Strona główna Wiadomości 2014 22 Jak dobrać urządzenia dla barmana
REKLAMA

Tylko u nas!

Jak dobrać urządzenia dla barmana

Świat Hoteli - czerwiec 2014, 22 lipca 2014

Prawdą jest, że dobry barman potrafi improwizować w każdych warunkach. Jednak prowizoryczne rozwiązania sprawdzają się na krótką metę. Podstawą wydajnej i estetycznej pracy jest odpowiedni, solidny sprzęt.

Autor: Shutterstock

 
 

Powyższe stwierdzenie wydaje się oczywiste. Niestety wiele osób z kadry zarządzającej o tym zapomina lub szuka tutaj oszczędności. Najczęściej przynosi to skutek odwrotny i uderza w nas samych, natomiast odpowiednie wyposażenie procentuje zwiększeniem obrotów.

>>> Zapoznaj się z czerwcowym wydaniem „Świata Hoteli” w wersji elektronicznej

Zaczniemy od „cięższego” sprzętu, aby przejść do tego podręcznego. Bardzo ważnym urządzeniem, zwłaszcza w okresie letnim, jest kruszarka do lodu. Korzystać możemy z kruszarek ręcznych lub elektrycznych. Zaletą kruszarek ręcznych jest niewątpliwie ich cena (w granicach 100 zł) i bardzo długa żywotność. Są jednak mało wydajne, wymagają dużego nakładu pracy i przy większej ilości zamówień bardzo spowalniają barmanów. Kruszarki elektryczne są znacznie bardziej wydajne, ale i dużo droższe. Na rynku można znaleźć modele za paręset złotych, nie jest to jednak dobra inwestycja. Przy intensywnej eksploatacji w warunkach barowych zwyczajnie szybko się psują. Ceny profesjonalnych kruszarek zaczynają się od półtora tysiąca złotych, a te uznanych marek kosztują powyżej dwóch tysięcy. Z producentów godnych uwagi niewątpliwie wymienić trzeba markę Wessamat.

Autorem tekstu jest Maciej Zarzecki,
Ogólnopolska Szkoła Barmanów

Cały artykuł dostępny jest w czerwcowym wydaniu „Świata Hoteli”

Wersja elektroniczna „Świata Hoteli”- kliknij

Prenumerata „Świata Hoteli”- kliknij

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE