Strona główna Wiadomości 2014 11 Przemyślany układ baru zapewnia komfort personelowi
REKLAMA

Tylko u nas!

Przemyślany układ baru zapewnia komfort personelowi

Horecanet.pl, 10 lipca 2014
komentuje: Jacek Polcyn
dyrektor marketinguDora Metal

Od funkcjonalnie zaprojektowanego baru uzależnione jest tempo i wygoda przygotowania wielu drinków. Nalanie klientowi piwa nie stanowi dużego problemu, tutaj potrzebujemy nalewak, kratkę ociekową i zraszacz do kufli, dopiero przy drinku, szczególnie składającym się z wielu składników, zaczynają się schody. Istotne jest to, aby barman miał wszystko w zasięgu ręki: od kieliszka przez alkohol, po owoce.

Jacek Polcyn, Dora Metal

Autor: JP

 
 

Szkło najczęściej układane jest na wolnej powierzchni blatu barowego. Jednak można zaoszczędzić część miejsca i zamontować „wieszaki” na kieliszki. Umieszczając część kieliszków nad barmanem umożliwiamy mu łatwiejszy dostęp do szybko potrzebnego szkła.

Kolejnym elementem jest lód. Należy zadbać o to, by pod blatem znajdowała się kostkarka lub szuflada z wanną na lód, z której barman może bezpośrednio przesypać kostki lodu do szklanki/kieliszka. Istotną częścią wyposażenia jest podręczna półka na butelki, pozwalająca barmanowi przechowywać najczęściej serwowany alkohol, jak również syropy smakowe. Jeżeli kelner nie ma możliwości krojenia owoców do drinków na bieżąco, przydatna będzie nadstawka z małymi pojemnikami GN, w których można przechowywać wcześniej pokrojone owoce i inne stosowane w danym drinku dodatki.

>>> Zapoznaj się z czerwcowym wydaniem „Świata Hoteli” w wersji elektronicznej

Przy pracowitym wieczorze może zabraknąć szkła. Dlatego warto zainwestować w zmywarkę podblatową umieszczoną za barem, do której barman może na bieżąco przenosić brudne szklanki i również bezpośrednio z niej wykładać czyste.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE