Strona główna Wiadomości 11 Janusz Mitulski o polskim rynku
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Janusz Mitulski o polskim rynku

Horecanet.pl, 11 października 2017
komentuje: Janusz Mitulski
dyrektor ds. rozwoju na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie Marriott International

Sytuacja na rynku hotelowym w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest obecnie bardzo dobra. Jest to efekt nie tylko rosnącego Produktu Krajowego Brutto oraz siły nabywczej Polaków, ale także poprawiającej się infrastruktury transportowej.

Janusz Mitulski o polskim rynku

Autor: JM

Nowe obiekty konferencyjno-kongresowe, areny sportowe w połączeniu z intensywnymi działaniami organizacji odpowiedzialnych za promocję Polski, jak i aktywności samych władz lokalnych, spowodowały iż nasz kraj staje się coraz bardziej popularnym miejscem organizacji wydarzeń sportowych i biznesowych rangi europejskiej oraz światowej. Dwucyfrowy wzrost dynamiki ruchu lotniczego na największych krajowych lotniskach w pierwszej połowie 2017, coraz większa liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę, rosnący dynamicznie rynek biurowy w największych miastach, a także prognozy makroekonomiczne sugerują iż powinniśmy optymistycznie patrzeć w najbliższą przyszłość, czyli czwarty kwartał br. oraz 2018 rok. Niepokojące są jedynie sygnały o rosnącej inflacji, zwłaszcza drożejącej żywności, a także o problemach na rynku pracy. Przy planowanych nowych otwarciach hoteli może to mieć wpływ na wzrost kosztów, a w przypadku planowanych obiektów, na wzrost nakładów na ich budowę.

XII FORUM PROFIT HOTEL 2017
12 GRUDNIA 2017, SHERATON WARSAW HOTEL
najważniejsze w Polsce spotkanie hotelarzy
-
kliknij po szczegóły -

Marriott International obecnie reprezentowany jest w Polsce przez 10 działających hoteli z ponad 2,6 tys. pokojami. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej w bieżącym roku sieć powiększyła się już o trzy obiekty: 145-pokojowy hotel Marriott w Sopocie, 91-pokojowy AC by Marriott we Wrocławiu oraz 84-pokojowy Telegraaf Hotel w Tallinie, który dołączył to Autograph Collection i jest pierwszym hotelem Marriott w Estonii. W drugiej połowie roku sieć powinna powiększyć się o kolejny obiekt w Polsce: 150-pokojowy Courtyard by Marriott w Katowicach. Na rok 2018 planowane są otwarcia 100-pokojowego hotelu Moxy na lotnisku Katowice-Pyrzowice oraz trzech hoteli w Warszawie: 225-pokojowego Renaissance przy lotnisku Okęcie, 192-pokojowego Four Points by Sheraton w samym sercu zagłębia biurowego na Służewcu Przemysłowym oraz 141-pokojowego Moxy na warszawskiej Pradze, na terenie dawnej fabryki Koneser. Poza Polską, w 2018 roku planowane jest również otwarcie pierwszego hotelu na Litwie – 199-pokojowego Courtyard by Marriott w Wilnie.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Agnieszka Wranka: Nauka i poczucie humoru to mój klucz

Agnieszka Wranka dyrektor Hotel Indigo Krakow – Old Town

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.