Strona główna Wiadomości Grupa Mex Polska z ponad 413 tys. zł zysku netto
REKLAMA

Wyniki finansowe za I kwartał

Grupa Mex Polska z ponad 413 tys. zł zysku netto

Grupa Mex, 16 maja 2018

Grupa zarządzająca takimi lokalami jak: The Mexican, Pijalnia Wódki i Piwa oraz PanKejk, w I kwartale 2018 wygenerowała ponad 13 mln zł. przychodów. Po pierwszych trzech miesiącach roku, zysk netto Grupy to 413, 096 tys. zł, a zysk netto podmiotu dominującego 520,701 tys. zł.

Grupa kapitałowa Mex Polska S.A. z ponad 413 tys. zysku netto

Autor:

Czynniki, które miały największy wpływ na poziom przychodów i zysków osiągniętych w pierwszym kwartale 2018 roku, to charakterystyczna dla branży gastronomicznej sezonowość sprzedaży, która jest najniższa w pierwszym kwartale każdego roku.

W stosunku do wyników osiągniętych w pierwszym kwartale poprzedniego roku niższe przychody ze sprzedaży wynikają głównie z przesunięcia okresu świąt wielkanocnych, które w 2017 roku wystąpiły w drugim kwartale, a w bieżącym roku w pierwszym. Tradycyjnie okres przedświąteczny i świąteczny w branży gastronomicznej cechuje bardzo niski poziom obrotów w stosunku do pozostałego okresu.

Odnotowane niższe przychody miały bezpośredni wpływ na osiągnięte, niższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku zyski. Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na poziom przychodów było zamknięcie w czwartym kwartale 2017 roku restauracji The Mexican we Wrocławiu oraz zmiana zasad prowadzenia Pijalni Wódki i Piwa w Sosnowcu, gdzie lokal obecnie jest prowadzony przez franczyzobiorcę w ramach indywidualnej działalności gospodarczej, a przychody nie są konsolidowane przez Grupę Kapitałową Mex Polska.

Osiągnięte wyniki finansowe są zgodne z planami Grupy przyjętymi na pierwszy kwartał 2018.

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.