Strona główna Wiadomości Dlaczego warto założyć konto walutowe?
REKLAMA

Tylko u nas!

Dlaczego warto założyć konto walutowe?

Horecanet.pl, 12 września 2017

Konto walutowe to nic innego, jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na którym przechowuje się środki pieniężne w walucie obcej. Tego typu konto mogą założyć zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące działalność gospodarczą. Obecnie rachunek służący do przechowywania pieniędzy w obcej walucie można otworzyć w niemalże każdym banku.

Autor:

Za sprawą kont walutowych i kantorów internetowych można obracać środkami pieniężnymi w bardzo szybki sposób. Korzyści z takich rozwiązań mogą czerpać: studenci, którzy uczą się za granicą; osoby posiadające kredyt we frankach; osoby, które planują wakacje za granicą, a także kontrahenci, którzy wykonują wiele transakcji bezgotówkowych w obcej walucie.

Jak działa konto walutowe?

Konto walutowe jest produktem bankowym, który obecnie należy do podstawowej oferty niemalże każdej instytucji bankowej. Opiera się ono na wymianie środków pieniężnych w walucie polskiej na środki w innej, wskazanej przez klienta walucie (pod warunkiem, że taka opcja znajduje się w ofercie banku). Przykładowo, Idea Bank swoim klientom oferuje wymianę środków pieniężnych po atrakcyjnym kursie na środki w dziesięciu walutach, w tym: euro, dolarach, funtach brytyjskich, frankach szwajcarskich, koronach norweskich, koronach szwedzkich, koronach czeskich, koronach duńskich, lejach rumuńskich, a także jenach. Przy wyborze konta walutowego warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:
•    koszt przelewów zewnętrznych w obcej walucie,
•    koszt wpływów zewnętrznych na konto walutowe,
•    opcję karty debetowej,
•    konieczność posiadania drugiego rachunku w danym banku.

Konto walutowe – dla kogo?

Konto walutowe mogą założyć zarówno klienci indywidualni, jak i osoby prowadzące własną działalność gospodarczą. Jest ono praktycznie niezbędne wówczas, gdy spłacamy kredyt w obcej walucie, np. we frankach szwajcarskich. Konto walutowe przydaje się również wtedy, gdy często robimy zakupy w zagranicznych sklepach internetowych, np. na bardzo popularnej stronie aliexpress. O otworzeniu takiego rachunku możemy pomyśleć również wówczas, gdy często wyjeżdżamy za granicę, np. na wakacje do krajów w strefie euro. Konto walutowe może okazać się także niezbędne dla osób, które decydują się na wyjazd za granicę na studia lub staż, a także osób, które otrzymują przekazy finansowe zza granicy, np. rentę lub emeryturę.

Konto walutowe jest także niezbędne dla przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi kontrahentami i dokonują transakcji w obcych walutach.  Mowa tu przede wszystkim o osobach, które prowadzą działalność gospodarczą, polegającą na imporcie lub eksporcie towarów i usług. Co istotne, bardzo często banki z myślą o klientach, którzy dokonują częstych transakcji bezgotówkowych w obcej walucie, oferują preferencyjne warunki.

Korzyści z założenia konta walutowego

Podstawową korzyścią, wynikającą z założenia konta walutowego, jest wygoda, bowiem chcąc dokonać transakcji w obcej walucie, nie musimy wykonywać wielu skomplikowanych czynności. Jeśli założymy konto walutowe w Idea Banku, możemy liczyć na dostęp do Idea Cloud, który jest systemem transakcyjnym, ułatwiającym zarządzanie finansami. W ramach tego programu osoby, które prowadzą swoją firmę, mogą liczyć na: program do wystawiania faktur i rachunków, możliwość budowania bazy klientów, a także możliwość bezpiecznego przechowywania ważnych dokumentów elektronicznych. Wśród zalet konta walutowego można wymienić również: bezpłatne otwarcie i prowadzenie rachunku. Nie bez znaczenia jest również to, że osoby, które często dokonują transakcji w obcej walucie, mogą liczyć na oszczędność nie tylko czasu, ale również środków finansowych. Z kolei indywidualnym klientom, zakładającym konto walutowe w Idea Banku, oferowane są również: wirtualny doradca, opcja szybkich płatności oraz mobilny wpłatomat. 
 

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE