Strona główna Wiadomości Mamy video z IV Sweets & Coffee Forum 2018
REKLAMA

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Mamy video z IV Sweets & Coffee Forum 2018

Horecanet.pl, 12 czerwca 2018

Kilkuset uczestników w osobach właścicieli lokali z całej Polski, inspirujące dyskusje panelowe i kuluarowe, w gronie praktyków i ekspertów. Wystawa z ofertą dostawców oraz spotkania z 40 „kupcami”. Wręczenie Sweets & Coffee Awards i Supplier of the Year. A o atmosferze, która panowała podczas najważniejszego w Polsce spotkania branży z pewnością przekonają się Państwo z video.

W dniu 18 maja w Sheraton Warsaw Hotel na IV Forum Rynku Kawiarni - Cukierni – Lodziarni - Piekarni Sweets & Coffee 2018 spotkali się profesjonaliści decydujący o kierunkach rozwoju branży w Polsce. Nie zabrakło najwybitniejszych ekspertów i praktyków rynku, dostawców produktów i usług, prezesów i dyrektorów sieci oraz właścicieli pojedynczych lokali.

To jedyna w roku okazja do indywidualnych spotkań na najwyższych szczeblach decyzyjnych, także w gronie przyjaciół i partnerów biznesowych. To również wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, własnych sposobów na sukces i niezliczonych, indywidualnych, praktycznych porad.

Podczas wydarzenia odbyły się cztery bloki tematyczne. Rozmawialiśmy o aktualnej sytuacji i przyszłości rynku, efektownym wykorzystaniu potencjału lokalizacji, kawie – jako ambasadorce biznesu oraz lojalności gości.

Pierwszy blok pt.: „Szansa na zyski w dobie zmian - rynek, goście, prawo” rozpoczęła Karolina Knyziak z ARC Rynek i Opinia, która zaprezentowała wyniki badań wskazujące m.in. oczekiwania gości względem lokali ze słodką ofertą. W pierwszej części panelu zaproszeni goście (Caroline Radziszewska, wiceprezes zarządu i współwłaścicielka Batida; Andrzej Jackiewicz, dyrektor zarządzający Costa Coffee Polska; Marcin Snopkowski, dyrektor generalny Grycan – Lody od pokoleń
oraz Marcin Zawadzki, prezes Związek Pracodawców Hoteli Restauracji i Cateringu)
rozmawiali m.in. o skutkach zakazu handlu w niedziele, rosnących cenach oraz sposobach na generowanie dodatkowych przychodów lub znalezienie oszczędności. Z badań ARC wynikało, że aktualnie czymś w zasadzie oczywistym, czego oczekuje gość jest podkreślanie tradycji, rzemieślniczości, naturalnych składników, przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Paneliści mówi o tym, jak w tym nie utonąć, a wręcz samemu na tym tle się wybić. Poruszano także kwestię oczekiwań gości pod kątem płci, granicy, której kawiarnia poszerzając ofertę przekroczyć nie powinna oraz wykorzystaniu potencjału osób z pokolenia silver tsunami, w dobie problemu z personelem.

Drugi blok tematyczny pt.: „Potencjał lokalizacji – projekt tętniący życiem” rozpoczął się od prezentacji Katarzyny Westrych-Pavy, współwłaścicielki 370 Studio, która na przykładach pokazała kilka sposobów na ciekawe i niedrogie zaprojektowania oraz aranżację wnętrz. Biorący udział w dyskusji, czyli Anna Śliwka, architekt, współwłaścicielka 370 Studio, Wioletta Serafin, dizajner, współwłaścicielka Pracownia Projektowania Wnętrz Kdesign, Maciej Kurkowski, architekt, pomysłodawca i założyciel Grupy Projektowej Five Cell oraz Adam Ringer, współtwórca, współwłaściciel Green Caffè Nero podkreślali, że w przypadku kawiarni czy cukierni lokalizacja jest niezwykle istotna, ponieważ często gość wybiera te lokale spontanicznie. Rozmawiano o drugim życiu miejsc, po dawnych restauracjach, specyfice lokali w galeriach handlowych, aktualnych trendach, błędach właścicieli w procesie projektowania i aranżacji oraz dostępnych na rynku tanich rozwiązaniach, o których warto pomyśleć, np. przy modernizacji.

