Strona główna Wiadomości marzec 8 Rośnie eksport produktów z Włoch
REKLAMA

Zacieśnienie współpracy

Rośnie eksport produktów z Włoch

Horecanet.pl, 8 marca 2018

Import włoskich produktów spożywczych dynamicznie wzrasta – wynika z szacunkowych danych Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE). W 2017 roku producenci z Italii wyeksportowali ich do Polski aż o prawie 13 procent więcej niż rok wcześniej.

Autor:

Włoskie artykuły spożywcze cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – ze względu na wysoką jakość i aspekty zdrowotne. Trend ten chcą wykorzystać kolejni producenci sektora spożywczego z Włoch, którzy na spotkaniu handlowym A Taste of Italy chcą nawiązać kontakty z polskimi odbiorcami. 

826,3 milionów Euro – tyle według szacunkowych danych – wynosi wartość produktów spożywczych wyeksportowanych z Włoch do Polski w 2017 roku. To kolejny rok imponującego, bo wynoszącego 12,7 procent, wzrostu.

- Polscy konsumenci niezwykle cenią sobie włoskie produkty spożywcze – mówi Antonino Mafodda
– dyrektor warszawskiego biura Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE) i dodaje, że Polacy w coraz większym stopniu zwracają uwagę na jakość tych wyrobów.

RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018

ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

Włochy eksportują do Polski głównie przetwory warzywne, produkty czekoladowe, sery i nabiał, kawę, makarony, oliwę z oliwek i wiele innych artykułów wysokiej jakości, typowych dla danego regionu.
- Widać tu coraz większą świadomość, jakie wartości posiadają nasze produkty. Dziś polski konsument już wie, że włoskie produkty spożywcze cechują się wysoką jakością, potwierdzoną certyfikatami wydawanymi przez konsorcja produkcyjne – twierdzi Antonino Mafodda.

Zalety niektórych produktów spożywczych potwierdzili już wybitni specjaliści – na przykład ze względu na pozytywny wpływ oliwy z oliwek extra vergine na serce i układ krążenia czy niezaprzeczalny wpływ makaronów z pszenicy durum dla procesu trawienia. Potwierdza je też profesor Pietro Migliaccio – długoletni prezes Italian Society of Nutricional Sciences, który przedstawi główne zasady i walory diety śródziemnomorskiej podczas specjalnego seminarium na imprezie A Taste of Italy.

W spotkaniach handlowych dla potencjalnych kontrahentów z Polski uczestniczyć będzie ponad 30 przedstawicieli producentów artykułów spożywczych z Włoch. Wśród nich między innymi będą producenci przetworów pomidorowych, przetworów warzywnych i owocowych, makaronów, oliwy z oliwek extra vergine, kawy, produktów piekarniczych, czekolady oraz słodyczy. Są to producenci już obecni na rynku polskim, ale też tacy którzy szukają dopiero kontrahentów.

Każdy z nich liczy na nawiązanie owocnych kontaktów z firmami z Polski, bo – jak przypomina Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE) – nasz kraj to duży rynek o wciąż bardzo obiecującym potencjale.

Dziś Włochy, z blisko 830 milionową wartością wyeksportowanych produktów spożywczych, zajmują jedno z czołowych miejsc w Polsce – m.in. obok Niemiec, Holandii i Hiszpanii, z największym pośród wszystkich konkurentów wzrostem, który w ciągu ostatnich pięciu lat wyniósł 45,8 procent.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE