Strona główna Wiadomości luty 16 Deker Patissier & Chocolatier bez Dekera: oświadczenia stron
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Deker Patissier & Chocolatier bez Dekera: oświadczenia stron

Horecanet.pl, 16 lutego 2017

Decyzją zarządu spółki T. Deker Patissier & Chocolatier i „…bezwzględną większością głosów wspólników…” Tomasz Deker został odwołany z funkcji członka zarządu. Sam zainteresowany twierdzi, że został „brutalnie i bezwzględnie” potraktowany. Obie strony wydały stosowne oświadczenia.
 

Autor: Karolina Jóźwiak, www.fotogenetycznie.pl

Poniższe oświadczenia publikujemy w kolejności zgodnej z ich wydaniem.

Oświadczenie Tomasza Dekera z dn. 14.02.2017

Jestem głęboko poruszony sytuacją, która spotkała mnie w minioną sobotę, a o której dowiedzieliście się Państwo wczorajszego popołudnia. Uderzyła ona we mnie, moją rodzinę, najbliższych współpracowników, ale przede wszystkim w markę, którą tworzyłem przez 9 ostatnich lat mojego życia zawodowego. Sygnowałem ją własnym nazwiskiem, tworzyłem ciężką pracą i wiarą w to, że jakość zawsze pozostanie priorytetem cukierni T. Deker Patissier&Chocolatier. Zawsze starałem się opierać wszystkie swoje działania na głębokim fundamencie pokory i szacunku wobec osób, które  pomagały mi w spełnianiu wielkiego marzenia o byciu mistrzem cukiernictwa.

Sytuacja, o której w skrócie opowiedziałem wczoraj, może wydawać się bardzo skomplikowana, ale dla mnie pewne sprawy nabrały wyjątkowej jasności. Chcę podzielić się z Państwem tym, co sam wiem na chwilę obecną i czego mogę być pewny. Od soboty, 11 lutego nie jestem już w Zarządzie Spółki (T.Deker Patissier&Chocolatier Sp. z o.o). Nie była to decyzja, w której podejmowaniu brałem udział. Nie została ona ze mną w żaden sposób skonsultowana. O tym, że nie należę już do zarządu firmy, którą stworzyłem, dowiedziałem się, nie mogąc wejść do jej siedziby z powodu wymiany zamków. Właśnie w tak brutalny i bezwzględny sposób dowiedziałem się, że jednomyślnie usunięto mnie z grona osób decyzyjnych. I o ile zawsze jestem w stanie zrozumieć konflikty interesów, spory, inne spojrzenie na prowadzenie biznesu – nigdy nie pojmę stylu, w którym „rozegrano” całą sytuację. Być może była to próba upokorzenia mnie i obniżenia morale – potraktowałem to jednak jako oczyszczenie atmosfery wokół  siebie i motywację do budowania czegoś nowego w gronie serdecznych mi osób.

Jeśli chodzi o kwestie prawne, nie należąc do zarządu firmy – w żaden sposób nie odpowiadam za jakość produktów, które od tej pory trafiają w ręce klientów. Od dłuższego czasu nie zgadzałem się z nową polityką firmy, uznając, że w cukiernictwie nie ma dróg na skróty. Moim celem zawsze było tworzenie dla swoich gości wyjątkowych deserów, odzwierciedlających moją wielką pasją dla cukiernictwa. Dziś, oczywistym jest, iż nie mając wpływu na dalszą produkcję, będę robił wszystko, aby sprzedać swoje udziały w firmie oraz rozwiązać kwestie związane z używaniem mojego nazwiska w szyldzie cukierni. Jedno pozostaje niezmienne – nic nie jest w stanie zniechęcić mnie do mojej życiowej pasji. Nadal uwielbiam sztukę cukierniczą, wszystkich ludzi, których mogłem czegoś nauczyć i którzy codziennie dają mi nowe, wartościowe nauki. Możecie być spokojni o moją przyszłość. Jednocześnie chciałbym prosić o wstrzymanie się z negatywnymi komentarzami w kierunku moich byłych współpracowników. Wierzę, że wszystko, co dajemy innym: emocje, działania i energię – kiedyś wróci ze zdwojoną siłą.

Oświadczenie spółki T. Deker Patissier & Chocolatier z dn. 15.02.2017

W związku z publicznymi oświadczeniami pana Tomasza Dekera dotyczącymi jego obecnego statusu w ramach T. Deker Patissier & Chocolatier sp. z o.o., w imieniu w/w Spółki informujemy co następuje:
Oświadczamy, iż doceniamy wkład pana Tomasza Dekera w powstanie naszej firmy, jej rozwój oraz jakość oferowanych przez Spółkę produktów. Nie jest jednak prawdą, że jest On wyłącznym twórcą sukcesu naszych produktów.

Przez ostatnie 9 lat blisko 57 osób dzień i noc ciężko pracuje, aby dostarczyć Klientom wyroby cukiernicze, po które Klienci regularnie wracają. W tym miejscu wskazać należy, iż to również Oni, zdolni i kreatywni Pracownicy Spółki na bieżąco tworzą nowe receptury, które znajdują uznanie u naszych Klientów.

Nie umniejszając wkładu pana Tomasza Dekera w w/w zakresie nie sposób nie zauważyć, iż przez ostatnie lata zajmował się On głównie promowaniem własnej osoby, a nie zarządzaniem i rozwojem przedsięwzięcia, w którego powstaniu brał udział i które winno być dla Niego zawsze priorytetem. W tym miejscu nadmienić należy, iż nasza Spółka nigdy nie szła i nigdy nie pójdzie „na skróty” jeżeli chodzi o kwestie jakościowe.

Wbrew twierdzeniom pana Tomasza Dekera, w dalszym ciągu jest On związany ze Spółką, albowiem wciąż pozostaje jej wspólnikiem i Jego zaangażowanie w jej działalność będzie zawsze mile widziane. Potwierdzamy jednocześnie, iż bezwzględną większością głosów Wspólników został On odwołany z funkcji Członka Zarządu. Przyczyny podjęcia takiej decyzji są wewnętrzną sprawą Spółki, ale zapewniamy, że była to decyzja konieczna, w pełni uzasadniona i stosownie udokumentowana.

W świetle powyższego twierdzenia pana Tomasza Dekera o „brutalnych i bezwzględnych” metodach działania są całkowicie nie na miejscu i wynikają z emocji, którym ewidentnie Wspólnik naszej Spółki dał się ponieść. Emocje te doprowadziły również do tego, że Spółka utraciła możliwość zarządzania swoimi profilami w portalach społecznościowych, które zostały bezprawnie przejęte przez pana Tomasza Dekera. Liczymy, że uznają Państwo powyższe informacje za wystarczające i wyjaśniające zaistniałą sytuację.

Spółka nie zamierza składać w w/w zakresie kolejnych oświadczeń. Zapewniamy jednocześnie, iż zmiany we władzach Spółki nie wpłyną w żaden sposób na jakość naszych produktów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE