Strona główna Wiadomości Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli
REKLAMA

Tylko u nas!

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Horecanet.pl, 3 kwietnia 2018
komentuje: Robert Moskwa
dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Dojrzali konsumenci, którzy mają spore pieniądze do dyspozycji, a do tego zapał do pracy, są wolni od wielu zobowiązań i mają wiele planów na przyszłość i marzeń do realizacji.

Silver tsunami to nowe-stare pokolenie

Autor: Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Branża turystyczna już jakiś czas temu dojrzała potencjał drzemiący w tej grupie klientów. A branża uzdrowiskowa ma tę przewagę nad innymi obiektami, że dysponuje zapleczem i infrastrukturą medyczną oraz rehabilitacyjną, których tradycyjne hotele nie posiadają, a które to osoby z tego pokolenia potrafią docenić.

Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że osoby z pokolenia silver tsunami, to nie tradycyjni seniorzy, którzy przesiadują na ławeczce w parku lub w kolejce do lekarza, a jedyną ich rozrywką jest serial w telewizji i książka. Obserwując pokolenie współczesnych seniorów można stwierdzić, że to osoby nadal aktywne zawodowo, aktywne fizycznie, bardzo sprawne, bardzo zadbane i świadome swoich potrzeb. Są wolne i niezależne, znają swoje potrzeby i marzenia, a jednocześnie mają możliwości finansowe, by je realizować. Gościmy takie osoby w naszych obiektach uzdrowiskowych, chociażby w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój. Korzystają z naszych ofert komercyjnych, i co ciekawe – nie tylko leczniczych – ale również z wypoczynkowych lub z oferty spa & wellness. Dlatego portfolio naszych ofert jest dzisiaj tak bardzo różnorodne i zapewne dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Naszym kuracjuszom i Gościom mamy do zaoferowania pakiety zdrowotne, uzdrowiskowo-profilaktyczne, Zdrowie Seniora wraz z zabiegami leczniczymi oraz typowo medyczne: Rehabilitacja Neurologiczna, Rehabilitacja Kardiologiczna, czy też Rehabilitacja dla osób po wszczepieniu endoprotezy, jak również coś dla ducha – pakiety wypoczynkowe – Przystanek Relaksu, czy Zdrowa Energia. No i oczywiście, cała paleta pakietów spa, oferowanych przez nasz obiekt Eva Park Life & SPA.

Natomiast trudno wskazać elementy ofert, które byłyby dedykowane wyłącznie osobom starszym. Dzisiaj lecznictwo uzdrowiskowe jest dedykowane każdemu, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie, pobyć w atrakcyjnych warunkach klimatycznych, uzdrowiskowych. Dlatego z naszych ofert korzystają nie tylko seniorzy, ale i rodziny z dziećmi, osoby uprawiające sport, menadżerowie poszukujący wyciszenia. Każda z naszych ofert zawiera elementy lecznicze i wypoczynkowe, a jedynie w zależności od jej charakteru, kładziemy nacisk na wybrany element. Natomiast nasze doświadczenie wskazuje, że osoby z pokolenia silver tsunami interesują się w dużej mierze ofertami, które na pierwszy rzut oka dedykowane są młodszym grupom odbiorców.

I obserwując tendencje demograficzne, nasze społeczeństwo będzie się systematycznie starzeć, a co za tym idzie będzie się też zmieniał profil usług pod kątem ich potrzeb. I nie mam tu na myśli wyłącznie usług medycznych, ale również usługi bardziej luksusowe. Bo pokolenie silver tsunami chętniej będzie korzystało z wyższego standardu hoteli, bardziej luksusowych ofert spa, czy wszelkiego rodzaju usług okołoturystycznych, rozrywkowych. Dlatego branża hotelarska, uzdrowiskowa musi zdecydowanie patrzeć w tym kierunku i koncentrować się na tej grupie, która za chwilę zacznie dominować jako klientela, pod którą będą tworzone produkty i usługi. Już czas dostrzec w seniorach grupę z potencjałem, grupę, która będzie wyznaczała rynkowe kierunki.

Komentarz został opublikowany, w ramach większego materiału, w:
ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO HOTELARZY

link do aktualnego numeru
LUTY - MARZEC 2018

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Właściciel baru Woda Ognista o ofercie alkoholowej

Patryk Kowalski właściciel Woda Ognista

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE