Strona główna Wiadomości grudzień 21 Videorelacja z XI Forum Profit Hotel 2016!
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Videorelacja z XI Forum Profit Hotel 2016!

Horecanet.pl, 21 grudnia 2016

Rekordowa liczba uczestników, gorące dyskusje panelowe w gronie najwybitniejszych praktyków i ekspertów, wymiana doświadczeń, wystawa z aktualną ofertą dostawców, indywidulane spotkania z 60 „kupcami” oraz wręczenie nagród Profit Hotel Awards 2016 - za nami jedenasta edycja najważniejszego w Polsce spotkania hotelarzy - Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel 2016.

Rekordowa liczba uczestników na XI Forum Profit Hotel 2016!

Autor: Wojciech Bedyński

8 grudnia w Westin Warsaw Hotel, jak co roku, na organizowanym przez nas Forum, spotkali się profesjonaliści decydujący o kierunkach rozwoju branży hotelarskiej w Polsce. Nie zabrakło najwybitniejszych ekspertów i praktyków rynku, dostawców produktów i usług oraz przede wszystkim polskich hotelarzy.

To jedyna w roku okazja do indywidualnych spotkań na najwyższych szczeblach decyzyjnych, w gronie przyjaciół i partnerów biznesowych. To również wspaniała platforma do wymiany doświadczeń, własnych sposobów na sukces i niezliczonych, indywidualnych, praktycznych porad.

Tegoroczna konferencja zawierała cztery bloki tematyczne. Podczas pierwszego zostały zaprezentowane wyniki badań STR dotyczący osiągnięć hoteli w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Jak pokazały, ubiegły rok był rekordowy dla naszej branży. Podaż wzrosła o 2,2 proc., natomiast popyt aż o 6 proc. Także RevPar był na plusie – skoczył o 12,7 proc. W panelu dyskutowano o tym jak kształtuje się polski sektor hotelarski na tle innych segmentów komercyjnych; regionach, które zyskują na znaczeniu; przystosowaniu oferty pod kątem rozwoju nowoczesnych technologii oraz gości, którzy oczekują m.in. personalizacji usług oraz zmniejszania dystansu podczas ich obsług (stąd np. wychodzenie recepcjonistów zza lady). Janusz Mitulski z Marriott International zapowiedział wprowadzenie do Polski kolejnych marek, po przejęciu Starwood Hotels & Resorts Worldwide. Będą to Aloft Hotels oraz Tribute Hotels. Potwierdził również, że dla Moxy aktualnie prowadzone są w Polsce prace nad czterema już projektami.

GALERIA FOTO Z XI FORUM PROFIT HOTEL 2016
W OBIEKTYWIE WOJCIECHA BEDYŃSKIEGO
kliknij aby obejrzeć wszystkie zdjęcia

Podczas drugiego bloku, „Jak zacząć, aby szybko nie skończyć – planowanie biznesu”, odbyła się burzliwa dyskusja dotycząca rynku doradców, tego jak z nimi współpracować, w jaki sposób sprawdzać ich referencje i … komu ufać? Ujawniono sekrety dotyczące błędów popełnionych „na własnej skórze”, na wstępnym etapie inwestycji. Kto i ile przeszacował, w co nie inwestować, aby nie pakować się w zbędne wydatki, a co się natomiast opłaca i jest warte uwagi – te kwestie również były tematami dyskusji, w której wzięli udział: Władysław Grochowski z Arche; Adam Konieczny MRICS z Christie & Co; Małgorzata Łagodzińska, z B&B Hotels Polska; Jan Wróblewski z Zdrojowa Invest & Hotels, Dariusz Marczuk z dormakaba Polska oraz Sebastian Jóźwiak z Hotel Brant. 

W trzeciej części – po bardzo merytorycznym i praktycznym wystąpieniu Marty Kustosz z Meghil - omówiono temat zarządzania, marketingu, personelu i zaopatrzenia. Tradycyjnie dyskusje zdominował temat profesjonalnej obsługi, skutecznej rekrutacji, sprawdzonych systemów motywacyjnych, minimalizacji ryzyka przy zatrudnianiu, a także najnowocześniejszych działań i chwytów marketingowych. W panelu mówiono także o zatrudnianiu cudzoziemców - z czym trzeba się liczyć i jak szkolić.

