Strona główna Wiadomości marzec Wielki comeback starych jeansów dzięki Blycolin
REKLAMA

Tylko u nas!

Wielki comeback starych jeansów dzięki Blycolin

Horecanet.pl, 7 marca 2018

Pierwsza para jeansów powstała w XIX wieku w USA jako spodnie robocze dla farmerów i robotników. Ich twórca, Levi Strauss zapewne nie przypuszczał, że jego produkt zyska tak ogromną popularność, stając się jedną z ikon współczesnej kultury...

Autor:

...Każdy z nas ma je w swojej garderobie, różnią się krojem, wzorem i zdobnictwem, ale łączy je cecha wspólna. Jest to bawełna z której powstają.

Do niedawna większość zużytych par spodni trafiała na śmietnik. Jednak teraz tendencja ulega zmianie. Coraz więcej firm używa wtórnie przetworzonego surowca do produkcji. Również Blycolin idąc z duchem czasu, opracowuje nowe koncepcje i ekologiczne linie produktów. Po nawiązaniu współpracy z holenderską firmą Blue LOOP Originals i latach testów, powstał ekologiczny materiał Comeback. Składa się w ¾ ze znoszonych jeansów, które za pomocą maszyn strzępiących o dużej mocy, przetwarzane są na włókna bawełniane. Jako dodatek stosowane są przetworzone butelki PET. W procesie produkcji nie używa się wody ani barwników, co pozwala zredukować koszty i zadbać o środowisko naturalne. Pierwsze prototypowe tekstylia zostały dostarczone do holenderskiego klienta, apartamentowców De Goulden Stroom zlokalizowanych przy plaży Vlissingen. Ich dyrektor, Joost van Damme nie krył swojego entuzjazmu. Według niego świadome podejście do gospodarki odpadami, ekologicznej żywności i  zielonej energii jest coraz częściej doceniane wśród gości hotelowych. Każdy produkt Comeback ma po wewnętrznej stronie etykietę, która informuje o pochodzeniu produktu i dokładnym składzie procentowym materiałów z recyklingu.

Przedsięwzięcie Comeback to początek nowej drogi ku gospodarce okrężnej. Poprzez ponowne zastosowanie surowca, redukcję odpadów tekstylnych, brak użycia wody i barwników powstał materiał wysokiej jakości, który jest mocny, wytrzymały i odporny na gniecenie. Dzięki temu idealnie nadaje się do użycia w pokojach hotelowych. Kto wie, może za kilka lat tekstylia o niebieskim pigmencie znajdą zastosowanie w każdym pokoju ? Dzięki Blycolin historia piszę się na nowo.

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Komentarz

Komentarz dnia

Michał Czeladzki o wołowinie

Michał Czeladzki szef kuchni Marcelino Chleb i Wino

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").
W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Państwa danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdą Państwo podstawowe informacje na ten temat. Proszę pamiętać, że w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości w tym zakresie możesz skontaktować się z nami wysyłając e-mail na adres biuro@brogb2b.pl.


Kto będzie administratorem Państwa danych?
Administratorem Państwa danych będziemy my: BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k. z siedzibą w Warszawie (dalej będziemy używać skrótu "BROG B2B"). Szczegółowe informacje dotyczące administratora znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Państwa z naszych usług, w tym portali internetowych i innych funkcjonalności udostępnianych przez BROG B2B (np. subskrypcja bezpłatnych newsletterów czy formularz zamówień).

Dlaczego chcemy przetwarzać Państwa dane?
Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?
Zgodnie z obowiązującym prawem Państwa dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie mają Państwo prawa w stosunku do swoich danych?
Mają Państwo między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Mogą Państwo także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w Polityce Prywatności. Tam też znajdą Państwo informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw.

UKRYJ TE INFORMACJE