Strona główna Wiadomości 4 Gdy stoimy przed wyborem materaca...
REKLAMA

Tylko u nas! Ekspert radzi

Gdy stoimy przed wyborem materaca...

Horecanet.pl, 4 stycznia 2017

Dzisiejszy gość to osoba coraz bardziej wymagająca i świadoma rzeczywistości, w której żyje oraz reperkusji związanych z codziennym pędem za… No właśnie, za czym? Dajmy naszym gościom możliwość zatrzymania się w miejscu, w którym mogą się zrelaksować, dobrze zjeść i poczuć jak w domu.

Autor: Shutterstock

Jak dom to wygodne łóżko, czyli baza oraz materac. Inwestując w taki zestaw do domu mamy możliwość prawie idealnego dopasowania do naszych potrzeb. W przypadku inwestycji hotelowej to nie lada wyzwanie. Produkt przeznaczony do pokoju musi być wytrzymały, ponieważ korzystają z niego osoby o różnej masie ciała. Dodatkowo musi być: odpowiednio twardy (ale nie za bardzo), dopasowany do wystroju wnętrza oraz posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. Jest jeszcze jedna kwestia, koszty inwestycji. Należy pamiętać, że niższa o kilka złotych cena jednego łóżka może przynieść iluzoryczne oszczędności, ponieważ w przyszłości może wiązać się ze stratami zarówno w sferze wizerunkowej, jak i ekonomicznej. Na polskim rynku jest wiele firm z bogatą ofertą łóżek dedykowanych na tzw. rynek kontraktowy czy hotelarski, ale już mniej, które mają dobrze skonstruowaną politykę obsługi klienta. W arkana świata zdrowego snu gości wprowadził mnie przyjaciel i fachowiec w branży – Kacper Sęk. Dzięki niemu mogę dziś podzielić się swoimi spostrzeżeniami
i podpowiedzieć na czym należy się skupić, by inwestycja przyniosła wymierne korzyści.

Baza
W pokoju baza łóżka ma charakter w dużej mierze estetyczny, dlatego dobór odpowiednich materiałów obiciowych czy kolor oraz kształt nóg jest niesamowicie istotnym warunkiem wpływającym na dobre samopoczucie gości. Oczywiście za pięknym wyglądem powinna iść trwałość oraz nienaganna jakość wykonania.

Materac
To przede wszystkim zdrowy sen. Czynnikiem wpływającym na jakość materaca są oczywiście komponenty wykorzystane do jego produkcji. Trzeba bardzo uważać, aby nie trafić na tzw. bubel, gdzie producent chciał zaoszczędzić kilka złotych kosztem obniżenia jakości. Są to najczęściej spotykane błędy, a pieniądze wyrzucone w błoto. Wachlarz cenowy jest szeroki, ale szybko można znaleźć kompromis. Zdrowy sen to na pewno materac twardy, ale nie zapominajmy, że najważniejszy jest efekt uzyskania prostej linii kręgosłupa podczas snu. Gwarantuje nam to materac z wkładem ze sprężyn kieszeniowych siedmiostrefowych oraz droższy z pianek o wysokiej gęstości Kaltschaum.

Atesty/certyfikaty
Te, którymi dysponuje producent, potwierdzają wysoką jakość i rodzaj wykorzystanych komponentów do produkcji. Najważniejsze z nich...

Cały tekst ukazał się w bieżącym numerze:
ŚWIAT HOTELI - czasopismo hotelarzy
!!!ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA!!!
kliknij aby zapoznać się z numerem:
GRUDZIEŃ 2016

Autorką jest Jolanta Fabijańska
wiceprezes zarządu PPUH Karelma
Marena Wellness & Spa

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE