Strona główna Wiadomości 2014 marzec 14 Długoterminowe wyjazdy polskich turystów w 2013 roku
REKLAMA

Rośnie poziom uczestnictwa

Długoterminowe wyjazdy polskich turystów w 2013 roku

Horecanet.pl, 14 marca 2014

W roku 2013 uczestnictwo mieszkańców Polski w wyjazdach turystycznych ogółem było o 9 proc. (o 1,5 mln) wyższe niż w 2012 roku. Obserwujemy wzrost poziomu uczestnictwa w wyjazdach długookresowych (na pięć i więcej dni) zarówno krajowych (+11%), jak i zagra-nicznych (+7 proc.) - wynika z badania wykonanego przez Activ Group na zlecenieMinisterstwa Sportu i Turystyki.

Autor: Shutterstock

 
 

Uczestnictwo w wyjazdach krótkookresowych, niezależnie od miejsca docelowego podróży, pozostało na zbliżonym poziomie. Liczba podróży zagranicznych wzrosła o 6 proc.

Według szacunków Activ Group, w 2013 roku Polacy wzięli udział w 42,45 mln krajowych podróżach turystycznych, czyli o 5 proc. (1,95 mln) więcej niż w 2012 roku; 40 proc stanowiły wyjazdy długookresowe, a 60 proc. – krót-kookresowe. Znacznie większy przyrost, bo o 11 proc dotyczył ilości wyjazdów na pięć i więcej dni, niż wyjazdów na 2-4 dni (+1 proc.). Obserwujemy natomiast wzrost średniej długości pobytu przy wyjazdach krótkookresowych i podobną średnią – przy długookresowych.

>>> Przeczytaj również: Polacy mogą wydać na pokój ok. 290 zł

W 2013 roku w strukturze krajowych wyjazdów turystycznych Polaków w wieku 15 i więcej lat wyjazdy w celach typowo turystycznych miały większy udział, niż w 2012 roku. Wyjazdy w celu odwiedzenia krewnych lub znajomych – nieznacznie mniejszy. Spadł odsetek wyjazdów służbowych. W 2013 roku celem 47 proc. podróży była typowa turystyka, a 28 proc. odwiedziny. Spośród 42,45 mln krajowych wyjazdów mieszkańców Polski niemal 20 mln to wyjazdy w celach typowo turystycznych, w tym 53 proc. stanowiły długookresowe, a 47 proc. krótkookresowe. W 2012 roku takich wyjazdów było 15,8 mln (mniejsza była ogólna liczba wyjazdów).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE