Strona główna Wiadomości sierpień Sztuka serwowania napojów kawowych
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Sztuka serwowania napojów kawowych

Horecanet.pl, 7 sierpnia 2017
komentuje: Kamil Gaszewski
Beverage Category CoordinatorCosta Coffee Polska

Trudno wyobrazić dziś sobie caffè latte podane w Polsce inaczej niż w długiej, eleganckiej szklance
z uchem, czy cappuccino serwowane inaczej niż w porcelanowej filiżance. Jesteśmy coraz bardziej wymagającymi konsumentami, dla których obok smaku i jakości ziaren, coraz ważniejsze są detale
– jakość latte art czy szkło, w jakim jest ona podana.

Sztuka serwowania napojów kawowoych

Autor: COSTA

Obok kultury picia napojów, w tym kawowych, w określonym typie szkła, kluczowe jest też bezpieczeństwo. Kultura picia kawy różni się w zależności od zakątku świata i zwyczajów jego mieszkańców. Nietaktem nadal zdaje się być zamówienie we Włoszech kawy mlecznej po południu – w porze królującego espresso. Nie dziwi też café au lait podane w ogromnej filiżance przypominającej miskę, w której Francuzi zanurzają bagietkę czy inną śniadaniową przekąskę. Do kawowej historii naszego kraju z pewnością przejdzie kawa po turecku, zwana też „plujką” podawana w szklance w charakterystycznej metalowej osłonce z uchem czy wiklinowym koszyczku. W domach Polaków, ale też w kawiarniach, szczęśliwie na dobre zagościło wiele rodzajów szklanek, kubków i filiżanek, które są zdecydowanie bezpieczniejsze niż PRL-owska szklanka z cieniutkiego szkła.

W kawiarniach Costa Coffee większość kaw podawana jest w szklankach z uchem na porcelanowych spodkach, z długą łyżką. Tak serwowane są m.in. kawy mleczne – klasyczne caffè latte czy smakowe white mocha, viva vanilla i caramel macchiato, a także wiele propozycji sezonowych. Część produktów, głównie kawy czarne i klasyczne, takie jak flat white, cappuccino czy mocha podawana jest w zróżnicowanej wielkości porcelanowych filiżankach z uchem...

Autorem komentarza jest Kamil Gaszewski
Beverage Category Coordinator Costa Coffee Polska

Cały tekst publikujemy w
CZASOPISMO SWEETS & COFFEE

NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO BRANŻY
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
 link do aktualnego numeru: CZERWIEC-LIPIEC 2017

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE