Strona główna Wiadomości 11 Hotele i linie lotnicze zachęcają do wczesnych rezerwacji
REKLAMA

Turyści mogą upolować najlepsze ceny

Hotele i linie lotnicze zachęcają do wczesnych rezerwacji

Horecanet.pl, 10 stycznia 2017

Kto nie chce przepłacać, powinien planować z odpowiednim, choć nie zawsze dużym, wyprzedzeniem. Tak wynika z analizy, w której sprawdzamy, jaki jest najlepszy czas na rezerwowanie lotów i hoteli do ulubionych celów podróży Polaków w 2017 roku. Okazuje się, że umiejętne planowanie może pomóc upolować najciekawsze promocje i sporo zaoszczędzić.

Autor:

Polacy, którzy w nowym roku pragną odwiedzić najpopularniejsze europejskie miasta, mogą zaoszczędzić nawet do 68 proc., jeśli decyzję o wyborze kierunku podejmą w odpowiednim momencie. Nawet krótki wypad do Barcelony zaplanowany już na dwa miesiące wcześniej, pozwoli im zaoszczędzić do 49 proc. na biletach lotniczych. Nie ma tu jednak żelaznej reguły co do tego, kiedy warto rezerwować. Przykładowo do Amsterdamu można polecieć najtaniej, rezerwując loty aż z pięciomiesięcznym wyprzedzeniem. Natomiast o wiele mniej planowania wymaga zwiedzanie miasta Luqa na Malcie. Najlepsze okazje cenowe przelotu na wyspę Polacy mogą upolować spontanicznie, już miesiąc przed planowanym wylotem.

Podróżnym, którym w 2017 roku marzą się dalekie wyprawy, radzimy rozglądać się za najlepszymi połączeniami lotniczymi już 9 miesięcy wcześniej. Dzięki temu mogą na podróży do Nowego Jorku zaoszczędzić nawet do 45 proc. Również egzotyczne kierunki - Manila, Phuket czy Mahe - wymagają odpowiedniego planowania. Rezerwacje lotów do tych miejsc na 7 czy 8 miesięcy przed datą podróży to średnia oszczędność rzędu 21 proc. Na więcej spontaniczności mogą sobie natomiast pozwolić Polacy szukający tanich lotów do Male czy Tokio. Wystarczy, że zaczną swoje poszukiwania z 1- lub 3-miesięcznym wyprzedzeniem.

ŚWIAT HOTELI - czasopismo hotelarzy
!!!ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA!!!
kliknij aby zapoznać się z numerem:
GRUDZIEŃ 2016

Podróżowanie w dni robocze tańsze niż w weekendy
Rezerwowanie lotów z wyprzedzeniem sprawia, że w portfelach podróżnych zostaje więcej gotówki na same podróże. Kolejnym ważnym etapem planowania wyjazdów jest ustalenie, jakie dni tygodnia są najlepsze na podróżowanie. Z naszej analizy wynika, że niezależnie od trasy i liczby kilometrów do pokonania, najtańsze połączenia lotnicze można znaleźć wylatując w środku tygodnia. Najlepsze dni tygodnia zarówno na rozpoczęcie urlopu, jak i na powrót do domu oscylują między wtorkiem a czwartkiem. Wyjątkiem są jednak podróże do Stanów Zjednoczonych, które warto planować na weekendy: od soboty do niedzieli w przypadku Nowego Jorku a od soboty do soboty - Los Angeles.

Najtańsze kierunki podróży w 2017 roku
Dla Polaków, którzy tego roku chcą przede wszystkim tanio podróżować, ustaliliśmy ciekawe kierunki w Europie i na świecie, dokąd mogą wybrać się bez zrujnowania swojego portfela. Bilety lotnicze do włoskiej stolicy mody - Mediolanu Polacy mogą dostać już w cenie średnio 181 złotych. Również Nowy Jork, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich podróżnych, mogą odwiedzić za niemal pół ceny, rezerwując loty na 9 miesięcy przed planowaną podróżą. Najlepsze promocje do Stanów Zjednoczonych można upolować, rezerwując wyjazdy od soboty do niedzieli.
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.