Strona główna Wiadomości kwiecień 19 Nowy, luksusowy hotel powstanie w Gdyni
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Nowy, luksusowy hotel powstanie w Gdyni

Horecanet.pl, 18 kwietnia 2017

To już pewne, w kupionym kilka miesięcy temu przez firmę Moderna Holding zabytkowym gmachu dawnego Banku Polskiego, u zbiegu ul. 3 Maja i 10 Lutego w Gdyni, powstanie luksusowy hotel butikowy.

Autor: Trojmiasto.pl

– To będzie ogromne wyzwanie. Budynek znajduje się w rejestrze zabytków i jest pod ścisłą ochroną konserwatorską, dlatego wszystkie prace będą uzgadniane z konserwatorem zabytków. Odrestaurujemy go z należytą pieczołowitością, dbając jednocześnie o to, by – już jako hotel –zachwycał przyszłych gości nie tylko architektonicznymi detalami, ale także najwyższym komfortem – mówi Adam Małaczek, prezes zarządu Moderna Holding.

ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO HOTELARZY
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
 
link do aktualnego numeru: MARZEC 2017

Nowe życie otrzyma też piękna, przestronna sala operacyjna, która znajduje się na pierwszym piętrze gmachu. Powstanie tam elegancka restauracja i hotelowe lobby. Ze względu na złożoność procedur i stopień skomplikowania projektu nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpoczną się prace rewitalizacyjne i jak długo potrwa przystosowanie budynku do nowych funkcji. Nie zapadły także decyzje co do wyboru operatora hotelowego.

Budowę gmachu, zaprojektowanego przez znanego architekta Stanisława Filasiewicza w 1927 r., na zamówienie Banku Polskiego, ukończono w 1929 r. Autorem projektu sali głównej – ze sklepieniami krzyżowymi wspartymi na kolumnach, sufitami ozdobionymi rozetami i półkolistymi oknami, oraz reprezentacyjnych schodów w stylu art déco był Tadeusz Rytarowski. Drzwi do skarbca wykonał Gustaw Gottschalk z Warszawy.

Gmach postawiono na planie litery L, z głównym wejściem w narożnym podcieniu. Architektura budynku łączy cechy klasycyzmu akademickiego z elementami neorenesansowymi. Do połowy 2003 r. zlokalizowane były tu najpierw Narodowy Bank Polski, następnie Bank Gdański i Banku Millenium. Wcześniej, do lat 80. ubiegłego wieku, w prawym skrzydle budynku znajdowały się mieszkania kierowniczej kadry. W rejestrze zabytków gmach znajduje się od 1984 roku.

Moderna Holding jest firmą stworzoną przez zespół profesjonalistów, którzy na rynku nieruchomości oraz rynku inwestycyjnym działają od blisko piętnastu lat. Trzy inwestycje  Moderny Holding, Kamienica Moderna przy placu Kaszubskim, apartamentowiec Lighthouse przy ul. Norwida i Baltiq Plaza przy ul. Świętojańskiej zostały uznane za inwestycje roku i nagrodzone prestiżowymi nagrodami Czas Gdyni w kategorii architektura. W tym roku zakończono budowę i oddano do użytkowania ekskluzywną Victorię Residence wraz z pensjonatem w centrum Sopotu przy ul. Kościuszki  i nowoczesną Nautikkę w Gdyni przy ul. Pomorskiej. W sierpniu br. oddany zostanie do użytkowania kompleks usługowy Oliwa 505 składający się z budynku biurowego, sklepu sieci Lidl oraz  hotelu sieci Hilton. Moderna Holding rozpoczęła kolejne dwie inwestycje: budowę eleganckiej ośmiopiętrowej kamienicy Złota-Chmielna w Warszawie i Front Parku w Śródmieściu Gdańska, gdzie powstanie siedem trzypiętrowych budynków. W planach firma ma kolejne ambitne przedsięwzięcia. W swojej strategii Moderna Holding stawia na budowę wysokiej klasy nieruchomości dla najbardziej wymagających klientów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.