Strona główna Wiadomości Szef kuchni Hotelu Mikołajki o menu na zimę
REKLAMA

Tylko u nas!

Szef kuchni Hotelu Mikołajki o menu na zimę

Horecanet.pl, 7 listopada 2017
komentuje: Tomasz Milewski
szef kuchni Hotel Mikołajki

Zbliżająca się wielkimi krokami zima to sygnał dla naszego organizmu, że będzie zdecydowanie bardziej niż latem potrzebował witamin by podnieść i wzmocnić swoją odporność. Dlatego staramy się, żeby nasze menu wpisywało się w tę sezonowość i odpowiadało na potrzeby naszych gości w tym terminie.

Zimowe menu - porady

Autor: Hotel Mikołajki

Dlatego komponując jesienne menu dla kuchni Hotelu Mikołajki, nie tylko biorę pod uwagę sezonowe warzywa i owoce, lokalne miody i ryby, ale również wartości odżywcze, jakie ze sobą niosą, tak, żeby jeszcze lepiej wpisywać się w potrzeby organizmu jesienią.

W naszej kuchni kultywujemy lokalne tradycje, pojawią się w niej więc jesienne smaki znane z naszego dzieciństwa – dynia, kukurydza, pasternak, czy buraki. Przygotowując nasze desery i sosy będziemy opierać się w dużej mierze na miodzie, a to dzięki współpracy z białostockim lokalem Miodosytnia. Dzięki Emilii Andrzejewskiej, pomysłodawczyni i właścicielce lokalu, poznajemy tajniki, nie tylko pozyskiwania i wykorzystywania miodu, ale także białostockiej tradycji.

Jesień to czas spowolnienia i wyciszenia się po intensywnym lecie, po podróżach i wakacyjnych atrakcjach. Lekkie letnie dania miały za zadanie nie tylko nas zasycić, ale i napoić. Teraz wracamy do większych i bardziej sycących porcji oraz dużej ilości mięs. Z pewnością w menu pojawi się kaczka w towarzystwie przygotowywanych jesienią przetworów – żurawiny, czy dyni. Oczywiście nie zaniedbujemy innych mięs. Czereśnie w sosie winnym będą doskonałym dodatkiem do czerwonego mięsa.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO RESTAURATORÓW
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
link do aktualnego numeru: PAŹDZIERNIK

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE