Kto ma największe szanse na pracę w nowoczesnym centrum rozrywkowo-handlowym? - To zależy od pracodawcy, od rodzaju wykonywanej pracy, od wymagań stawianych potencjalnemu pracownikowi, od zakresu przyszłych obowiązków itp. - mówi Rafał Szwed, rzecznik prasowy Miejskiego Urzędu Pracy Kielce.
- Zwracając uwagę na inne firmy z tego sektora przede wszystkim poszukiwane będą osoby komunikatywne, o umiejętnościach organizacyjnych, umiejące pracować samodzielnie jak i w zespole, szybko uczące się i przystosowujące do nowych warunków pracy. Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku również powinno być istotne – dodaje.
Galeria Korona Kielce zostanie otwarta na wiosnę, ale już uruchomiła specjalną zakładkę poświęconą ofertom pracy na swojej stronie internetowej. Najemcy bezpłatnie mogą tam umieszczać ogłoszenia podając: nazwę firmy, stanowisko, miejsce pracy przyszłego pracownika, wymagania, opis korzyści dla pracownika oraz dane kontaktowe. Taka oferta trafia najpierw do administratora, który sprawdza, czy wszystko się zgadza.
- My także będziemy na tej stronie umieszczać ogłoszenia - zapowiada Piotr Mikołajczyk, współwłaściciel spółki Amid Rest, która w Galerii Korona Kielce otworzy Gin-Ger Sport Restaurant&Music Bar. - Nasza rekrutacja ruszy w połowie lutego, szukać będziemy barmanów, kelnerów i menedżera restauracji.
Poprzez stronę internetową pracowników już szukają m.in. Krakowski Kredens Tradycja Galicyjska, Hana Sushi oraz Olimp.
- Największy nacisk kładziemy na kuchnię, co wynika ze specyfiki naszego lokalu, jaką jest jedzenie na wagę - mówi Aleksandra Kowalska, współwłaścicielka restauracji Olimp. - Potrzebujemy kucharzy z doświadczeniem jako szefów kuchni i szefów zmian. Pracownicy zatrudnieni jako pomoce kuchenne także powinni mieć doświadczenie, choć młodzi ludzie po szkole gastronomicznej również mogą znaleźć u nas zatrudnienie. Jeśli taki kandydat będzie miał potencjał, zostanie przeszkolony w Krakowie. Natomiast w przypadku kasjerek doświadczenie nie jest takie ważne, najważniejsza jest chęć do pracy i dyspozycyjność - dodaje.