Strona główna Wiadomości Piotr Popiński o rynku restauracji premium
REKLAMA

Tylko u nas!

Piotr Popiński o rynku restauracji premium

Horecanet.pl, 7 czerwca 2018
komentuje: Piotr Popiński
ekspert rynku gastronomicznego, właścicielOberża pod Czerwonym Wieprzem, Folk Gospoda i Dom Wódki.

Rynek restauracji premium jest stabilny i trudno go porównać z segmentem restauracji popularnych, ponieważ ze swojej natury jest dużo mniejszy i skierowany do bardzo wymagającego i świadomego gościa.

Piotr Popiński o rynku restauracji premium

Autor: Horecanet

Koneserzy fine diningu podróżują po całym świecie i mają możliwość porównania gastronomi, z tak rozwiniętych pod tym względem krajów Europy zachodniej, jak Francja, Wielka Brytania czy Hiszpania, z rodzimym rynkiem. To buduje oczekiwania ale również sprawia, że mimo ograniczonej grupy odbiorców jest na to zapotrzebowanie, gdyż są klienci, którzy poszukują takich doświadczeń.

Poza gośćmi, ważnym elementem rozwoju i promocji są prestiżowe organizacje, oceniające jakość usług w tym segmencie, jak Michelin czy Gault&Millau, które stanowią nobilitację, ale również odpowiedzialność. Restauracja Elixir by Dom Wódki zanotowała najszybszy debiut w przewodniku Michelin oraz po raz kolejny została wyróżniona w obu tych prestiżowych wydawnictwach.
Wraz z dojrzałością rynku i doświadczeniem gości powstaje zapotrzebowanie na coś więcej niż tylko doświadczenie kulinarne na bardzo dobrym poziomie.

Goście oczekują doświadczenia, które poruszy ich wyobraźnię i zmysły. W odpowiedzi na to budowaliśmy unikalność i innowacyjność Domu Wódki, gdzie w restauracji Elixir cała karta oparta jest o ideę „food and vodka pairing”, a bar oferuje ponad 600 rodzajów wódki do degustacji. Dodatkowo goście mogą pogłębić swoje zainteresowania, odwiedzając pierwsze w Polsce Muzeum Wódki zlokalizowane w tym samym miejscu, przy pl. Teatralnym i odbyć historyczną podróż po tradycji polskiego i światowego gorzelnictwa. Kompleksowy i spójny koncept daje zupełnie nową jakość i z pewnością jest powodem do turystyki kulinarnej. Może być również elementem promocji miasta czy regionu.

Wyzwaniem niezmiennie jest oferowanie najwyższej możliwej jakości usług, zarówno poprzez doskonałe produkty, innowacyjne techniki, jak i najlepszą obsługę klienta. Stworzenie wyjątkowego miejsca, gdzie goście czują się komfortowo, mogą korzystać z wyjątkowej kuchni oraz rozwijać swoje zainteresowania, czy uzyskać profesjonalną wiedzę, ale w wygodny dla nich sposób, to nieustanna praca i poprawianie samego siebie każdego dnia. Mnie pomaga w tym wieloletnie doświadczenie na rynku oraz wrodzona dbałość o szczegóły.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO RESTAURATORÓW

link do aktualnego numeru
MAJ 2018

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE