Strona główna Wiadomości 4 Gdy stoimy przed wyborem materaca...
REKLAMA

Tylko u nas! Ekspert radzi

Gdy stoimy przed wyborem materaca...

Horecanet.pl, 4 stycznia 2017

Dzisiejszy gość to osoba coraz bardziej wymagająca i świadoma rzeczywistości, w której żyje oraz reperkusji związanych z codziennym pędem za… No właśnie, za czym? Dajmy naszym gościom możliwość zatrzymania się w miejscu, w którym mogą się zrelaksować, dobrze zjeść i poczuć jak w domu.

Autor: Shutterstock

Jak dom to wygodne łóżko, czyli baza oraz materac. Inwestując w taki zestaw do domu mamy możliwość prawie idealnego dopasowania do naszych potrzeb. W przypadku inwestycji hotelowej to nie lada wyzwanie. Produkt przeznaczony do pokoju musi być wytrzymały, ponieważ korzystają z niego osoby o różnej masie ciała. Dodatkowo musi być: odpowiednio twardy (ale nie za bardzo), dopasowany do wystroju wnętrza oraz posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Jest jeszcze jedna kwestia, koszty inwestycji. Należy pamiętać, że niższa o kilka złotych cena jednego łóżka może przynieść iluzoryczne oszczędności, ponieważ w przyszłości może wiązać się ze stratami zarówno w sferze wizerunkowej, jak i ekonomicznej. Na polskim rynku jest wiele firm z bogatą ofertą łóżek dedykowanych na tzw. rynek kontraktowy czy hotelarski, ale już mniej, które mają dobrze skonstruowaną politykę obsługi klienta. W arkana świata zdrowego snu gości wprowadził mnie przyjaciel i fachowiec w branży – Kacper Sęk. Dzięki niemu mogę dziś podzielić się swoimi spostrzeżeniami
i podpowiedzieć na czym należy się skupić, by inwestycja przyniosła wymierne korzyści.

Baza
W pokoju baza łóżka ma charakter w dużej mierze estetyczny, dlatego dobór odpowiednich materiałów obiciowych czy kolor oraz kształt nóg jest niesamowicie istotnym warunkiem wpływającym na dobre samopoczucie gości. Oczywiście za pięknym wyglądem powinna iść trwałość oraz nienaganna jakość wykonania.

Materac
To przede wszystkim zdrowy sen. Czynnikiem wpływającym na jakość materaca są oczywiście komponenty wykorzystane do jego produkcji. Trzeba bardzo uważać, aby nie trafić na tzw. bubel, gdzie producent chciał zaoszczędzić kilka złotych kosztem obniżenia jakości. Są to najczęściej spotykane błędy, a pieniądze wyrzucone w błoto. Wachlarz cenowy jest szeroki, ale szybko można znaleźć kompromis. Zdrowy sen to na pewno materac twardy, ale nie zapominajmy, że najważniejszy jest efekt uzyskania prostej linii kręgosłupa podczas snu. Gwarantuje nam to materac z wkładem ze sprężyn kieszeniowych siedmiostrefowych oraz droższy z pianek o wysokiej gęstości Kaltschaum.

Atesty/certyfikaty
Te, którymi dysponuje producent, potwierdzają wysoką jakość i rodzaj wykorzystanych komponentów do produkcji. Najważniejsze z nich...

Cały tekst ukazał się w bieżącym numerze:
ŚWIAT HOTELI - czasopismo hotelarzy
!!!ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA!!!
kliknij aby zapoznać się z numerem:
GRUDZIEŃ 2016

Autorką jest Jolanta Fabijańska
wiceprezes zarządu PPUH Karelma
Marena Wellness & Spa

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.