Strona główna Wiadomości luty 15 Zimą wśród Polaków popularne są city breaki
REKLAMA

Trendy turystyczne

Zimą wśród Polaków popularne są city breaki

Horecanet.pl, 15 lutego 2017

Które zagraniczne kierunki cieszą się największym zainteresowaniem zimą wśród Polaków? Które polskie miasta wybieramy? Jak długo planujemy pobyt w tych miejscach? Ile jesteśmy w stanie wydać? Wyszukiwarka i porównywarka cen hoteli trivago.pl sprawdziła trendy, i odpowiada na powyższe pytania.

Autor: Shutterstock

Zimą wśród Polaków popularne są tzw. city breaki, a więc mniej więcej trzydniowe wyjazdy do większych miast. Aż 6 kierunków w pierwszej dziesiątce miejsc wybieranych zimą przez Polaków to duże europejskie miasta.

Na pierwszym miejscu znalazła się Praga. W stolicy naszego południowego sąsiada średnio zostajemy zimą 3 dni. Za nocleg dla dwóch osób średnio jesteśmy w stanie przeznaczyć 390 zł. Więcej za nocleg wydajemy średnio w Paryżu (436 zł), w Barcelonie (380 zł) i w Londynie (483 zł), które znalazły się w pierwszej piątce najpopularniejszych kierunków. Mniej natomiast w Rzymie (316 zł), który w rankingu uplasował się na drugim miejscu.

RYNEK DOSTAWCÓW HORECA W POLSCE - RAPORT 2017
ZAWSZE BEZPŁATNY DOSTĘP DO PEŁNEGO WYDANIA
w wersji elektronicznej - kliknij

Pierwszą dziesiątkę zamykają Berlin (386 zł), Budapeszt (292 zł), Teneryfa (663 zł) i Dubaj (1005 zł). Szukając ciepłych kierunków na dłużej, najczęściej wybieramy Teneryfę (siedem dni). Z zimowych destynacji najpopularniesze są Szpindlerowy Młyn (pięć dni) i Livigno (sześć dni).

- Zimą za granicą wybieramy raczej krótkie, trzydniowe wyjazdy do większych miast, czyli tzw. city breaki. Na takie wypady najpopularniejsza jest Praga, Rzym i Paryż. Z ciepłych destynacji upodobaliśmy sobie Teneryfę, z zimowych natomiast Szpindlerowy Młyn – Katarzyna Obrochta, Public Relations Polska.

W Polsce zimą najpopularniejsze jest Zakopane (354 zł). Z miejscowości narciarskich w następnej kolejności wybieramy Szklarską Porębę (364 zł), Wisłę (350 zł), Bukowinę Tatrzańską (360 zł) i Krynicę Zdrój (340 zł). Na zimowe city breaki najcześciej natomiast wybieramy Warszawę (229 zł), Kraków (230 zł), Wrocław (224 zł) i Gdańsk (234 zł).

© BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Dalsze rozpowszechnianie powyższego materiału jest zabronione.

Komentarz

Komentarz dnia

Silver tsunami - nowa grupa gości hoteli

Robert Moskwa dyrektor marketingu i sprzedaży Uzdrowisko Konstancin-Zdrój

Kalendarium wydarzeń

Więcej...

BROG B2B © BROG B2B Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Kliknij ZGADZAM SIĘ, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.
Kliknij
TUTAJ, aby zapoznać się z naszą polityką prywatności oraz dowiedzieć się jak zarządzać plikami cookies za pośrednictwem swojej przeglądarki internetowej.