Strona główna Wiadomości lipiec Elektrownia Powiśle z częścią restauracyjną wiosną 2019
REKLAMA

Zabytkowe miejsce w trakcie renowacji

Elektrownia Powiśle z częścią restauracyjną wiosną 2019

Horecanet.pl, 5 lipca 2018

Piękna, historyczna przestrzeń już wkrótce zostanie odrestaurowana i zwrócona mieszkańcom Warszawy. Stanie się obowiązkowym miejscem na mapie stolicy – pierwszym tego typu projektem w Polsce, łączącym wypoczynek i rozrywkę z ofertą zakupową, typową dla nowoczesnych przestrzeni handlowych występujących na najbardziej aspirujących rynkach na całym świecie.

Elektrownia Powiśle z częścią restauracyjną wiosną 2019

Autor: Horecanet

Elektrownia Powiśle to projekt realizowany przez Tristan Capital Partners oraz White Star Real Estate. Możliwość wykorzystania zabytkowej bazy i uzupełnienia jej nowoczesną architekturą, dała impuls do jednego z najciekawszych i najbardziej innowacyjnych przykładów rewitalizacji w Europie. Dużą rolę odgrywa lokalizacja na kreującym trendy Powiślu – dzielnicy, która od kilkunastu lat przeżywa prawdziwy renesans.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO RESTAURATORÓW

link do aktualnego numeru
CZERWIEC 2018

Wszechobecna zieleń oraz bliskość Wisły sprawiają, że miejsce, jak magnes przyciąga tłumy warszawiaków i turystów. Życie stolicy koncentruje się na odnowionych bulwarach, które rozciągają się przez blisko 4,5km od Mostu Gdańskiego po Port Czerniakowski. Ta funkcjonująca już przestrzeń turystyczna wypełniona jest modnymi restauracjami, kawiarniami, barami czy budkami z jedzeniem, tzw. food truckami. Nie ma lepszej lokalizacji dla tak prestiżowego projektu niż Powiśle.    
To wyjątkowe otoczenie zostanie uzupełnione zróżnicowaną ofertą. Inwestycja o powierzchni 55 000 mkw, będzie składać się z powierzchni biurowych, handlowych, restauracyjnych i mieszkalnych, a także pięciogwiazdkowego hotelu butikowego.

Serce Elektrowni Powiśle bije w jej centralnym punkcie – przestrzeni handlowej, połączonej z ofertą wypoczynkowo-rozrywkową: z 28 restauracjami, kawiarniami, barami i trzema dużymi, zielonymi placami, na których już niebawem odbywać się będą wydarzenia i imprezy plenerowe (17 000 mkw).
Elektrownia Powiśle jest odpowiedzią na bieżące potrzeby i oczekiwania handlu i klientów.

Oferta Elektrowni, daleka od typowego centrum handlowego, bardziej przypominać będzie klimatem europejskie ulice handlowe, gdzie swoje miejsce znajdą projektanci, designerzy, sklepy typu pop-up i concept store, światowe marki jeszcze nieobecne w Polsce, czy też rodzime – oryginalne i te dobrze już znane w nowej, zaskakującej odsłonie. W strefie gastronomicznej, ulokowanej w zrewitalizowanej przestrzeni historycznej, powstanie kilkadziesiąt różnorodnych konceptów kulinarnych, w tym m.in. 18 restauracji w międzynarodowej strefie food hall i 10 dodatkowych restauracji.

Elektrownia stanie się miejscem spotkań, dzięki wielu odbywających się tam wydarzeniom – na trzech przestronnych zielonych placach zaplanowanych jest mnóstwo wydarzeń i atrakcji. Będą się tu odbywać imprezy kulturalne i sportowe – koncerty, zaplanowane jest kino plenerowe czy wystawy lokalnych galerii. Projekt wpisze się w klimat tętniącego życiem Powiśla, stając się kolejnym modnym miejscem dla mieszkańców Warszawy i turystów, ceniących zieleń oraz współgrającą z nią, wyszukaną kulturę i rozrywkę.

Podążając za najnowszymi trendami, które można już zaobserwować w innowacyjnych centrach handlowych na całym świecie, Elektrownia Powiśle wprowadzi "leisuretainment" (połączenie wypoczynku, przyjemności i rozrywki) na polski rynek nieruchomości.

Dwa budynki biurowe klasy A zostały już ukończone i oddane do użytku najemcom. W trzecim biurowcu trwają prace konstrukcyjne. W obu budynkach historycznych – w kotłowni i maszynowni – trwają prace nad konstrukcjami żelbetonowymi wewnątrz zabytków, które pozwolą na wprowadzenie nowego podziału architektonicznego oraz prace fasadowo-konserwatorskie z wykorzystaniem odzyskanej, zabytkowej cegły.

Na terenie projektu powstanie także ok. 100 luksusowych, loftowych apartamentów na wynajem. W maju br. rozpoczęła się nadziemna część budowy. Dopełnieniem wielofunkcyjnej oferty będzie butikowy hotel z ofertą 150 pokoi – zarówno dla gości biznesowych, jak i turystów, którzy poszukują czegoś więcej, niż tylko miejsca na nocleg. Jego ukończenie zaplanowano na 2020 rok.
Rewitalizacja Elektrowni Powiśle rozpoczęła się w 2016 roku. W maju zeszłego roku odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję. Otwarcie zrewitalizowanej Elektrowni z gotową częścią handlowo-restauracyjną jest zaplanowane na wiosnę 2019 r. Poszczególne części projektu zostaną ukończone i oddane do użytku etapowo.

W najbliższym sąsiedztwie inwestycji znajdują się: Centrum Nauki Kopernik z Parkiem Odkrywców, pięknie odrestaurowane bulwary wiślane, Biblioteka Uniwersytecka UW, Wydział Rzeźby ASP, tymczasowa siedziba Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Wydział Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UW oraz popularne restauracje i kawiarnie.
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Właściciel baru Woda Ognista o ofercie alkoholowej

Patryk Kowalski właściciel Woda Ognista

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE