Strona główna Wiadomości 11 Janusz Mitulski o polskim rynku
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Janusz Mitulski o polskim rynku

Horecanet.pl, 11 października 2017
komentuje: Janusz Mitulski
dyrektor ds. rozwoju na Europę Środkowo-Wschodnią i Kraje Bałtyckie Marriott International

Sytuacja na rynku hotelowym w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej jest obecnie bardzo dobra. Jest to efekt nie tylko rosnącego Produktu Krajowego Brutto oraz siły nabywczej Polaków, ale także poprawiającej się infrastruktury transportowej.

Janusz Mitulski o polskim rynku

Autor: JM

Nowe obiekty konferencyjno-kongresowe, areny sportowe w połączeniu z intensywnymi działaniami organizacji odpowiedzialnych za promocję Polski, jak i aktywności samych władz lokalnych, spowodowały iż nasz kraj staje się coraz bardziej popularnym miejscem organizacji wydarzeń sportowych i biznesowych rangi europejskiej oraz światowej. Dwucyfrowy wzrost dynamiki ruchu lotniczego na największych krajowych lotniskach w pierwszej połowie 2017, coraz większa liczba zagranicznych turystów odwiedzających Polskę, rosnący dynamicznie rynek biurowy w największych miastach, a także prognozy makroekonomiczne sugerują iż powinniśmy optymistycznie patrzeć w najbliższą przyszłość, czyli czwarty kwartał br. oraz 2018 rok. Niepokojące są jedynie sygnały o rosnącej inflacji, zwłaszcza drożejącej żywności, a także o problemach na rynku pracy. Przy planowanych nowych otwarciach hoteli może to mieć wpływ na wzrost kosztów, a w przypadku planowanych obiektów, na wzrost nakładów na ich budowę.

XII FORUM PROFIT HOTEL 2017
12 GRUDNIA 2017, SHERATON WARSAW HOTEL
najważniejsze w Polsce spotkanie hotelarzy
-
kliknij po szczegóły -

Marriott International obecnie reprezentowany jest w Polsce przez 10 działających hoteli z ponad 2,6 tys. pokojami. W regionie Europy Środkowo-Wschodniej w bieżącym roku sieć powiększyła się już o trzy obiekty: 145-pokojowy hotel Marriott w Sopocie, 91-pokojowy AC by Marriott we Wrocławiu oraz 84-pokojowy Telegraaf Hotel w Tallinie, który dołączył to Autograph Collection i jest pierwszym hotelem Marriott w Estonii. W drugiej połowie roku sieć powinna powiększyć się o kolejny obiekt w Polsce: 150-pokojowy Courtyard by Marriott w Katowicach. Na rok 2018 planowane są otwarcia 100-pokojowego hotelu Moxy na lotnisku Katowice-Pyrzowice oraz trzech hoteli w Warszawie: 225-pokojowego Renaissance przy lotnisku Okęcie, 192-pokojowego Four Points by Sheraton w samym sercu zagłębia biurowego na Służewcu Przemysłowym oraz 141-pokojowego Moxy na warszawskiej Pradze, na terenie dawnej fabryki Koneser. Poza Polską, w 2018 roku planowane jest również otwarcie pierwszego hotelu na Litwie – 199-pokojowego Courtyard by Marriott w Wilnie.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE