Strona główna Wiadomości Ekologia i zysk, czyli cyrkularnie w turystyce
REKLAMA

ARP zaprasza na szkolenia

Ekologia i zysk, czyli cyrkularnie w turystyce

Horecanet.pl, 8 lutego 2018

Na początku marca Agencja Rozwoju Pomorza organizuje bezpłatne warsztaty testujące dla firm turystycznych z woj. pomorskiego będące szansą na zdobycie kompetencji w zakresie praktycznego zastosowania rozwiązań gospodarki obiegu zamkniętego w firmie. GOZ to nie tylko ochrona środowiska, to także zysk dla biznesu i kierunek w gospodarce, który wyznaczy naszą przyszłość. 
 

Autor: Shutterstock

Hotele, ośrodki SPA, obiekty gastronomiczne, mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach testujących dotyczących gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ) w ramach realizowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza (ARP) projektu CIRTOINNO (CIRCULAR ECONOMY TOOLS TO SUPPORT INNOVATION IN GREEN AND BLUE TOURISM SMEs), którego efektem ma być wdrożenie elementów GOZ w firmach turystycznych. Korzyści dla przedsiębiorstw, wynikające z GOZ to m.in.: oszczędności z tytułu recyklingu i ograniczenia konsumpcji, budowa marki firmy jako nowoczesnej i przyjaznej środowisku, możliwość pozyskania nowych klientów oraz podniesienie konkurencyjności firmy. Celem warsztatów jest testowanie metod prowadzących do wypracowania realnych rozwiązań gospodarki cyrkularnej dla MSP z branży turystycznej.

RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018

ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

GOZ to zarządzanie gospodarką, które bierze za wzór przyrodę, tworzącą odnawialny i samoregenerujący się system, mający za zadanie zredukować (i docelowo wyeliminować) ilość powstających w gospodarce odpadów oraz ilość pobieranych surowców. Dziś wpisuje się ją w strategię rozwoju Polski i Europy. Turystyka jest jedną z kluczowych branż Pomorza, szczególnie wrażliwych na nowe pro-ekologiczne trendy. Istnieje wiele przykładów potwierdzających, że coraz bardziej świadomy klient chętnie wybiera usługi i produkty, które uznają zasady „pro-eko”, zrównoważonego rozwoju czy łączące oba te kierunki GOZ. Doświadczenia rodzimych obiektów turystycznych z klientami ze Skandynawii mogą to potwierdzać. Nawet wiążąca się z tego typu ofertą konieczność samoograniczania turysty, jak rzadsza wymiana ręczników i pościeli, czy bogaty bufet, serwowany na mniejszych talerzach, ale likwidujący marnotrawstwo, nie stanowią problemu. Takie działania okazują się zaletą i skutecznym elementem promocji.

Cyrkularnych rozwiązań stosowanych przez firmy jest coraz więcej. Od fusów z kawy, wykorzystywanych do produkcji pieczarek czy boczniaka, po systemy uzyskiwania energii z własnych śmieci. W ramach projektu CIRTOINNO współfinansowanego z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020 zbadano zagadnienie GOZ oraz dobre praktyki stosowane w turystyce. Warsztaty pozwolą na pozyskanie praktycznej wiedzy na temat GOZ i zastosowania nowych rozwiązań w modelu biznesowym własnej firmy.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE