Strona główna Wiadomości 2014 22 Jak dobrać urządzenia dla barmana
REKLAMA

Tylko u nas!

Jak dobrać urządzenia dla barmana

Świat Hoteli - czerwiec 2014, 22 lipca 2014

Prawdą jest, że dobry barman potrafi improwizować w każdych warunkach. Jednak prowizoryczne rozwiązania sprawdzają się na krótką metę. Podstawą wydajnej i estetycznej pracy jest odpowiedni, solidny sprzęt.

Autor: Shutterstock

 
 

Powyższe stwierdzenie wydaje się oczywiste. Niestety wiele osób z kadry zarządzającej o tym zapomina lub szuka tutaj oszczędności. Najczęściej przynosi to skutek odwrotny i uderza w nas samych, natomiast odpowiednie wyposażenie procentuje zwiększeniem obrotów.

>>> Zapoznaj się z czerwcowym wydaniem „Świata Hoteli” w wersji elektronicznej

Zaczniemy od „cięższego” sprzętu, aby przejść do tego podręcznego. Bardzo ważnym urządzeniem, zwłaszcza w okresie letnim, jest kruszarka do lodu. Korzystać możemy z kruszarek ręcznych lub elektrycznych. Zaletą kruszarek ręcznych jest niewątpliwie ich cena (w granicach 100 zł) i bardzo długa żywotność. Są jednak mało wydajne, wymagają dużego nakładu pracy i przy większej ilości zamówień bardzo spowalniają barmanów. Kruszarki elektryczne są znacznie bardziej wydajne, ale i dużo droższe. Na rynku można znaleźć modele za paręset złotych, nie jest to jednak dobra inwestycja. Przy intensywnej eksploatacji w warunkach barowych zwyczajnie szybko się psują. Ceny profesjonalnych kruszarek zaczynają się od półtora tysiąca złotych, a te uznanych marek kosztują powyżej dwóch tysięcy. Z producentów godnych uwagi niewątpliwie wymienić trzeba markę Wessamat.

Autorem tekstu jest Maciej Zarzecki,
Ogólnopolska Szkoła Barmanów

Cały artykuł dostępny jest w czerwcowym wydaniu „Świata Hoteli”

Wersja elektroniczna „Świata Hoteli”- kliknij

Prenumerata „Świata Hoteli”- kliknij

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.