Strona główna Wiadomości lipiec Degustacja win w Mercure Gdańsk Stare Miasto
REKLAMA

Orbis zorganizuje wyjątkowe spotkanie

Degustacja win w Mercure Gdańsk Stare Miasto

Horecanet.pl, 8 lipca 2018

Wydarzenie zostało zorganizowane z myślą o pasjonatach wina. Podczas degustacji zostaną wybrane karty win dla trzech sieci hoteli: Mercure, Novotel oraz ibis.

Degustacja win w Mercure Gdańsk Stare Miasto

Autor: Horecanet

W czasie spotkania swoimi opiniami na temat serwowanych trunków będą mogli podzielić się eksperci, pracownicy hotelu, a także dostawcy i producenci win oraz mieszkańcy Trójmiasta. Wydarzenie jest biletowane, a liczba miejsc ograniczona.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO HOTELARZY
link do aktualnego numeru
MAJ 2018

– Wine Selection 2018 to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu koneserzy wina będą mieli unikalną okazję skosztowania ponad 300 win z całego świata. Grupa Hotelowa Orbis i jej partner strategiczny AccorHotels jednego dnia wybierają niezwykłe wina dla trzech różnych marek hotelowych ze swojego portfolio. W tym roku po raz pierwszy realny wpływ na kształt karty win w kilkudziesięciu hotelach w całej Polsce będą mieli także mieszkańcy Trójmiasta – mówi Paweł Anders, Winestone Project Director.

Podczas spotkania Wine Selection 2018 zostaną wybrane wina do kart do restauracji: Winestone (Mercure), NOVO Square (Novotel) oraz I-Burger (ibis family). Nowe karty win, które będą obowiązywały od listopada 2018 roku aż do kolejnego Wine Selection, które odbędzie się w przyszłym roku, tym razem w Warszawie. Dla restauracji Winestone wytypowane zostaną 24 wina, dla sieci Novotel 6 win, zaś dla rodziny ibis 4 wina.

Zaproszeni goście będą mieli przyjemność degustacji ponad 300 win europejskich (z Francji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec a także Polski) oraz z Nowego Świata (z Chile, Argentyny, Kalifornii, RPA, Australii oraz Nowej Zelandii). Gospodarzem testingu będzie Adam Uradziński, manager Restauracji Winestone, który będzie omawiał techniki degustacji a zastępca szefa kuchni, Tomasz Latos przygotuje specjalnie na tę okazję letnie przekąski – lokalne sery, wędliny i ryby, które podkreślą smak win.

Spotkanie odbędzie się w Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto, w którym mieści się restauracja Winestone. Sam koncept Winestone jest nowatorskim pomysłem restauracyjnym, opracowanym przez Orbis w hotelach w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Już 16 takich lokali działa w hotelach Mercure i Novotel w tej części Europy. Koncepcja Winestone oparta jest na dwóch elementach: kolekcji win (wine), wyselekcjonowanych na podstawie wiedzy i doświadczenia sommelierów oraz dań podawanych na „les planches” – kamiennych deskach (stone) rodem z francuskich restauracji. Degustację win wzbogacą serwowane dania, które można znaleźć w każdym Winestone takie jak: świeżo pieczony chleb na zakwasie z rodzynek czy wyśmienita oliwa z oliwek z Hiszpanii oraz przyprawa domowa Dukkah.

Grupie Hotelowej Orbis oraz Accor Hotels szczególnie zależy na transparentności procesu wyłaniania win. Z tego powodu do degustacji zapraszane jest szerokie grono gości, którzy dokonają jej na zasadach tzw. ślepego testu smaku (blind taste test). Etykiety wszystkich butelek zostaną zakryte, butelki ponumerowane, a testujący goście otrzymają formularze do oceny win od 1 do 10. Wszystkie wina z notą równą lub wyższą niż 8 przejdą do finału, podczas którego zostanie wyselekcjonowana lista win do kart. Uczestnicy spotkania będą typowali swoich faworytów przy 10-osobowych stołach. Nad każdym z nich pieczę będzie sprawował sommelier (pracownik Orbis) z certyfikatem I lub II stopnia WSET (Wine Spirit Education Trust). Wina będą serwowane kolejno szczepami.

– Dzięki Wine Selection mieszkańcy Trójmiasta będą mieli niecodzienną możliwość wejścia w sommelierski świat i zadecydowania o kształcie kart win hoteli Orbis w Polsce. Zapraszamy do wzięcia udziału w największej tego lata degustacji win z całego świata – zachęca Paweł Anders, Winestone Project Director.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Właściciel baru Woda Ognista o ofercie alkoholowej

Patryk Kowalski właściciel Woda Ognista

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE