Strona główna Wiadomości 2011 czerwiec 28 Polskie barmaństwo jest na światowym poziomie
REKLAMA

Doganiamy inne kraje w wielu aspektach

Polskie barmaństwo jest na światowym poziomie

Horecanet.pl, 28 czerwca 2011
komentuje: Patryk Le Nart
Dyrektor Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów

Nowe trendy barmańskie w Polsce nie różnią się od światowych. Lata, w których musieliśmy doganiać Europę czy resztę globu już dawno minęły. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nawet udało nam się wyjść na prowadzenie w niektórych aspektach rzemiosła barmańskiego.

Patryk Le Nart, założyciel i dyrektor MSBiS

Autor: Patryk Le Nart

Wszystkie nowości, czy to produkty czy techniki pracy, wdrażane są w naszym kraju prawie w tym samym czasie co w pozostałych krajach z wysoko rozwiniętą kulturą barmańską. To co na pewno możemy obserwować od kilku lat to stanowcze odejście od produktów pseudo naturalnych, coraz częściej dominują świeże owoce, naturalne syropy czy pozbawione konserwantów purre.

Technika przygotowania koktajli również nie jest traktowana po macoszemu, a rozważania na temat wielkości i kształtu kostek lodu są na porządku dziennym. To czego intensywny rozwój będziemy mogli oglądać w najbliższym czasie to tzw. barmaństwo molekularne. Coraz więcej na rynku dostępnych jest odczynników i narzędzi przeznaczonych do tworzenia pianek, kawiorów czy żeli.

Jakkolwiek interesujące, kompozycje te nie zdominują kart koktajli, gdyż zbyt dużo jest zachodu z przygotowywaniem ich na większą skalę. Tak więc to co zaobserwujemy tego lata w barach nie będzie różnić się zbytnio od tego czym mogliśmy raczyć się w latach poprzednich. Jedyne różnice mogą wynikać z jakości obsługi, do której coraz częściej restauratorzy przywiązują większa wagę w myśl hasła że nawet najsmaczniejszy koktajl nie zastąpi profesjonalnego serwisu.

Patryk Le Nart jest dyrektorem i założycielem Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów współpomysłodawcą Flair Master Class oraz właściciel Bar Catering. Sprawuje nadzór programowy nad prowadzonymi w szkole zajęciami.

Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe z najlepszych lokali Nowego Jorku. Sędzia techniczny zawodów w stylu klasycznym i flair.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.