Strona główna Wiadomości 4 MJM o planach rozwoju i współpracy z dostawcami
REKLAMA

Tylko u nas!

MJM o planach rozwoju i współpracy z dostawcami

Horecanet.pl, 4 stycznia 2017

- Aktualnie skupiamy się na punktach gastronomicznych, które już funkcjonują. W bieżącym roku w pierwszej kolejności skoncentrujemy się na udoskonalaniu jakości naszych usług w restauracjach MJM, w planach są też przebudowy lokali - powiedział Wojciech Jazowiecki, dyrektor zarządzający MJM Group.

MJM o planach rozwoju i współpracy z dostawcami

Autor: Wojciech Bedyński

Jakie inwestycje i zakupy firma planuje na najbliższe miesiące?
Kilka lat temu zaczęliśmy budować model franczyzowy naszych spółek i te prace trwają nadal. Traktujemy poświęcony na to czas jako inwestycję w przyszłość MJM, ale nie chcemy zbyt wcześnie zdradzać szczegółów.

Jakie kwestie są najistotniejsze w relacjach z dostawcami?
Budowanie odpowiedzialnych relacji z dostawcami pozwala zarówno firmie, jak i jej kontra-hentom na zwiększenie szans powodzenia prowadzonej działalności oraz zminimalizowanie szeregu ryzyk. Uważam również, że utrzymywanie i rozwijanie odpowiedzialnych standardów w relacjach z dostawcami i w całym procesie produkcji i dystrybucji pozwala firmie lepiej dostosować się do rynku gastronomii. Wybierając dostawcę musimy pamiętać, że jest to firma, która w jakiś sposób się powinna utożsamiać z kontrahentem.

W jakich obszarach dostaw Państwa oczekiwania wciąż nie są w pełni realizowane?
Uważam, że na chwilę obecną logistyka w branży HoReCa jest na tyle mocno rozwinięta, że trudno znaleźć punkt na mapie, do którego firma będzie miała problem z dostarczeniem towaru.

Czy w najbliższym czasie będą poszukiwani lub zmieniani dostawcy jakiegoś produktu lub usługi?
Trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w najbliższym czasie będziemy kogoś poszukiwać lub zmieniać, bo to wszystko zależy od współpracy i jak wcześniej wspominałem, elastyczności. Jesteśmy zwolennikiem współpracy długofalowej. Póki co dostawcy naszej całej grupy MJM spisują się dobrze. Oczywiście jesteśmy otwarci na nowe produkty i ewentualne zmiany w każdym aspekcie. Staramy się być na bieżąco: jeździmy po targach w całej Europie i interesujemy się całym rynkiem gastronomicznym. Niedawno gościliśmy np. na mistrzostwach kucharzy w Erfurcie.

Jaki jest według Pana idealny dostawca?
Myślę, że idealny dostawca nie istnieje i jest to pojęcie względne. Uważam również, że tu chodzi głównie o relację i partnerstwo obustronne i przyjęty sposób rozwiązywania codziennych problemów. U naszych dostawców cenimy sobie wiarygodność, bo przekłada się ona na jakość dostarczanych produktów i jakość świadczonych usług.

Więcej o relacjach z dostawcami
i planach zakupowych sieci gastronomicznych
w najnowszym wydaniu
Rynek Dostawców HoReCa w Polsce - RAPORT 2017
Już wkrótce na rynku!

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.