Trzeci blok dotyczył kawy jako ambasadorki biznesu. Podczas niezwykle energetycznej dyskusji – w której wzięli udział Maciej Duszak, współwłaściciel Arabean, ekspert Coffeedesk; Mateusz Gaca, współwłaściciel, Brisman Kawowy Bar oraz getcoffee.co; Kamil Gaszewski, Beverage Development Manager Europe Costa Coffe; Łukasz Mrowiński, prezes Hamda Trade, właściciel Etno Cafe oraz Paweł Olszewski, dyrektor Miko Coffee – rozmawiano o pojęciach fal w kawie, kulturze jej serwowania w Polsce, kunszcie i jakości parzenia, współpracy właścicieli z dostawcami i palarniami, certyfikacji produktów, błędach popełnianych przy wyborze mieszanek oraz kierunku rozwoju branży kawowej w naszym kraju.

Uczestnicy panelu dyskusyjnego poświęconego lojalności konsumentów w czasach rewolucji technologicznej próbowali przewidzieć trendy i oczekiwania, jakie w przyszłości zadecydują o tym, czy i na ile chętnie goście kawiarni, cukierni, lodziarni i piekarni będą do nich powracać. Nowoczesne technologie i fakt, że niemal każdy za nas nie rozstaje się ze smartfonem, jest podłączony do sieci, lub korzysta z hot spotów w lokalach gastronomicznych, to potężne narzędzie do zbierania informacji o konsumentach. Na podstawie danych lokalizacyjnych oraz informacji, które są zbierane w zamian za możliwość bezpłatnego korzystania z aplikacji mobilnych, możemy z dużą precyzją utworzyć profile użytkowników smartfonów, np. odwiedzających nasz lokal lub pojawiających się w jego okolicy.

Zebrane dane możemy wykorzystać do tworzenia dopasowanych do konkretnych grup konsumentów treści reklamowych, promocyjnych itp. Personalizowanie treści marketingowych i precyzyjna komunikacja z klientami nigdy nie były tak proste. Zdaniem przedsiębiorców, właścicieli oraz przedstawicieli sieci kawiarni i lodziarni, którzy wzięli udział w dyskusji panelowej, nowoczesne technologie owszem dostarczają bardzo dobrych i przydatnych narzędzi, jednak wykorzystać je mogą marki i lokale, które już wcześniej w tradycyjny sposób wypracowały rozwiązania pozwalające na lojalizowanie gości. Wśród najważniejszych działań mających niebagatelne znaczenie dla budowania relacji z klientami oraz przekładającymi się na ich zadowolenie z usług i produktów są: jakość oferowanych usług i  produktów, indywidualne traktowanie, profesjonalna obsługa, która jest nastawiona na budowanie bliskich i długofalowych relacji, czystość lokalu, przyjazny i wygodny design itd. W dyskusji wzięli udział: Katarzyna Pijanowska, Brand Manager Starbucks, Dominik Karbowski, wiceprezes Selectivv, Mateusz Karpiński, współwłaściciel, Prawdziwe Lody i Sieć Sopelek oraz Michał Ratajczyk, właściciel Daft Cafe.

Sweets & Coffee Forum posiada także swój czytelny wymiar biznesowy. Podczas tegorocznego Forum, w strefie Business Speed Dating 40 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zakupy, wyposażenie, inwestycje itp. w sieciach i niezależnych lokalach spotkało się z dostawcami. Te rozmowy - dające realną szansę na KONTRAKTU ROKU - odbyły się równocześnie z konferencją w specjalnie przystosowanej do tego sali. Łącznie odbyło się ponad 500 indywidualnych spotkań.

Ukoronowaniem wydarzenia, tradycyjnie, była uroczysta kolacja z Galą Sweets & Coffee Awards 2018.

SWEETS & COFFEE AWARDS 2018
kliknij, aby poznać finalistów i zwycięzców

Poznaliśmy także zwycięzców pierwszej edycji konkursu dla dostawców branży Supplier of the Year 2018. Wyjątkowych trzech równorzędnych zwycięzców konkursu wybrało Jury złożone z kilkudziesięciu „kupców” uczestniczących w tegorocznej edycji Business Speed Dating. Wyróżnienie otrzymały firmy: Barry Callebaut, Fine Dine oraz SCM - dystrybutor na Polskę produktów Monin i Vitamix.

Wyrazy wdzięczności kierujemy do Partnerów: ZP HoReCa, ARC Rynek i Opinia, 370  Studio oraz Selectivv, a także Sponsora Głównego firmy Tetra Pak. 

WWW.SCFORUM.PL

Organizatorem jest BROG B2B - media efektywnej komunikacji - właściciel czasopism: Świat HoteliNowości GastronomiczneSweets & CoffeeStacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.pl, www.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni, Piekarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Stacji Paliw PetroTrend.

Kontakt z Organizatorem
BROG B2B

Zbigniew Pąk
dyrektor sprzedaży
664 463 083, 22 290 66 11
z.pak@brogb2b.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE