Strona główna Wiadomości 2015 marzec 30 Już 1253 punkty gastronomiczne
REKLAMA

„Stacja Benzynowa & Convenience Store”

Już 1253 punkty gastronomiczne

Petrolnet.pl, 27 marca 2015

Cykl prezentacji kącików gastronomicznych na stacjach paliw jest nowym, stałym działem czasopisma „Stacja Benzynowa & Convenience Store”. Przedstawiciele firm, odpowiedzialni za rozwój konceptów opowiadają m.in. o menu oraz planach rozwoju. O ofercie Orlen Stop Cafe oraz Stop Cafe Bistro redakcja rozmawiała z Janem Tarem, dyrektorem Biura Rozwoju Sprzedaży Pozapaliwowej Orlen.

Rośnie portfolio gastronomiczne

Autor: PKN Orlen

Proszę powiedzieć, czym różnią się koncepty Stop Cafe oraz Stop Cafe Bistro? Dla jakiego typu stacji są przeznaczone? Czym się rożni oferta menu Stop Cafe i Stop Cafe Bistro?
Stop Cafe to przede wszystkim wysokiej jakości kawy przygotowane na bazie certyfikowanej mieszanki. W ofercie znajduje się również gorąca czekolada oraz asortyment herbat i ciastek (wybrane z nich dostępne są tylko w Stop Cafe) oraz znane wszystkim hot-dogi podawane w pieczywie pszennym oraz typu graham. Ofertę uzupełniają kanapki, bagietki oraz trójkąty, a na wybranych stacjach również oferta przekąsek owocowych oraz panini podawanych na gorąco. Stop Cafe Bistro to z kolei oferta rozbudowana o gorące przekąski podawane prosto z pieca tj. zapiekanki, włoskie kanapki, polędwiczki, zupy krem i nuggetsy, a na wybranych stacjach również wypiekane na miejscu muffiny i croissanty oraz świeżo wyciskany sok z pomarańczy. Dla najmłodszych mamy MINI Menu, w skład którego wchodzi napój, owoc oraz do wyboru hot-dog lub nuggetsy. Dodatkowo, na stacjach z ofertą Cafe Bistro można również skorzystać z Wi-Fi. Naszą ofertę udoskonalamy zgodnie z oczekiwaniami Klientów dlatego już na 11 stacjach z ofertą Stop Cafe Bistro oferujemy kanapki przygotowane na miejscu – oferta świeżych kanapek „MNIAM na drogę” to szeroka oferta sandwiczy przyrządzana z najlepszych składników, na pieczywie wypiekanym na miejscu! Kanapki podajemy na ciepło prosto z pieca.

Na ilu stacjach funkcjonują poszczególne koncepty?
Kąciki kawowe są obecne zarówno na stacjach własnych jak i franczyzowych. Stop Cafe funkcjonują w ramach 841 obiektów, natomiast rozbudowana oferta gastronomiczna pod marką Stop Cafe Bistro dostępna jest na 412 stacjach. Cała sieć liczy 1253 punkty Stop Cafe i Stop Cafe Bistro.

Ile konceptów macie Państwo zamiar wdrożyć w tym roku?
W rozwój oferty gastronomicznej na stacjach paliw w sieci PKN Orlen inwestujemy konsekwentnie już od 2008 r. Dynamiczny rozwój tego segmentu wskazuje, że właściwie rozpoznaliśmy pojawiające się trendy konsumenckie. Dlatego w kolejnych latach, zgodnie z aktualną strategią Koncernu do 2017 r. będziemy rozwijać naszą sieć stacji paliw, m.in. poprzez dalszą ekspansję obecnych formatów, a także wprowadzanie nowych produktów i usług. Pojawiają się konkretne pomysły w tym zakresie, za wcześnie jednak, aby mówić o szczegółach.

Jakie urządzenia wykorzystujecie Państwo w swoich konceptach?
Jako lider rynku korzystamy z najnowocześniejszych urządzeń, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom najwyższą jakość. Są to urządzenia zapewniające powtarzalność produktów oraz najwyższy standard przygotowania, zapewniając odpowiedni komfort obsługi np. w przypadku samoobsługowych ekspresów do kawy czy szybkość w przypadku pieców w strefie Bistro...

Rozmawiał Edwin Kaniuk

 

Cały wywiad z Janem Tarem ukazał się na łamach lutowego wydania miesięcznika „Stacja Benzynowa & Convenience Store”

  STACJA BENZYNOWA & CONVENIENCE STORE 
- ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
- link do aktualnego numeru

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.