Strona główna Wiadomości marzec 8 Rośnie eksport produktów z Włoch
REKLAMA

Zacieśnienie współpracy

Rośnie eksport produktów z Włoch

Horecanet.pl, 8 marca 2018

Import włoskich produktów spożywczych dynamicznie wzrasta – wynika z szacunkowych danych Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE). W 2017 roku producenci z Italii wyeksportowali ich do Polski aż o prawie 13 procent więcej niż rok wcześniej.

Autor:

Włoskie artykuły spożywcze cieszą się w Polsce coraz większą popularnością – ze względu na wysoką jakość i aspekty zdrowotne. Trend ten chcą wykorzystać kolejni producenci sektora spożywczego z Włoch, którzy na spotkaniu handlowym A Taste of Italy chcą nawiązać kontakty z polskimi odbiorcami. 

826,3 milionów Euro – tyle według szacunkowych danych – wynosi wartość produktów spożywczych wyeksportowanych z Włoch do Polski w 2017 roku. To kolejny rok imponującego, bo wynoszącego 12,7 procent, wzrostu.

- Polscy konsumenci niezwykle cenią sobie włoskie produkty spożywcze – mówi Antonino Mafodda
– dyrektor warszawskiego biura Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE) i dodaje, że Polacy w coraz większym stopniu zwracają uwagę na jakość tych wyrobów.

RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018

ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

Włochy eksportują do Polski głównie przetwory warzywne, produkty czekoladowe, sery i nabiał, kawę, makarony, oliwę z oliwek i wiele innych artykułów wysokiej jakości, typowych dla danego regionu.
- Widać tu coraz większą świadomość, jakie wartości posiadają nasze produkty. Dziś polski konsument już wie, że włoskie produkty spożywcze cechują się wysoką jakością, potwierdzoną certyfikatami wydawanymi przez konsorcja produkcyjne – twierdzi Antonino Mafodda.

Zalety niektórych produktów spożywczych potwierdzili już wybitni specjaliści – na przykład ze względu na pozytywny wpływ oliwy z oliwek extra vergine na serce i układ krążenia czy niezaprzeczalny wpływ makaronów z pszenicy durum dla procesu trawienia. Potwierdza je też profesor Pietro Migliaccio – długoletni prezes Italian Society of Nutricional Sciences, który przedstawi główne zasady i walory diety śródziemnomorskiej podczas specjalnego seminarium na imprezie A Taste of Italy.

W spotkaniach handlowych dla potencjalnych kontrahentów z Polski uczestniczyć będzie ponad 30 przedstawicieli producentów artykułów spożywczych z Włoch. Wśród nich między innymi będą producenci przetworów pomidorowych, przetworów warzywnych i owocowych, makaronów, oliwy z oliwek extra vergine, kawy, produktów piekarniczych, czekolady oraz słodyczy. Są to producenci już obecni na rynku polskim, ale też tacy którzy szukają dopiero kontrahentów.

Każdy z nich liczy na nawiązanie owocnych kontaktów z firmami z Polski, bo – jak przypomina Agencji Promocji i Internacjonalizacji Przedsiębiorstw Włoskich – Sekcji Promocji Handlu Ambasady Włoskiej (ICE) – nasz kraj to duży rynek o wciąż bardzo obiecującym potencjale.

Dziś Włochy, z blisko 830 milionową wartością wyeksportowanych produktów spożywczych, zajmują jedno z czołowych miejsc w Polsce – m.in. obok Niemiec, Holandii i Hiszpanii, z największym pośród wszystkich konkurentów wzrostem, który w ciągu ostatnich pięciu lat wyniósł 45,8 procent.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Nowa osoba w Arche

14 marca 2018

Komentarz

Komentarz dnia

Jak uniknąć nadmiernej rotacji pracowników?

Maciej Marks współwłaściciel Kafka oraz Jaś i Małgosia

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.