W dniach 25 – 26 maja 2012 (piątek, sobota) przy ul. Centralna 41A w Krakowie odbędzie się 6. edycja Targów Wyposażenia i Usług Spa & Wellness. Krakowskie targi to jedyna profesjonalna impreza w Polsce poświęcona tylko i wyłącznie branżom spa i wellness.
Podczas ubiegłorocznej targów swoje produkty i usługi 103 zaprezentowało wystawców. Nowości z zakresu medycyny estetycznej, pokazy technik masażu relaksacyjnego oraz leczniczego, zabiegów nieinwazyjnych wykorzystujących dermokosmetyki, kosmeceutyki i urządzenia kosmetyczne, markowe kosmetyki oraz innowacyjne terapie i technologie przyciągnęły do Krakowa wielu zwiedzających.
Adresatami krakowskich Targów SPA&Wellness są przede wszystkim odbiorcy branżowi związani z kosmetyką, spa i wellness, osoby pracujące w gabinetach kosmetycznych, inwestorzy, właściciele, menedżerowie ośrodków spa i hoteli, a także specjaliści, masażyści, trenerzy, terapeuci i architekci.
W czasie piątej edycji, po raz pierwszy w historii targów zostały wręczone medale Targów Spa
i Wellness. Główną ideą Konkursu na Najlepszy Produkt Spa i Wellness jest promowanie nowości w zakresie produktów i usług prezentowanych na targach.
Komisja konkursowa złożona z branżowych specjalistów, dziennikarzy i przedstawicieli organizatora Targów przyznała trzy Nagrody Główne Targów SPA & Wellness 2011: w kategorii „Wyposażenie i urządzenia do Spa” nagrodę otrzymały następujące produkty: Soft Pack System Pure (Nova 2 Chmielewscy SP.J.) oraz HialuroFrax (Instytut LestheZone) oraz w kategorii „Kosmetyki do Spa” nagrodzono: Czereśnioterapię - maskę rozgrzewającą i balsam czereśniowy (Alchemia Urody).
Przyznano także trzy wyróżnienia w kategorii Wyposażenie i urządzenia do Spa wyróżniono: Urządzenie do krioterapii Kriopol R (Kriomedpol Sp. z o.o.) oraz w kategorii Kosmetyki do Spa wyróżniono dwa produkty: Platin men – ekskluzywną linię kosmetyków dla mężczyzn (Instytut Zdrowia i Urody by Iwona Wójcik) oraz serię kremów do odmładzania skóry: Living Pearl, Liquid Gold, Bio-Serum, Eye SPA (Australian Naturel).