Strona główna Wiadomości 11 Pizzeria? Czemu nie!
REKLAMA

Porady dotyczące uruchomienia lokalu

Pizzeria? Czemu nie!

Nowości Gastronomiczne, 11 stycznia 2017

Pizza stała się już naszym daniem narodowym. Polacy lubią ją jeść o każdej porze dnia i roku. Mimo wielu lokali serwujących to danie, na rynku wciąż jest miejsce dla tego typu konceptów. Zebraliśmy opinię ekspertów z branży oraz właścicieli dobrze już funkcjonujących pizzerii i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas uruchomiania takiego lokalu.

Autor: Shutterstock

Po pierwsze trzeba sprawdzić czy w okolicy nie znajduje się już jakaś pizzeria indywidualna lub sieciowa. Lokale sieciowe to spora konkurencja, którą będzie ciężko pokonać. Klientów może nam również odebrać kebab lub inny lokal typu fast food.

Wystrój i sprzęt

Gdy mamy miejsce i odpowiedni przystosowany lokal (o szczegółach pisaliśmy już w wydaniu czerwcowym na str. 28) musimy zająć się wyposażeniem i wystrojem. Warto rozważyć zakup pieca opalanego drewnem. Jest to bardzo modne rozwiązanie, które z pewnością podyktuje również wystrój lokalu i będzie także trafnym chwytem marketingowym. Nie oznacza to, że pizza z standardowego pieca nie będzie smaczna. Wręcz przeciwnie. Obecnie na rynku jest wielu producentów oferujących sprzęt skrojony ma miarę lokalu i wystarczy tylko skontaktować się z firmą , która pomoże dobrać piec, jak również inny sprzęt gastronomiczny.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE - czasopismo restauratorów 
!!!ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA!!!
kliknij aby zapoznać się z numerem:
LISTOPAD-GRUDZIEŃ 2016

Clue programu, czyli pizza

Jeżeli chcecie prowadzić pizzerię to przestrzegam przed kartą, w której klient będzie mógł znaleźć wszystko od pizzy przez burgery po pierogi. Obalę w tym miejscu wciąż funkcjonujący stereotyp, że im większy wybór tym lepiej. Nieprawda. Wystarczy, że lokal będzie oferować dobra pizzę i oferta obroni się sama. W dzisiejszych czasach warto postawić na specjalizację. Doradzam, prostą i przejrzystą kartę menu w, której znajdzie się kilka pozycji pizzy tradycyjnej na różnych rodzajach ciast. Warto też wymyślić pizzę o specjalnej nazwie i kompozycji składników, która będzie znakiem rozpoznawalnym tylko naszej pizzerii. Bardzo ważne w przypadku pizzerii jest jej sprzedaż nie tylko w lokalu, ale również dowóz do klienta. Na początku można pokusić się o bezpłatną dostawę w okolicy.

Obsługa z górnej półki

Mimo sporego bezrobocia wciąż trudno o dobrych pracowników. Kelner to w zasadzie jedyna osoba, z którą styka się klient. Zatrudniając obsługę sali, nie warto skupiać się tylko na doświadczeniu w tym zawodzie czy wiedzy kulinarnej. Trzeba zaufać intuicji. Osoba aplikująca na stanowisko powinna mieć miłą aparycję i sympatyczne usposobienie. Uśmiech na twarzy i chęć do pracy to jest to, co najważniejsze w tym przypadku. Natomiast jeśli chodzi o obsługę kuchni to warto zatrudnić kucharza z doświadczeniem i wiedzą, szczególnie wtedy, gdy są Państwo laikami w kwestii pizzy. Można wówczas zapytać o radę czy opinie. Z pewnością nasz kucharz poczuje się doceniony, a jego uwagi mogą okazać się bardzo cenne.

Kalkulator – ważny doradca

Zakładam, że oczywiste dla wszystkich jest to, że w przypadku każdego biznesu najważniejszy jest dobry biznes plan. Nie wystarczy obliczyć ile potrzebujemy pieniędzy na uruchomienie lokalu, trzeba też wyliczyć co będzie dalej – za dwa, trzy czy pięć miesięcy. Pizza nie może być zbyt mocno zmarżowana. Taniochy nikt nie doceni, drożyzny nikt nie kupi. Cena musi być po prostu odpowiednia. I jeszcze jedno, chyba najważniejsze – nie oszczędzaj na produktach. Warto kupić doskonały ser i wysokiej jakości mąkę. Gwarantuję, że to się zwróci w postaci powracających klientów.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE