Strona główna Wiadomości Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli
REKLAMA

Tylko u nas!

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Horecanet.pl, 3 kwietnia 2018
komentuje: Robert Moskwa
dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Dojrzali konsumenci, którzy mają spore pieniądze do dyspozycji, a do tego zapał do pracy, są wolni od wielu zobowiązań i mają wiele planów na przyszłość i marzeń do realizacji.

Silver tsunami to nowe-stare pokolenie

Autor: Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Branża turystyczna już jakiś czas temu dojrzała potencjał drzemiący w tej grupie klientów. A branża uzdrowiskowa ma tę przewagę nad innymi obiektami, że dysponuje zapleczem i infrastrukturą medyczną oraz rehabilitacyjną, których tradycyjne hotele nie posiadają, a które to osoby z tego pokolenia potrafią docenić.

Natomiast warto zwrócić uwagę na fakt, że osoby z pokolenia silver tsunami, to nie tradycyjni seniorzy, którzy przesiadują na ławeczce w parku lub w kolejce do lekarza, a jedyną ich rozrywką jest serial w telewizji i książka. Obserwując pokolenie współczesnych seniorów można stwierdzić, że to osoby nadal aktywne zawodowo, aktywne fizycznie, bardzo sprawne, bardzo zadbane i świadome swoich potrzeb. Są wolne i niezależne, znają swoje potrzeby i marzenia, a jednocześnie mają możliwości finansowe, by je realizować. Gościmy takie osoby w naszych obiektach uzdrowiskowych, chociażby w Uzdrowisku Konstancin-Zdrój. Korzystają z naszych ofert komercyjnych, i co ciekawe – nie tylko leczniczych – ale również z wypoczynkowych lub z oferty spa & wellness. Dlatego portfolio naszych ofert jest dzisiaj tak bardzo różnorodne i zapewne dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia. Naszym kuracjuszom i Gościom mamy do zaoferowania pakiety zdrowotne, uzdrowiskowo-profilaktyczne, Zdrowie Seniora wraz z zabiegami leczniczymi oraz typowo medyczne: Rehabilitacja Neurologiczna, Rehabilitacja Kardiologiczna, czy też Rehabilitacja dla osób po wszczepieniu endoprotezy, jak również coś dla ducha – pakiety wypoczynkowe – Przystanek Relaksu, czy Zdrowa Energia. No i oczywiście, cała paleta pakietów spa, oferowanych przez nasz obiekt Eva Park Life & SPA.

Natomiast trudno wskazać elementy ofert, które byłyby dedykowane wyłącznie osobom starszym. Dzisiaj lecznictwo uzdrowiskowe jest dedykowane każdemu, kto chce profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie, pobyć w atrakcyjnych warunkach klimatycznych, uzdrowiskowych. Dlatego z naszych ofert korzystają nie tylko seniorzy, ale i rodziny z dziećmi, osoby uprawiające sport, menadżerowie poszukujący wyciszenia. Każda z naszych ofert zawiera elementy lecznicze i wypoczynkowe, a jedynie w zależności od jej charakteru, kładziemy nacisk na wybrany element. Natomiast nasze doświadczenie wskazuje, że osoby z pokolenia silver tsunami interesują się w dużej mierze ofertami, które na pierwszy rzut oka dedykowane są młodszym grupom odbiorców.

I obserwując tendencje demograficzne, nasze społeczeństwo będzie się systematycznie starzeć, a co za tym idzie będzie się też zmieniał profil usług pod kątem ich potrzeb. I nie mam tu na myśli wyłącznie usług medycznych, ale również usługi bardziej luksusowe. Bo pokolenie silver tsunami chętniej będzie korzystało z wyższego standardu hoteli, bardziej luksusowych ofert spa, czy wszelkiego rodzaju usług okołoturystycznych, rozrywkowych. Dlatego branża hotelarska, uzdrowiskowa musi zdecydowanie patrzeć w tym kierunku i koncentrować się na tej grupie, która za chwilę zacznie dominować jako klientela, pod którą będą tworzone produkty i usługi. Już czas dostrzec w seniorach grupę z potencjałem, grupę, która będzie wyznaczała rynkowe kierunki.

Komentarz został opublikowany, w ramach większego materiału, w:
ŚWIAT HOTELI
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE, NOWOCZESNE
I NIEZALEŻNE CZASOPISMO HOTELARZY

link do aktualnego numeru
LUTY - MARZEC 2018

 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.