Strona główna Wiadomości marzec 8 Sodexo w rankingu Bloomberg Gender-Equality Index (GEI)
REKLAMA

Wyróżnienie dla firmy

Sodexo w rankingu Bloomberg Gender-Equality Index (GEI)

Horecanet.pl, 8 marca 2018

Sodexo, światowy lider usług na rzecz jakości życia, znalazło się w gronie firm notowanych w tegorocznej edycji rankingu Bloomberg Gender-Equality Index (GEI). Zestawienie to powstaje w oparciu o poziom równowagi płciowej w badanych przedsiębiorstwach, analizując wewnętrzne dane statystyczne, politykę HR, wsparcie dla społeczności lokalnych oraz oferowane usługi czy produkty.

Autor:

Jest to pierwsza edycja tego zestawienia, będącego rozszerzeniem rankingu Bloomberg Financial Services Gender-Equality Index (BFGEI), który w 2017 roku zebrał dane z 52 firm z branży finansowej z w sumie 17 krajów i rejonów świata. Tegoroczne wydanie rozszerza swe spektrum na wszystkie branże oraz na łącznie 24 państwa świata.

- Jesteśmy zaszczyceni, że nasze zaangażowanie w promocję równości płci w naszej firmie znajduje odzwierciedlenie w tak prestiżowym zestawieniu – mówi dr. Rohini Anand, Senior Vice President Corporate Responsibility & Global Chief Diversity Officer w Grupie Sodexo.

Dr. Anand, która pełni również funkcję współprzewodniczącej Women’s International Forum for Talent (SWIFt - komitetu ścisłego kierownictwa firmy na rzecz równości płci w całej Grupie Sodexo) dodała:
- Choć cieszy nas postęp, jaki udało nam się osiągnąć w naszej firmie w obszarze dążenia do równości, wciąż identyfikujemy nowe obszary do działania na jej rzecz i przez to nie możemy spocząć na laurach.

RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

W 2017 Grupa Sodexo zobowiązała się do zapewnienia kobietom 40 proc. miejsc w swoim ścisłym kierownictwie do 2025 roku. Obecnie w organach zarządczych firmy zasiada 32 proc. kobiet, zaś reprezentacja obu płci w Radzie Dyrektorów Grupy Sodexo jest równa.

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Nowa osoba w Arche

14 marca 2018

Nasze konferencje

Komentarz

Komentarz dnia

Shell Polska: Dzielimy się naszym know-how

Marek Kulesza kierownik ds. rozwoju sieci partnerskiej Shell Polska

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.