Strona główna Wiadomości 2011 lipiec 29 Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes
REKLAMA

W planach otwarcie kilkunastu nowych lokali

Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes

Horecanet.pl, 29 lipca 2011

Zarząd spółki Premium Food Restaurants podaje szacunkowy wynik Grupy Kapitałowej PFR za cały 2011 rok: przychody na poziomie 11 mln zł i zysk netto na kwotę 800 tys. zł. – To bezpieczna prognoza, chcielibyśmy ją przekroczyć – podkreśla Aleksandra Gawrylak, prezes zarządu PFR.

Przez ostatnich kilka miesięcy zarząd Premium Food Restaurants skupił się na poprawie rentowności i sprzedaży. Jednym z zabiegów było wprowadzenie znacznych oszczędności związanych z kosztem produkcji. W ubiegłym roku spółka była 0,39 mln zł na minusie, natomiast jej obroty wynosiły 11,6 mln zł. W 2010 r. firma zamknęła jedną restaurację 77 sushi oraz lokal 77 noodle bar. Obecnie sprzedaż spółki wzrosła o 15 proc., do 3,2 mln zł.

– Biznes 77 sushi został uzdrowiony. Spółka poprawiła wyniki dzięki restrukturyzacji, polegającej na obniżeniu kosztów produkcji i kosztów zatrudnienia. Sprzedaż wzrosła m.in. dzięki wprowadzeniu do restauracji promocji, ofert lunchowych i brunchowych - mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. – Oszczędności związane z kosztem produktu nie mają przełożenia na jego jakość – podkreśla prezes spółki.

Zarząd Premium Food Restaurants pracuje nad strategią spółki, która będzie opublikowana w IV kwartale br. Zakłada ona m.in. otwarcie kilkunastu nowych lokali, w dalekiej przyszłości wejście na giełdowy rynek główny. Firma bada rynek i planuje otwarcie nowego konceptu skupionego wokół sushi.

- Wprowadzenie nowych konceptów jest uzasadnione faktem, że na przestrzeni ostatnich lat wzrasta wartość rynku gastronomicznego. Nie planujemy wprowadzenia franczyzy, ale nie wykluczamy przejecia nierentownych lokali czy przedsiębiorstw – mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. - W tym momencie jesteśmy największą siecią restauracji japońskich w Polsce, działających w segmencie casual dinning i chcielibyśmy taką pozostać.

Premium Food Restaurants to grupa kapitałowa zarządzająca 12 restauracjami pod marką 77 Sushi w największych i średnich miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Sopot, Gdańsk, Koszalin). Od 2088 r. spółka jest notowana na alternatywnym rynku New Connect. Głównym akcjonariuszem spółki jest Marek Tymiński, prezes zarządu i główny akcjonariusz City Interactive, spółki notowanej na GPW.

Restauracje 77 sushi są odwiedzane rocznie przez ponad 40 tys. klientów. W ofercie lokali znajduje się klasyczne sushi jak i dania fusion.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.