Strona główna Wiadomości sierpień 10 Warszawa: Nowa restauracja premium
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Warszawa: Nowa restauracja premium

Horecanet.pl, 10 sierpnia 2017

Przy skrzyżowaniu ulic Pięknej i Johna Lennona, na skraju Parku Ujazdowskiego powstaje nowa siedziba Domu Aukcyjnego DESA Unicum. W budynku przewidziana jest wysokiej klasy restauracja. Jak udało nam się ustalić do jej stworzenia zostali zatrudnieni najlepsi fachowcy z branży, a serwowane dania mają spełnić oczekiwania najbardziej wymagających gości.

Nowa, ekskluzywna restauracja powstanie w stolicy

Autor: DESA Unicum

Ascetyczny w formie, przeszklony pawilon z pokrytym zielenią dachem, nawiązuje nazwą do piosenki najsłynniejszego z Beatlesów. Projekt budynku został opracowany przez architekta Pawła Gralińskiego z pracowni Arch Magic.

Realizowany projekt minimalistycznego pawilonu wypracowano po konsultacjach z konserwatorem zabytków tak, by jego lekka bryła w naturalny sposób stapiała się z otoczeniem. Bliskie sąsiedztwo Parku i ambasad, m.in. Republiki Francuskiej, wymagało stworzenia projektu, który subtelnie wpisze się w kontekst miejsca, a jednocześnie swoją formą i planowanymi funkcjami wyjdzie naprzeciw potrzebom wynikającym z działalności domu aukcyjnego.

NOWOŚCI GASTRONOMICZNE
NAJBARDZIEJ PRAKTYCZNE I NOWOCZESNE CZASOPISMO RESTAURATORÓW
!!! ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA !!!
link do aktualnego numeru: CZERWIEC-LIPIEC 2017

Materiały takie jak beton i szkło oraz wpadające do wnętrza światło pozwolą stworzyć unikatowy charakter nowej siedziby DESA Unicum i podkreślą lekkość konstrukcji. Od strony parku pawilon będzie przypominał pagórek bujnie porośnięty trawą. Na szklanej elewacji budynku eksponowane będą kopie dzieł sztuki, co pozwoli na jednoznaczne skojarzenie obiektu z jego funkcją. Na parterze budynku, oprócz liczącej 600 mkw. sali aukcyjnej, powstanie sala wystaw czasowych oraz księgarnia.

Podziemna kondygnacja budynku zostanie odsłonięta dzięki specjalnemu wykopowi i będzie widoczna od strony ulicy Pięknej. Do wnętrza budynku będzie prowadziła nad wykopem kładka ze szklanymi balustradami. W podziemnej kondygnacji działać będzie restauracja.

W tej chwil trwa budowa oraz aranżacja przestrzeni. Jak udało nam się ustalić do stworzenia restauracji zostali zatrudnieni najlepsi fachowcy z branży, a serwowane dania mają spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.


 

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Agnieszka Wranka: Nauka i poczucie humoru to mój klucz

Agnieszka Wranka dyrektor Hotel Indigo Krakow – Old Town

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.