Strona główna Wiadomości 2014 marzec 14 Długoterminowe wyjazdy polskich turystów w 2013 roku
REKLAMA

Rośnie poziom uczestnictwa

Długoterminowe wyjazdy polskich turystów w 2013 roku

Horecanet.pl, 14 marca 2014

W roku 2013 uczestnictwo mieszkańców Polski w wyjazdach turystycznych ogółem było o 9 proc. (o 1,5 mln) wyższe niż w 2012 roku. Obserwujemy wzrost poziomu uczestnictwa w wyjazdach długookresowych (na pięć i więcej dni) zarówno krajowych (+11%), jak i zagra-nicznych (+7 proc.) - wynika z badania wykonanego przez Activ Group na zlecenieMinisterstwa Sportu i Turystyki.

Autor: Shutterstock

 
 

Uczestnictwo w wyjazdach krótkookresowych, niezależnie od miejsca docelowego podróży, pozostało na zbliżonym poziomie. Liczba podróży zagranicznych wzrosła o 6 proc.

Według szacunków Activ Group, w 2013 roku Polacy wzięli udział w 42,45 mln krajowych podróżach turystycznych, czyli o 5 proc. (1,95 mln) więcej niż w 2012 roku; 40 proc stanowiły wyjazdy długookresowe, a 60 proc. – krót-kookresowe. Znacznie większy przyrost, bo o 11 proc dotyczył ilości wyjazdów na pięć i więcej dni, niż wyjazdów na 2-4 dni (+1 proc.). Obserwujemy natomiast wzrost średniej długości pobytu przy wyjazdach krótkookresowych i podobną średnią – przy długookresowych.

>>> Przeczytaj również: Polacy mogą wydać na pokój ok. 290 zł

W 2013 roku w strukturze krajowych wyjazdów turystycznych Polaków w wieku 15 i więcej lat wyjazdy w celach typowo turystycznych miały większy udział, niż w 2012 roku. Wyjazdy w celu odwiedzenia krewnych lub znajomych – nieznacznie mniejszy. Spadł odsetek wyjazdów służbowych. W 2013 roku celem 47 proc. podróży była typowa turystyka, a 28 proc. odwiedziny. Spośród 42,45 mln krajowych wyjazdów mieszkańców Polski niemal 20 mln to wyjazdy w celach typowo turystycznych, w tym 53 proc. stanowiły długookresowe, a 47 proc. krótkookresowe. W 2012 roku takich wyjazdów było 15,8 mln (mniejsza była ogólna liczba wyjazdów).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.