Strona główna Wiadomości marzec 8 Nowy hotel studencki w Poznaniu
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Nowy hotel studencki w Poznaniu

Horecanet.pl, 8 marca 2018

Pracownia BNCH \ Banach Architekci, przy współpracy z 3XB Architekci, zrealizowała projekt hotelu studenckiego w Poznaniu, zlokalizowanego przy ul. Serafitek.

Nowy hotel studencki w Poznaniu

Autor: BNCH \ Banach Architekci

Projekt mieszkania, które w założeniu miało się mieścić na 18 mkw. wliczając w to łazienkę, salon, sypialnię, kuchnię, miejsce do nauki, pralnię, spiżarnię i garderobę wymagał przemyślanego systemu. Co więcej będąc projektem inwestycyjnym wymagał racjonalnego podejścia pod kątem nakładów finansowych.
 
- Powstały dwa warianty pokoi pod względem stylistycznym. Z własnych doświadczeń znam bowiem studentów którzy studiują, aby się uczyć oraz tych, którzy studiują. Dla pierwszych spokój i komfort we wnętrzu zapewnia drewniana kolorystyka posadzki oraz czerń trzonu łazienkowego. Nieco więcej wigoru odnaleźć możemy w pokoju w którym kanarkowe krzesła wybijają się na tle szarej, przypominającej beton posadzki – mówi Piotr Banach. - Ponadto, pokoje występują w dwóch wersjach wielkościowych - jednostki jednoosobowe oraz dwuosobowe. Docelowa liczba osób śpiących w danym pokoju może jednak sięgać aż cztery osób (pokój dwuosobowy), z uwagi na zaprojektowane przez nas meble. Spod sofy możliwe jest wysunięcie dodatkowego materaca, podnoszonego na stelażu. Można go potraktować jako dodatkowe łóżko jednoosobowe, lub ten sam materac można przystawić do głównego łóżka i za pomocą zamka błyskawicznego z nim spiąć, przez co otrzymujemy łóżko dwuosobowe – dodaje.

RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

Zaprojektowany został system opierający się na prostych elementach meblowych zbudowanych w konstrukcji płytowo - skrzyniowej, wyposażonych w podstawowe okucia stolarskie. System zakłada, że każdy mebel może zostać schowany lub złożony, umożliwiając tym samym wykorzystanie całego dostępnego pomieszczenia do jednej potrzebnej w danym momencie funkcji.
 
Stół jadalniany i biurko, w których przechowywać możemy notatki, laptop czy naczynia, wplecione w regulowane półki tworzą główną instalację ścienną. Mimo unifikacji systemu ruchome półki dają swoim mieszkańcom możliwość na wprowadzenie dodatków nadających wnętrzu charakter jego właściciela. W korytarzu znalazło się miejsce na spójny segment zawierający kuchnię z lodówką, zlewem, płytą i pochłaniaczem. W kolejnych modułach umieszczono pralkę z koszami na brudną bieliznę, szafę na ubrania, schowek na miotły i odkurzacz, a także ławkę do ubierania butów. Spod łóżek wysunąć możemy podnoszoną ławę z miejscem na książki, pościel lub pufę, zapewniając dodatkowe miejsce do siedzenia, licznym jak to w akademiku gościom. Przyszli lokatorzy mieli ponadto możliwość wyboru, jako dodatkowego wyposażenia łóżka drugiego materaca, który po podniesieniu na stelażu i przystawieniu tworzy łóżko dla dwóch osób.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Nowa osoba w Arche

14 marca 2018

Nasze konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.