Strona główna Wiadomości 2015 27 GUS: Spada liczba placówek, ale restauracji jest więcej
REKLAMA

Tylko u nas!

GUS: Spada liczba placówek, ale restauracji jest więcej

Rynek Gastronomiczny w Polsce - Raport 2015, 27 sierpnia 2015

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego zawartych w „Małym Roczniku Statystycznym Polski 2015” liczba placówek gastronomicznych spadła o 1458. W roku 2013 było ich 66966, natomiast w ubiegłym – 65508. Widać jednak, że w grupie wszystkich lokali wzrosła liczba restauracji (więcej 271), natomiast coraz mniej jest stołówek, barów i innych punktów gastronomicznych.

Gastronomia w liczbach

Autor: Shutterstock

Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego zawartych w „Małym Roczniku Statystycznym Polski 2015” liczba placówek gastronomicznych spadła o 1458. W roku 2013 było ich 66966, natomiast w ubiegłym – 65508. Widać, że w grupie wszystkich lokali wzrosła liczba restauracji (więcej 271), natomiast coraz mniej jest stołówek, barów i innych punktów gastronomicznych. Oznacza to, że rośnie jakość sektora. Także dane zawarte w tym samym wykresie dotyczące przychodów z działalności gastronomicznej wskazują, że wartość rynku wzrasta. Zmniejszająca się liczba lokali i rosnący dochód świadczy o stale zwiększającej się jakość polskiej gastronomii. Coraz większa świadomość klientów sprawia, że gastronomowie muszą walczyć o niego przede wszystkim jakością.

NAJWAŻNIEJSZE SPOTKANIE BRANŻY
XIII FORUM RYNKU GASTRONOMICZNEGO
FOOD BUSINESS FORUM 2015

JUŻ 28 PAŹDZIERNIKA 2015 W SHERATON WARSAW HOTEL
- kliknij po szczegóły

W czerwcu br. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4039,70 zł i było o 2,5 proc. wyższe niż przed rokiem (w poprzednim miesiącu wzrost wyniósł 3,2 proc., a w czerwcu ub. roku – 3,5 proc.) .W czerwcu wynagrodzenia wzrosły w większości sekcji, w tym najbardziej m.in. w zakwaterowaniu i gastronomii (o 4,8 proc.). Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w pierwszym półroczu br. wyniosło 4060,03 zł i było o 3,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ub. roku (przed rokiem wzrost odpowiednio o 4,1 proc.). Wzrost płac obserwowano we wszystkich sekcjach, w tym największy ponownie m.in. w zakwaterowaniu i gastronomii (o 4,7 proc.).

Źródło: Mały Rocznik Statystyczny Polski 2015

Cały tekst wraz ze wszystkimi wykresami pojawił się
w wydaniu Rynek Gastronomiczny w Polsce - Raport 2015

Zapraszamy do lektury!

RYNEK GASTRONOMICZNY W POLSCE - RAPORT 2015
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA - KLIKNIJ

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE