Strona główna Wiadomości Kolejna krakowska restauracja z rekomendacją Slow Food
REKLAMA

Nowe wyróżnienie

Kolejna krakowska restauracja z rekomendacją Slow Food

Horecanet.pl, 29 stycznia 2018

Tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy restauracja, serwująca menu typu fine dining, wprowadziła na rynek własne wino, została wyróżniona przez Przewodnik Gault & Millau 2018 i otrzymała prestiżową rekomendację Forbes Travel. Kolejnym prestiżowym sukcesem całego zespołu jest przyjęcie Restauracji Albertina do elitarnego grona lokali z rekomendacją Slow Food.

Autor:

Stałych gości Albertiny najpewniej nie zaskoczy fakt, że obrany przez właścicieli kierunek został dostrzeżony i doceniony przez organizację Slow Food Polska. Karta menu budowana jest tu bowiem w oparciu o świeże, sezonowe produkty, dostarczane przez zaprzyjaźnionych, niedużych dostawców, a w restauracji od początku kultywuje się przyjemność jedzenia w połączeniu ze świadomie sparowanym winem.

– Otrzymana z rąk prezesa Slow Food Polska, pana Jacka Szklarka, rekomendacja jest bezdyskusyjnie ogromnym wyróżnieniem dla naszej restauracji. Podziękowania w szczególności należą się całemu zespołu, ponieważ nie jest tajemnicą, że przyjęcie do tak zacnego grona jest głównie ich zasługą - podsumowuje właścicielka lokalu Barbara Zamorska.

Warto zaznaczyć, że otrzymanie tej rekomendacji poprzedzone jest audytem, przeprowadzanym we wstępnej fazie incognito, a następnie podczas otwartej degustacji, w której biorą udział autorytety kulinarne z całego kraju. Odznaczenie znakiem ślimaka, który widnieje w logo Slow Food jest zatem przypieczętowaniem bardzo wnikliwie przeprowadzonej weryfikacji. Tym bardziej Albertinie i całemu jej zespołowi należą się zasłużone słowa uznania.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO RESTAURATORÓW
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
link do aktualnego numeru: LISTOPAD-GRUDZIEŃ

– Praca nad naszą kartą menu skupia się na zapewnieniu maksymalnej różnorodności tak w kwestii doboru warzyw, owoców, grzybów i innych darów lasu, ryb oraz mięs włącznie z dziczyzną, a następnie takie ich zestawianie, by nasi goście czerpali ogromną przyjemność z poznawania nowych smaków. Razem z moim zespołem pracujemy nad tym kulinarnym, a momentami wręcz artystycznym procesem kreowania nowych dań – tłumaczy współwłaściciel i jednocześnie szef kuchni Grzegorz Fic.

O rekomendacji decyduje jednak naprawdę wiele czynników, wśród których decydentem jest możliwie najczęstsze wykorzystywanie produktów lokalnych. – Małopolska to kraina rozmaitości, z której warto czerpać pełnymi garściami. Lasy dostarczają nam dziczyzny, grzybów, często też aromatycznych, słodkich owoców. Lokalni hodowcy dbają o zdrowe, pełnowartościowe mięso, a rzeki i jeziora imponują bogactwem gatunków ryb. Ekologiczne warzywa i miejscowe owoce mają inny, mniej przemysłowy wygląd, ale smakują tak, że nie mamy wątpliwości z jakimi dostawcami współpracować. – tłumaczy właścicielka.

Zgodnie z zasadą Slow Foodu w daniach serwowanych w Albertinie dominuje lokalny, niespotykany charakter. Karta menu podąża przy tym za rytmem natury, a bieżącą porę roku można bez wahania określić, przeglądając kolejne pozycje. Wyróżnikiem restauracji i jej znakiem rozpoznawczym jest stosowana zasada food & wine pairingu, dzięki której goście otrzymują informację, jakie wino idealnie komponuje się z wybranym daniem i podkreśla głębię smaku. Lokal posiada też samoobsługową, największą w kraju instalację dyspenserów Enomatic z wyborem aż 32 win, a jesienią swoją premierę miało ich autorskie, wyprodukowane w Winnicy Wieliczka wino Albertina Chardonnay 2016.

– Naszych gości przyjmujemy, jak najlepszych przyjaciół, stąd też czerpiemy z Grzegorzem chęci do opracowywania nowych niespodzianek – mówi właścicielka.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.