Strona główna Wiadomości 4 Gigant gastronomiczny z nowym lokalem w Krakowie
REKLAMA

Rośnie portfolio sieci w Polsce

Gigant gastronomiczny z nowym lokalem w Krakowie

Horecanet.pl, 4 stycznia 2017

Kolejna restauracja jednego z liderów polskiego rynku gastronomicznego wyróżnia lokalizacja w ścisłym, zabytkowym centrum miasta, niestandardowa architektura, wystrój wnętrza oraz duża powierzchnia użytkowa. Nowy McDonald’s, który dziś (4 stycznia) przyjął pierwszych gości, to jeden z największych lokali sieci w Polsce.

Autor:

Podczas uroczystości z okazji otwarcia przedstawiciele kierownictwa firmy oraz polskich franczyzobiorców marki przekazali Fundacji Ronalda McDonalda darowiznę w wysokości 1 421 203 zł. Kwota  została zebrana w czasie prowadzonej w grudniu w restauracjach sieci akcji McHappy Day. Pieniądze przeznaczone będą na wsparcie ogólnopolskiego programu fundacji „Aby rodzina mogła być razem”. Jednym z beneficjentów akcji jest  bezpłatny hotel dla rodzin i opiekunów małych pacjentów wybudowany i prowadzony przez fundację przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Krakowskim Prokocimiu.

Nowy, krakowski lokal McDonald’s zlokalizowany jest w  sercu krakowskiego Starego Miasta, w tzw. kamienicy Antoniego Suskiego przy ulicy Grodzkiej 26. Budynek powstał w pierwszych latach XX wieku na miejscu dwóch starszych kamienic. W dawnych budynkach Antoni Suski prowadził sklep kolonialny, restaurację i palarnię kawy. W roku 1905 przekazał firmę synowi Wiktorowi. Ten kazał wyburzyć wcześniejszą zabudowę i postawić nową, okazałą kamienicę. Architektem, któremu powierzono pracę był Władysław Ekielski. Powstał gmach w stylu eklektycznego modernizmu, łączący w sobie elementy gotyku, renesansu i baroku. Attyka kamienicy nawiązuje do attyki sukiennic. Syn upamiętnił swojego ojca w szyldzie firmy znajdującym się ponad wejściem.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE - czasopismo restauratorów 
!!!ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA!!!
kliknij aby zapoznać się z numerem:
LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2016

Wystrój wnętrza nowej restauracji McDonald’s został umiejętnie skomponowany z oryginalną architekturą budynku. Ciekawym, jednym z dominujących elementów stylistyki sal jadalnych jest doskonale eksponowana zabytkowa stolarka drzwiowa  pochodząca z budynku. 

Nowa krakowska restauracja McDonald’s to jedna z największych restauracji tej sieci w Polsce: znajduje się w niej  230 miejsc siedzących, a kolejne 68 zaplanowano na zewnętrznym ogródku. Najnowsza technologia i organizacja restauracyjnej kuchni sprawiają, że wszystkie produkty są świeżo przygotowywane, bezpośrednio na zamówienie gości. Sprawną obsługę zapewnia zespół 48 pracowników kierowany przez 12 menadżerów. Lokal jest przystosowany do obsługi osób niepełnosprawnych (winda), w pełni klimatyzowany, oferuje bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

3 stycznia, w trakcie oficjalnej uroczystości z okazji otwarcia restauracji przy ul. Grodzkiej przedstawiciele kierownictwa firmy i franczyzobiorcy marki przekazali darowiznę na realizację programu Fundacji Ronalda McDonalda. Zebrana dzięki gościom polskiego McDonald’s kwota 1 421 203 złotych będzie przeznaczona na finansowanie fundacyjnych placówek działających przy dziecięcych szpitalach.  Podstawowy cel ich działania to  poprawa warunku pobytu rodziców i opiekunów chorych dzieci. Jedną z takich inwestycji zrealizowanych i prowadzonych przez Fundację Ronalda McDonalda jest bezpłatny hotel przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym na Krakowskim Prokocimiu.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.