Strona główna Wiadomości czerwiec 14 Czy powstanie Polski Holding Hotelowy?
REKLAMA

Państwo chce wejść w turystykę

Czy powstanie Polski Holding Hotelowy?

Puls Biznesu, 14 czerwca 2017

Jest pomysł na kolejny polski holding - hotelowy. Spółki skarbu państwa mają dostarczyć listę hoteli i ośrodków wczasowych - podał Puls Biznesu.

          

Autor: Shutterstock

Rząd chce połączyć hotele i ośrodki wczasowe należące do spółek skarbu państwa i stworzyć Polski Holding Hotelowy. Pomysł pojawił się kilkanaście dni temu. Stoi za nim Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO HOTELARZY
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
 link do aktualnego numeru: MAJ 2017

Jak przekazał dziennikarzom gazety przedstawiciel resortu, obecnie prowadzone są analizy rentowności takiego rozwiązania. Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazać, jaki kształt miałaby przyjąć współpraca na tym tle.

Rozmówca Pulsu Biznesu poinformował, że ambicję bycia liderem przedsięwzięcia ma KGHM TFI, spółka, która zarządza hotelami i uzdrowiskami miedziowego koncernu. Pisma do spółek, z prośbą o przedstawienie wykazu hoteli i ośrodków wypoczynkowych, a także związanej z nimi dokumentacji (w tym finansowej), wysłały nadzorujące je ministerstwa. Z resortu energii trafiły m.in. do PGE, PGNiG i KW.

- Nie wiadomo, na czym miałoby polegać przekazanie hoteli przez spółki skarbu państwa. Czy przekazano by same nieruchomości, czy zorganizowane części przedsiębiorstwa? Kto miałby je przejąć, kto zarządzać działalnością operacyjną w tych obiektach itd.? Krótko mówiąc, komentowanie planu powołania PHH bez znajomości modelu biznesowego i powiązań kapitałowych nowego podmiotu jest przedwczesne - powiedział w rozmowie z PB Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.