Strona główna Wiadomości 2011 lipiec 29 Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes
REKLAMA

W planach otwarcie kilkunastu nowych lokali

Premium Food Restaurants: Uzdrowiony biznes

Horecanet.pl, 29 lipca 2011

Zarząd spółki Premium Food Restaurants podaje szacunkowy wynik Grupy Kapitałowej PFR za cały 2011 rok: przychody na poziomie 11 mln zł i zysk netto na kwotę 800 tys. zł. – To bezpieczna prognoza, chcielibyśmy ją przekroczyć – podkreśla Aleksandra Gawrylak, prezes zarządu PFR.

Przez ostatnich kilka miesięcy zarząd Premium Food Restaurants skupił się na poprawie rentowności i sprzedaży. Jednym z zabiegów było wprowadzenie znacznych oszczędności związanych z kosztem produkcji. W ubiegłym roku spółka była 0,39 mln zł na minusie, natomiast jej obroty wynosiły 11,6 mln zł. W 2010 r. firma zamknęła jedną restaurację 77 sushi oraz lokal 77 noodle bar. Obecnie sprzedaż spółki wzrosła o 15 proc., do 3,2 mln zł.

– Biznes 77 sushi został uzdrowiony. Spółka poprawiła wyniki dzięki restrukturyzacji, polegającej na obniżeniu kosztów produkcji i kosztów zatrudnienia. Sprzedaż wzrosła m.in. dzięki wprowadzeniu do restauracji promocji, ofert lunchowych i brunchowych - mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. – Oszczędności związane z kosztem produktu nie mają przełożenia na jego jakość – podkreśla prezes spółki.

Zarząd Premium Food Restaurants pracuje nad strategią spółki, która będzie opublikowana w IV kwartale br. Zakłada ona m.in. otwarcie kilkunastu nowych lokali, w dalekiej przyszłości wejście na giełdowy rynek główny. Firma bada rynek i planuje otwarcie nowego konceptu skupionego wokół sushi.

- Wprowadzenie nowych konceptów jest uzasadnione faktem, że na przestrzeni ostatnich lat wzrasta wartość rynku gastronomicznego. Nie planujemy wprowadzenia franczyzy, ale nie wykluczamy przejecia nierentownych lokali czy przedsiębiorstw – mówi Aleksandra Gawrylak, prezes Premium Food Restaurants. - W tym momencie jesteśmy największą siecią restauracji japońskich w Polsce, działających w segmencie casual dinning i chcielibyśmy taką pozostać.

Premium Food Restaurants to grupa kapitałowa zarządzająca 12 restauracjami pod marką 77 Sushi w największych i średnich miastach Polski (Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Sopot, Gdańsk, Koszalin). Od 2088 r. spółka jest notowana na alternatywnym rynku New Connect. Głównym akcjonariuszem spółki jest Marek Tymiński, prezes zarządu i główny akcjonariusz City Interactive, spółki notowanej na GPW.

Restauracje 77 sushi są odwiedzane rocznie przez ponad 40 tys. klientów. W ofercie lokali znajduje się klasyczne sushi jak i dania fusion.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE