem, szybko stworzyć ofertę dla klienta lub odpowiedzieć na maile czy coś wydrukować.

Idea Hub to najlepsze miejsce do pracy, które jest wyposażone we wszystko, co potrzebne do kreatywnej lub odtwórczej, umysłowej czy stricte biurowej pracy. Znajdziesz tutaj darmową kawę, wygodne krzesła, dostęp do szybkiego internetu, salę konferencyjną oraz sprzęty biurowe (drukarki, słuchawki, skaner). W niektórych placówkach dostępne jest nawet niewielkie studio fotograficzne, w którym można wykonać zdjęcia produktów do portfolio czy na stronę sklepu lub portret biznesowy.

Idea Hub to nie tylko podstawowe miejsce pracy!

Założeniem Idea Hub jest nie tylko zaoferowanie klientom banku wygodnego miejsca do pracy. Idea Hub to również społeczność przedsiębiorców. Tutaj można zawierać nowe znajomości biznesowe, nie tylko w trakcie codziennej pracy, ale również na szkoleniach, kursach lub śniadaniach networkingowych. Użytkownicy Idea Hub mają możliwość inspirowania się nawzajem, dzielenia się zleceniami, wymieniania zdobytym już doświadczeniem czy wzajemnego motywowania do jeszcze efektywniejszej pracy i szybszego rozwoju biznesu.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.