Czwarty blok tematyczny tegorocznego wydarzenia w całości poświęcony był legislacyjnym wyzwaniom jakie stoją przed polską branżą. Referat wprowadzający wygłosił Ireneusz Węgłowski, prezes IGHP, wiceprezes Orbis. W gorącej – mimo już późnej pory – dyskusji rozmawiano o ekonomii współdzielenia i konkurencji ze strony szarej strefy, kategoryzacji - w kontekście alternatywy rozwijania systemu krajowego a przystąpienia do HSU; prawach autorskich oraz roli samorządu branżowego.

W tym roku padł kolejny rekord - nie tylko w ogólnej liczbie uczestników, ale jak co roku udało nam się zgromadzić liczne grono „kupców”. Podczas tegorocznego Forum blisko 60 osób bezpośrednio odpowiedzialnych za zakupy, wyposażenie, inwestycje itp. spotkało się z dostawcami w strefie Business Speed Dating. Te rozmowy - dające realną szansę na KONTRAKTU ROKU – odbyły się równocześnie z konferencją w specjalnej sali przystosowanej do indywidualnych spotkań.

Po raz piąty wyróżniliśmy najlepsze hotele i obiekty noclegowe w konkursie Profit Hotel Awards 2016.  Tu także padła rekordowa liczba zgłoszeń, a konkurs z roku na rok staje się coraz popularniejszy.
 
W gronie prelegentów i panelistów tegorocznego Forum znaleźli się:
Paweł Ciecierski (Amadeus), Jakub Klimczak (STR), Sylwia Gadomska (Mercure Gdańsk Stare Miasto, Orbis), Dorota Malinowska (Pro Value), Adam Pilczuk (Chopin Airport Development), Paweł Rek (Amadeus), Łukasz Płoszyński (Focus Hotels), Janusz Mitulski (Marriott International), Tomasz Pieniążek (Mumotive Consulting Group), Władysław Grochowski (Arche), Adam Konieczny MRICS (Christie & Co), Małgorzata Łagodzińska (B&B Hotels Polska), Jan Wróblewski (Zdrojowa Invest & Hotels), Dariusz Marczuk (dormakaba Polska), Sebastian Jóźwiak (Hotel Brant), Marta Kustosz (Meghil), Wojciech Łopaciński (Lopacinski.pl), Aleksandra Prewo (Warsaw Plaza Hotel), Ireneusz Czerski (Hotel Mikołajki), Nina Onufryk (Seaside Park Kołobrzeg), Tomasz  Bursztynowicz (Nosalowy Dwór Resort & SPA, Hotel ART & SPA), Jacek Piasta (Instytut Hotelarstwa), Ireneusz Węgłowski (Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Orbis), Andrzej Burkiewicz (Hotel Warszawa), Piotr Sosiński (Interferie), Marcin Zawadzki (Krajowa Rada Gastronomii i Cateringu), Witold Ignatowski (Hotele DeSilva).
Wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy!

Wyrazy wdzięczności kierujemy również pod adresem naszych Sponsorów Głównych: firm Amadeus oraz dormakaba oraz Sponsorów: Eco Club i  Benecke-Kaliko.

W ramach Forum zorganizowana została wystawa, na której swoje produkty i usługi prezentowali:
Ada Cosmetics, AGED, Monin, First Data, Best Coffee, Henry Kruse Polska, Ambra, Amernet, Kompania Piwowarska, AKSEL, Gricard, Żywiec Zdrój, Mil System, Polska Grupa Tekstylna.

Kolejne, XII Forum Profit Hotel już za rok. Serdecznie zapraszamy!

Organizator BROG Marketing
Platforma mediów skutecznej komunikacji B2B, wydawca
czasopism: czasopism: 
Świat Hoteli, Nowości Gastronomiczne, Sweets & Coffee, Stacja Benzynowa & Convenience Store; portali: www.horecanet.pl, www.petrolnet.pl, oraz organizator Forum Rynku Hotelarskiego Profit Hotel, Forum Rynku Gastronomicznego Food Business Forum, Forum Rynku Kawiarni, Cukierni, Lodziarni Sweets & Coffee, a także Forum Rynku Paliwowego PetroTrend.

Kontakt:
Karolina Stępniak
redaktor naczelna Świat Hoteli, Horecanet.pl
664 463 096
k.stepniak@brogmarketing.pl

Tomasz Witecki
szef zespołu sprzedaży rynku hotelarskiego
tel.: 664 463 072, 22 290 66 11
t.witecki@brogmarketing.pl

www.profithotel.pl

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Nowe regulacje zwiększają koszty prowadzenia działalności

Marek Pietrzak prezes Agencja Solidarni w Biznesie

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE