Strona główna Wiadomości 2011 czerwiec 28 Polskie barmaństwo jest na światowym poziomie
REKLAMA

Doganiamy inne kraje w wielu aspektach

Polskie barmaństwo jest na światowym poziomie

Horecanet.pl, 28 czerwca 2011
komentuje: Patryk Le Nart
Dyrektor Międzynarodowa Szkoła Barmanów i Sommelierów

Nowe trendy barmańskie w Polsce nie różnią się od światowych. Lata, w których musieliśmy doganiać Europę czy resztę globu już dawno minęły. W ciągu ostatnich dziesięciu lat nawet udało nam się wyjść na prowadzenie w niektórych aspektach rzemiosła barmańskiego.

Patryk Le Nart, założyciel i dyrektor MSBiS

Autor: Patryk Le Nart

Wszystkie nowości, czy to produkty czy techniki pracy, wdrażane są w naszym kraju prawie w tym samym czasie co w pozostałych krajach z wysoko rozwiniętą kulturą barmańską. To co na pewno możemy obserwować od kilku lat to stanowcze odejście od produktów pseudo naturalnych, coraz częściej dominują świeże owoce, naturalne syropy czy pozbawione konserwantów purre.

Technika przygotowania koktajli również nie jest traktowana po macoszemu, a rozważania na temat wielkości i kształtu kostek lodu są na porządku dziennym. To czego intensywny rozwój będziemy mogli oglądać w najbliższym czasie to tzw. barmaństwo molekularne. Coraz więcej na rynku dostępnych jest odczynników i narzędzi przeznaczonych do tworzenia pianek, kawiorów czy żeli.

Jakkolwiek interesujące, kompozycje te nie zdominują kart koktajli, gdyż zbyt dużo jest zachodu z przygotowywaniem ich na większą skalę. Tak więc to co zaobserwujemy tego lata w barach nie będzie różnić się zbytnio od tego czym mogliśmy raczyć się w latach poprzednich. Jedyne różnice mogą wynikać z jakości obsługi, do której coraz częściej restauratorzy przywiązują większa wagę w myśl hasła że nawet najsmaczniejszy koktajl nie zastąpi profesjonalnego serwisu.

Patryk Le Nart jest dyrektorem i założycielem Międzynarodowej Szkoły Barmanów i Sommelierów współpomysłodawcą Flair Master Class oraz właściciel Bar Catering. Sprawuje nadzór programowy nad prowadzonymi w szkole zajęciami.

Posiada wykształcenie kierunkowe zdobyte w USA i wieloletnie doświadczenie zawodowe z najlepszych lokali Nowego Jorku. Sędzia techniczny zawodów w stylu klasycznym i flair.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE