Strona główna Wiadomości 2011 lipiec 29 Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes
REKLAMA

W planach otwarcie kilkunastu nowych lokali

Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes

Horecanet.pl, 29 lipca 2011

Zarząd spółki Premium Food Restaurants podaje szacunkowy wynik Grupy Kapitałowej PFR za cały 2011 rok: przychody na poziomie 11 mln zł i zysk netto na kwotę 800 tys. zł. – To bezpieczna prognoza, chcielibyśmy ją przekroczyć – podkreśla Aleksandra Gawrylak, prezes zarządu PFR.

Przez ostatnich kilka miesięcy zarząd Premium Food Restaurants skupił się na poprawie rentowności i sprzedaży. Jednym z zabiegów było wprowadzenie znacznych oszczędności związanych z kosztem produkcji. W ubiegłym roku spółka była 0,39 mln zł na minusie, natomiast jej obroty wynosiły 11,6 mln zł. W 2010 r. firma zamknęła jedną restaurację 77 sushi oraz lokal 77 noodle bar. Obecnie sprzedaż spółki wzrosła o 15 proc., do 3,2 mln zł.

– Biznes 77 sushi został uzdrowiony. Spółka poprawiła wyniki dzięki restrukturyzacji, polegającej na obniżeniu kosztów produkcji i kosztów zatrudnienia. Sprzedaż wzrosła m.in. dzięki wprowadzeniu do restauracji promocji, ofert lunchowych i brunchowych - mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. – Oszczędności związane z kosztem produktu nie mają przełożenia na jego jakość – podkreśla prezes spółki.

Zarząd Premium Food Restaurants pracuje nad strategią spółki, która będzie opublikowana w IV kwartale br. Zakłada ona m.in. otwarcie kilkunastu nowych lokali, w dalekiej przyszłości wejście na giełdowy rynek główny. Firma bada rynek i planuje otwarcie nowego konceptu skupionego wokół sushi.

- Wprowadzenie nowych konceptów jest uzasadnione faktem, że na przestrzeni ostatnich lat wzrasta wartość rynku gastronomicznego. Nie planujemy wprowadzenia franczyzy, ale nie wykluczamy przejecia nierentownych lokali czy przedsiębiorstw – mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. - W tym momencie jesteśmy największą siecią restauracji japońskich w Polsce, działających w segmencie casual dinning i chcielibyśmy taką pozostać.

Premium Food Restaurants to grupa kapitałowa zarządzająca 12 restauracjami pod marką 77 Sushi w największych i średnich miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Sopot, Gdańsk, Koszalin). Od 2088 r. spółka jest notowana na alternatywnym rynku New Connect. Głównym akcjonariuszem spółki jest Marek Tymiński, prezes zarządu i główny akcjonariusz City Interactive, spółki notowanej na GPW.

Restauracje 77 sushi są odwiedzane rocznie przez ponad 40 tys. klientów. W ofercie lokali znajduje się klasyczne sushi jak i dania fusion.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Sztuka serwowania napojów kawowych

Kamil Gaszewski Beverage Category Coordinator Costa Coffee Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG Marketing © BROG Marketing Sp. z o.o. S.K. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.