Strona główna Wiadomości luty 15 Gusto Dominium: Konsolidacja pozytywnie wpłynie na rynek
REKLAMA

Tylko u nas!

Gusto Dominium: Konsolidacja pozytywnie wpłynie na rynek

Horecanet.pl, 15 lutego 2017

Obecnie panują korzystne warunki dla firm gastronomicznych w kontekście zaopatrzenia w artykuły spożywcze. Wynikają one głównie z dużej konkurencji na rynku i łatwej dostępności różnorodnych produktów spożywczych - mówi Piotr Dzierżek, odpowiedzialny za zaopatrzenie Gusto Dominium.

Autor:

Dodatkowo producenci zwiększają atrakcyjność swojej oferty nie tylko niskimi cenami, ale również wysoką jakością produktów i usługami dodatkowymi. Usługi te polegają na doradztwie, organizowaniu szkoleń dla personelu, rozwiązaniach w zakresie kreacji produktu oraz ekspozycji i marketingu.

Obniżanie ceny zakupu do pewnego momentu jest możliwe, jeśli odbiorca gwarantuje długoterminową współpracę, nastawioną na stały rozwój. Dalsza optymalizacja w tym zakresie wiąże się z pogorszeniem jakości produktu. Ponieważ jednym ze strategicznych założeń Gusto Dominium jest dbałość o jak najwyższą jakość oferowanych produktów i usług, dlatego kryterium ceny nie jest w tym momencie najważniejsze. Liczy się również stabilność dostaw i gwarancja utrzymania jakości dostarczanych surowców.

W zeszłym roku zauważyłem, że coraz więcej producentów żywności dostosowuje swoją ofertę do wymagań branży HoReCa. Prognozy rozwoju tego segmentu rynku są nadal bardzo obiecujące i wobec barier wejścia do handlu nowoczesnego, zwłaszcza sieci dyskontowych, stanowią istotną alternatywę dla dalszej ekspansji firm zajmujących się handlem i produkcją żywności.

Mijający rok był stabilny, jeśli chodzi o współpracę z dostawcami kontraktowymi. Z głównymi partnerami handlowymi podpisujemy umowy długoterminowe, dlatego nasze relacje koncentrowały się na zapewnieniu realizacji warunków współpracy na najwyższym poziomie. Więcej wydarzyło się we współpracy z dostawcami krótkoterminowymi, gdzie pojawienie się nowych, konkurencyjnych ofert skutkowało pozytywnymi zmianami dla Gusto Dominium....

Cały artykuł publikujemy w:
RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.