Strona główna Wiadomości Ireneusz Węgłowski o polskim rynku
REKLAMA

Tylko u nas!

Ireneusz Węgłowski o polskim rynku

Horecanet.pl, 12 września 2017

Utrzymująca się od kilku lat dobra kondycja polskiej gospodarki: rosnące PKB i siła nabywcza Polaków, sprzyjają rozwojowi branży hotelowej – komentuje Ireneusz Węgłowski, wiceprezes Orbis, Prezes IGHP.

Ireneusz Węgłowski o polskim rynku

Autor: IW

Znaczna płynność sektora finansowego i dostępność niskooprocentowanych kredytów, w połączeniu z dobrą sytuacją w branży, powoduje wzrost podaży na naszym rynku.

Inwestorzy instytucjonalni oraz indywidualni szukają nowych lokalizacji, przede wszystkim w dużych miastach, ale także w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

Analizując wyniki raportowane przez hotele po pierwszym półroczu 2017 obserwujemy kontynuację tendencji wzrostowej, zarówno jeśli chodzi o wskaźniki operacyjne, jak i finansowe. Rosną przychody hoteli, frekwencja i średnia cena. Dzięki poprawie infrastruktury transportowej i podwyższeniu statusu materialnego społeczeństwa podróżowanie stało się łatwiejsze. Jednocześnie styl życia znacznej części społeczeństwa zmienił się na bardziej aktywny. W wolnym czasie Polacy chętniej podróżują w celach turystycznych i korzystają z usług hoteli.

Dynamika wzrostu rynku hotelowego w Polsce w kolejnych latach może się zmieniać, ma na nią wpływ wiele czynników, często trudnych do przewidzenia, ale branża nadal ma duży potencjał rozwoju, a prognozy ekonomistów na najbliższe kwartały są pozytywne.

Komentarz został przygotowany na potrzeby publikacji:
RYNEK HOTELARSKI W POLSCE - RAPORT 2017
- kliknij, aby zapoznać się z pełnym wydaniem

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Makarun o zakazie handlu

Marcin Szworak współwłaściciel Makarun Spaghetti and Salad

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE