Strona główna Wiadomości Ireneusz Węgłowski o polskim rynku
REKLAMA

Tylko u nas!

Ireneusz Węgłowski o polskim rynku

Horecanet.pl, 12 września 2017

Utrzymująca się od kilku lat dobra kondycja polskiej gospodarki: rosnące PKB i siła nabywcza Polaków, sprzyjają rozwojowi branży hotelowej – komentuje Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis, Prezes IGHP.

Ireneusz Węgłowski o polskim rynku

Autor: IW

Znaczna płynność sektora finansowego i dostępność niskooprocentowanych kredytów, w połączeniu z dobrą sytuacją w branży, powoduje wzrost podaży na naszym rynku.

Inwestorzy instytucjonalni oraz indywidualni szukają nowych lokalizacji, przede wszystkim w dużych miastach, ale także w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Analizując wyniki raportowane przez hotele po pierwszym półroczu 2017 obserwujemy kontynuację tendencji wzrostowej, zarówno jeśli chodzi o wskaźniki operacyjne, jak i finansowe. Rosną przychody hoteli, frekwencja i średnia cena. Dzięki poprawie infrastruktury transportowej i podwyższeniu statusu materialnego społeczeństwa podróżowanie stało się łatwiejsze. Jednocześnie styl życia znacznej części społeczeństwa zmienił się na bardziej aktywny. W wolnym czasie Polacy chętniej podróżują w celach turystycznych i korzystają z usług hoteli.

Dynamika wzrostu rynku hotelowego w Polsce w kolejnych latach może się zmieniać, ma na nią wpływ wiele czynników, często trudnych do przewidzenia, ale branża nadal ma duży potencjał rozwoju, a prognozy ekonomistów na najbliższe kwartały są pozytywne.

Komentarz został przygotowany na potrzeby publikacji:
RYNEK HOTELARSKI W POLSCE - RAPORT 2017
- kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Makarun o zakazie handlu

Marcin Szworak współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.