Strona główna Wiadomości 2014 8 Niestandardowe akcje promocyjne z wykorzystaniem WiFi
REKLAMA

Interaktywne działania marketingowe

Niestandardowe akcje promocyjne z wykorzystaniem WiFi

Horecanet.pl, 8 sierpnia 2014

Dziś żeby zdobyć klientów warto ich zaskoczyć i wyróżnić się na tle konkurencji. Akcje marketingowe z użyciem nowych technologii to dobra szansa na osiągnięcie tego celu. Dziś prezentujemy 3 ciekawe akcje marketingowe z użyciem sieci WiFi.

Scrabble

Firma Scrabble wpadła na pomysł stworzenia interaktywnej gry. Nagrodą był dostęp do internetu, a długość połączenia zależała od poziomu trudności wykonania zadania. Zadaniem uczestników było ułożenie z podanych w aplikacji liter jak najdłuższego wyrazu. Liczba zebranych punktów przedkładała się na minuty bezpłatnego dostępu do internetu. W przypadku, gdy swój wynik udostępniło się na Facebooku, czas ulegał zdublowaniu.

McDonalds

Drugą ciekawą kampanią z wykorzystaniem WiFi może się pochwalić sieć McDonald’s. Sygnał WiFi udostępniany z restauracji często był używany przez klientów lokali konkurencji. McDonald’s zaczął z tym walczyć przez wysyłanie wiadomości nieswoim klientom - nazwa sieci była jednocześnie komunikatem. W ten sposób restauracja wchodziła w dialog z potencjalnym klientem.


Źródło: http://www.youtube.com/watch?v=pGEnvmgyABA&feature=youtu.be

PKO

PKO Bank Polski stworzył aplikację IKO umożliwiającą dokonywanie szybkich i bezpiecznych płatności mobilnych. W ramach jej promocji w punktach gastronomicznych w całej Polsce, każdy uczestnik promocji korzystający z sieci Social WiFi miał możliwość pobrania aplikacji przez smartfon lub tablet, a w zamian odebrania przy barze darmowego napoju lub posiłku. Akcja miała na celu pozyskanie nowych użytkowników aplikacji mobilnej IKO jak również rozpromowanie IKO jak sposobu płatności.

Chcesz wykorzystać sieć WiFi w działaniach marketingowych?
Odezwij się na kontakt@socialwifi.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Makarun o zakazie handlu

Marcin Szworak współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.