Strona główna Wiadomości Starbucks otworzy 20 nowych kawiarni
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Starbucks otworzy 20 nowych kawiarni

Horecanet.pl, 17 stycznia 2018

W 2017 roku Starbucks kontynuował w Polsce swój dynamiczny rozwój. Otwarcie 12 nowych kawiarni, pierwsza lokalizacja w Bydgoszczy i poszerzenie obszaru działań o koncept „Starbucks on the go” to tylko niektóre sukcesy marki w minionym roku. W tym roku sieć ma w planach konsekwentną rozbudowę swojego portfolio poprzez otwarcie około 20 kolejnych lokali.

Autor: Starbucks

Mimo dużej konkurencji na polskim rynku kawiarnianym, Starbucks odnotował kolejny udany rok. Dzięki przemyślanej i długofalowej strategii, marka stale zwiększa swój zasięg i utrzymuje pozycję lidera branży. Potwierdzają to kolejne otwarte kawiarnie, wprowadzenie nowego konceptu oraz prestiżowe nagrody. 

Starbucks zwiększa dostępność dla swoich fanów
Systematycznie otwierając kolejne kawiarnie, marka zakończyła rok z 63 lokalizacjami w Polsce. Oprócz nowych lokali w miastach, w których miłośnicy Starbucks mogli już wcześniej napić się ulubionej kawy, do portfolio marki dołączyła również Bydgoszcz. W łódzkiej Manufakturze otwarta została największa jak dotychczas kawiarnia sieci w Polsce. Sympatycy wyjątkowej kawy przygotowywanej ze 100 proc. ziaren arabica mogą delektować się jej smakiem na powierzchni 280 mkw.

CZASOPISMO SWEETS & COFFEE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO BRANŻY
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
 link do aktualnego numeru: GRUDZIEŃ 2017

Nowy koncept na polskim rynku – „Starbucks on the go”
Jednym z celów realizowanych przez markę w 2017 roku było zwiększenie dostępności swoich produktów. Nowym segmentem działalności w Polsce stał się koncept „Starbucks on the go”. Jest to w pełni wyposażony moduł kawowy składający się ze stylowych mebli wzorowanych na tych, które znajdują się w kawiarniach Starbucks, oraz wysokiej klasy ekspresów do kawy. Dzięki temu rozwiązaniu podróżujący Goście sieci mogą skosztować swojej ulubionej kawy na wybranych stacjach paliw. Moduł ten jest również dedykowany biurom i hotelom.

„Najlepsza sieć kawiarni w Europie” oraz „Najlepsza sieć kawiarni w Europie Zachodniej”
Podczas 10. edycji prestiżowego konkursu European Coffee Awards, Starbucks pokonał konkurencję w dwóch istotnych kategoriach. Marka uzyskała tytuł „Najlepszej sieci kawiarni w Europie” oraz „Najlepszej sieci kawiarni w Europie Zachodniej”. Nagrody przyznane przez międzynarodowy zespół 500 jurorów potwierdziły status sieci Starbucks jako lidera wyznaczającego kierunki rozwoju całej branży.

- To dla nas bardzo ważna nagroda i wymarzone podsumowanie roku! - skomentował wyróżnienie Adam Mularuk, Brand President Starbucks. – Potwierdza silną pozycję naszej marki oraz utrzymanie najwyższych standardów wszystkich kryteriów ocenianych w konkursie. Wyróżnienie przez międzynarodowy zespół jurorów pokazuje także, że kierunki rozwoju, które wdrażamy są słuszne i gwarantują nam bycie liderem w branży – dodał. 

Zapowiedź intensywnych działań w 2018
W tym roku Starbucks ma w planach konsekwentną rozbudowę swojego portfolio poprzez otwarcie około 20 nowych kawiarni, dotarcie do miłośników najlepszej jakości kawy w nowych miastach,  a także dalszy rozwój dotychczasowych projektów. Spółka AmRest, która jest operatorem marki w Europie Środkowo-Wschodniej, rozwija ją nie tylko w Polsce, równolegle prowadzi intensywne działania również na innych rynkach, m.in. w Niemczech, Czechach, na Węgrzech, czy w Rumunii.   

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Moya: Zmiany rynkowe skłaniają do ewaluacji asortymentu

Filip Puchalski Dyrektor ds. Operacyjnych Moya

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.