Strona główna Wiadomości marzec Właścicielka Bułkę przez Bibułkę o współpracy z dostawcami
REKLAMA

NAJWAŻNIEJSZE ARTYKUŁY TYGODNIA - HORECANET.PL

Właścicielka Bułkę przez Bibułkę o współpracy z dostawcami

Horecanet.pl, 5 marca 2018

- Od początku mamy swoje ulubione firmy, z którymi współpraca jest przyjemna, a kontakt szybki i sprawny. Ważne jest także to, że dzięki naszej wieloletniej współpracy, możemy uzyskiwać naprawdę dobre ceny - mówi Ola Dojnikowska, właścicielka Bułkę przez Bibułkę.

Właścicielka Bułkę przez Bibułkę o współpracy z dostawcami

Autor: OD

Mimo to szukamy także sprzętów w przeróżnych firmach mających sklepy internetowe. Tutaj także szukamy dobrych okazji i chętnie zamawiamy mniejsze sprzęty, które częściej się „zużywają”, jak na przykład płyty indukcyjne. Istotną rzeczą przy zakupie sprzętów typu kostkarka, zmywarka czy ekspres do kawy jest serwis. Śmiało mogę powiedzieć, że jest on bardziej kluczowy niż cena czy dostępność na rynku. Są to takie sprzęty, bez których nasz dzień pracy absolutnie nie może się toczyć swoim zwykłym trybem, dlatego jeśli mamy awarię, musimy mieć taki serwis, który będzie u nas w ciągu kilkudziesięciu minut. Dlatego bardzo chwalimy sobie współpracę z naszym dostawcą kawy i jednocześnie ekspresu, bo wiemy, że co by się nie działo wystarczy jeden telefon i serwis jest w kilka chwil na miejscu w Bułce. Rzadko korzystamy z komisów gastronomicznych czy zakupu sprzętów używanych. Tak jak wspomniałam dostępność serwisu, gwarancji oraz jakość sprzętu są dla nas ważnym czynnikiem, dlatego zdecydowanie wolimy inwestycję w nowe sprzęty.

Jeśli nawiązujemy współpracę z dostawcą żywności i przy okazji otrzymujemy sprzęty gastronomiczne to zawsze idzie za tym umowa, określająca minimalny obrót na okres trwania umowy oraz czasem bonusy za przekroczenie wymienionego obrotu. Dla nas jest to dobre rozwiązanie, bo znamy swoje zapotrzebowanie na dany produkt, a przy tym nie musimy przy otwieraniu nowego lokalu aż tak bardzo inwestować w sprzęty i możemy część środków przeznaczyć na inne cele.

Znając obecny rynek dostawców sprzętów do gastronomii i mając na uwadze nasze wcześniejsze doświadczenia uważam, że 2018 rok nie będzie się znacząco różnił od poprzedniego. Właśnie otworzyliśmy czwartą Bułkę na Saskiej Kępie. Wszelkie sprzęty, które zamawialiśmy były dostępne tak naprawdę za kilka dni, a często nawet z dnia na dzień. Urządzając nasze lokali wolimy zdecydowanie korzystać z gotowych rozwiązań i mebli w standardowych wymiarach, eliminując zamówienia pod wymiar. Jeśli mamy taką możliwość przy etapie projektowania mocno bierzemy ten aspekt pod uwagę. Pozwala nam to nie tylko na oszczędność pieniędzy, ale i czasu.

Jeśli obecne na rynku firmy będą nadal miały konkurencyjne ceny, będą się dobrze komunikowały z klientem, informowały na etapie zamawiania o czasie realizacji to wróżę im dobry rok i wiele zamówień. Warszawski rynek gastronomiczny jest tak prężny, że pracy na pewno będzie sporo.

Wypowiedź powstała na potrzeby publikacji:
RYNEK DOSTAWCÓW
HORECA W POLSCE - RAPORT 2018

ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP
DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

© BROG Marketing spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Personalia

Nowa osoba w Arche

14 marca 2018

Komentarz

Komentarz dnia

Jak uniknąć nadmiernej rotacji pracowników?

Maciej Marks współwłaściciel Kafka oraz Jaś i Małgosia

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.